Evropa

Vychutnejte si švýcarské Alpy letos v létě na hoře Titlis

Švýcarsko, dobrodružství pro všechny věkové kategorie. Titlis se tyčí z Uriských Alp mezi kantony Obwalden a Bern a vrcholí ve výšce 3 238 metrů nad mořem a je to hora snadno dostupná z alpského města Engelberg. Titlis je v těchto končinách dominantní, vrchol, který slibuje spoustu outdoorových aktivit po celý rok, ale který je obzvláště atraktivní v létě pro řadu sportovních možností. I když je Titlis mnohými známý jako místo první otočné lanovky na světě – Titlis Rotair debutoval v roce 1992 – dostává také uznání za trojici fantastických letních dobrodružství.

Zipline Trübsee Flyer na hoře Titlis

The Leták Trübsee v Titlis je zipline, který jezdce nadchne nejen nespoutaným vzrušením z jízdy, ale také výhledem, který je na rychlé cestě vítá. Zde se hosté po připoutání do bezpečnostního pásu a odpočítávání do začátku vznesou do vzduchu, aby si prohlédli jedinečné švýcarské panorama rozeklaných horských štítů, zvlněných zelených kopců, řady tyčících se borovic, jasné modré nebe přerušované mdlými mraky. , a napravo, široká rozloha jezera Trübsee.

Zipline židle, z nichž jsou dvě, které mohou cestovat po lajně současně (umožňují návštěvníkům sdílet zábavu), jsou připevněny k ocelovému lanu a jízda se odvíjí přes 500 metrů, počínaje těsně nad alpskou chatou Trübsee do konec o 40 metrů níže, vedle dobrodružného hřiště u jezera Trübsee.

Trübsee Flyer, obrázek od Switzerland Tourism 

Trübsee Flyer, obrázek od Switzerland Tourism

Toto je letní jízda, která slibuje horskou dráhu emocí, od očekávání dobrodružství, když se přiblížíte k plošině a jste připoutáni do postrojů pilným personálem, přes pocity nadšení a svobody při řítění se vzduchem až po pocit neomezené radosti, když si vezmete jedinečnost okamžiku, scenérie, příležitost udělat něco mimořádného v této oblasti nesmírné přírodní krásy.

Život na jezeře na hoře Titlis

Na úpatí hory Titlis a nad vesnicí Engelberg, jehož centrem je klášter z 12. století, Trübsee je obrazem dokonalé alpské jezero s klidnými vodami, obklopené horami, výhled, který slova nenaplňují. Zde ve výšce 1 800 metrů nad mořem najdete alpskou chatu Trübsee a začíná několik malebných turistických tras. Je to také místo pro výlety na veslici. Na Trübsee je k pronájmu šest veslic a každá z nich má místo pro čtyři osoby, takže jsou ideální pro rodinu nebo malou skupinu přátel.

Voda je vždy klidná (ale záchranné vesty jsou standardně poskytovány), takže tato aktivita je vhodná pro příležitostné dobrodruhy, rodinné skupiny a dokonce i nadšené veslaře, kteří si chtějí rozpumpovat srdce kardio cvičením. Čluny jsou zdarma k použití, ačkoli místní úřady navrhuje, aby byly dary ve výši 10 švýcarských franků (asi 14 S$) za hodinu vhozeny do darovací schránky na molu – tyto prostředky pomáhají při údržbě mola.

Veslice k pronájmu na Trübsee, obrázek od Switzerland Tourism 

Veslice k pronájmu na Trübsee, obrázek od Switzerland Tourism

Veslování na jezeře je nanejvýš poklidné, tiché, osvěžující nenáročné na technologie, jednoduché, téměř elementární ve svém požitku a spojené s přírodou se smyslem pro intimitu: Schopnost zastavit se, obdivovat krajinu, fotit a vyhřívat se. klid z něj dělá nezapomenutelné dobrodružství pro všechny generace.

Zažijte vzrušení z lezení po cestách Via Ferrata v Engelbergu

Překlad z italštiny pro železnou cestu nebo způsob železa, a via ferrata je lezecká cesta, která často obsahuje železné schůdky vyvrtané do skalní stěny. Cestování po jedné je zárukou vzrušení, způsob, jak se s horou spojit a přitom ji bezpečně přecházet.

Via ferrata je horolezecká cesta, která často zahrnuje železné schůdky vyvrtané do skalní stěny, obrázek od Switzerland Tourism 

Via ferrata je horolezecká cesta, která často zahrnuje železné schůdky vyvrtané do skalní stěny, obrázek od Switzerland Tourism

Zatímco via ferraty objevit se po celém světě, Engelbergzasvěcený klenot pro vertikální sportovní dobrodružství, kde se nadmořská výška pohybuje od 1 000 metrů na dně údolí do více než 3 000 metrů na nejvyšších patrech, se může pochlubit neuvěřitelnou šesticí via ferraty. (Má také osm lezeckých zahrad, mnoho boulderových míst a řadu alpských lezeckých cest). Šest via ferrata trasy mají různé obtížnosti, takže si je může vyzkoušet každý od začátečníků po experty.

Trasa přes Brunnistöckli (2 030 metrů nad mořem) je koncipován jako zkušební via ferrata, vhodné pro děti s horskými zážitky v doprovodu dospělých. Je dlouhý 1,6 kilometru a jeho dokončení trvá něco málo přes hodinu, má krátký přístup a vystoupá téměř 200 výškových metrů. Dva visuté mosty zaručují pěkný zážitek pro celou rodinu.

V souvislosti s touto cestou, Zittergrat je snadný úvod do složitějšího via ferrata trasy. Je považován za doplněk k Brunnistöckli, ale byl speciálně vytvořen jako krátký a obtížný trénink via ferratajižně orientovaný, namáhavý, ale výborně zajištěný.

Náročnější, 5,2 kilometru, tři hodiny via ferrata k Graustock (2 661 m) umožňuje přímý výstup na horu přes exponovaný hřeben s úchvatnými rozsáhlými výhledy na její severní stěnu a údolí Engelberg. Z vrcholu panoráma zabírá vrcholy Titlis, Spannort, Rigi, Mittelland a Pilatus a bernské vrcholy Wetterhörner, Schreckhorn a Finsteraarhorn.

Via Ferratas v oblasti Brunni, snímek od Switzerland Tourism 

Via Ferratas v oblasti Brunni, snímek od Switzerland Tourism

Nejnáročnější trasa je Fürenwand, strmá a vysoká stěna, která bývala extrémně náročným technickým lezením, vhodná pouze pro zdatné lezce. Se zavedením via ferrata, trasa se stala dostupnější a celý výlet dlouhý 6,8 kilometrů trvá 4,5 hodiny. Tento výlet je jistě dřina, ale stejně jako všechno na Titlis a kolem něj nepochybně stojí za námahu.

Titlis Cliff Walk, odvážná výprava pro hledače vzrušení

Hledáte adrenalin? Titlis Cliff Walk, mimořádný technický počin, je perfektní destinací pro milovníky vzrušení. Díky visutému mostu, který je nejvyšší v Evropě, není toto 100metrové molo pro slabé povahy. Ale pokud jste na tuto výzvu, je to nezapomenutelný zážitek.

Vystoupejte do výšky 3 041 metrů nad mořem a jděte 500 metrů nad zemí po této ocelové stezce. S nádherným výhledem na švýcarské Alpy je to vzrušující zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Ale pozor – překonat 1 metr široký a 100 metrů dlouhý Titlis Cliff Walk vyžaduje ocelové nervy! Neexistuje žádný pocit jako u těch 150 srdcervoucích kroků na Titlis Cliff Walk. Pro ty, kteří dokážou překonat svůj strach a vystoupit na úzký most, je výhled skutečně úchvatný.

Z vyhlídkové plošiny je dobře vidět 44 vrcholů v nadmořské výšce od 2900 m do 4545 m. The Uriské Alpy obklopují ledovec pod ním a malebné výhledy jsou prostě dechberoucí. Za jasného dne je prý vidět až do Itálie.

Titlis Cliff Walk v létě, obrázek od Switzerland Tourism 

Titlis Cliff Walk v létě, obrázek od Switzerland Tourism

30minutový výstup z Engelbergu na Titlis Cliff Walk zahrnující dvě jízdy lanovkou je stejně vzrušující jako cíl. První lanovka začíná z Engelbergu na úpatí hory, překračuje borový les a pokračuje podél obrovské skalní stěny až k mezistanici Trübsee v nadmořské výšce 1800 m. Z mezistanice jízda pokračuje až do 2428m vysoké stanice Stand. Odtud je na palubě závěrečný výstup na horu Titlis Titlis Rotair, první otočná lanovka na světě, která poskytuje 360° výhled na centrální švýcarské Alpy. Ať už jste zkušený hledač vzrušení nebo někdo, kdo raději stojí na pevné zemi, Titlis Cliff Walk určitě zanechá trvalý dojem.

Titlis Glacier Park, sněhové radovánky v létě

Ve Švýcarsku nejsou sněhové radovánky jen zimní – v Titlis Glacier Park, můžete si užívat vločkovitý, čerstvý sníh po celý rok. Nachází se ve více než 3 000 m nad mořem a nabízí jedinečný zážitek ze sněhu v srdci Alp. Titlis Glacier Park se svými úžasnými výhledy a širokou škálou aktivit na sněhu je ideálním místem, kde si můžete užít letní sněhový den.

Co je zábavnější než sjíždět zasněženou horu na vlastních nohou? Se snowtubingem, samozřejmě! Tohoto oblíbeného letního oblíbence si můžete užít kdykoli a společnost vám bude dělat jen sluníčko. Elegantní design a osvobozující pocit z dráhy z ní činí vynikající aktivitu pro všechny věkové kategorie. A bez nutnosti předchozích zkušeností je to perfektní způsob, jak bez problémů opravit sníh.

Ať už jste začátečník nebo profík, existuje spousta způsobů, jak se na vrcholu hory bavit. Letní aktivity v Glacier Parku zahrnují vybavení pro hraní na sněhu, jako jsou sedací lyže, Snake Gliss nebo miniboby, které jezdce rychle přepraví po nové trati, zatímco pásový dopravník „kouzelného koberce“ vás bez námahy dopraví zpět na vrchol.

Titlis Glacier Park, obrázek od Switzerland Tourism 

Titlis Glacier Park, obrázek od Switzerland Tourism

Léto ve švýcarských Alpách je především o venkovních dobrodružstvích a užívání si přírodních krás této nedotčené části světa. Na Mt Titlis si můžete užít řadu aktivit, od zipliningu po snowtubing, se spoustou majestátních hor a šumivých jezer mezi nimi. Nasávejte tedy letos v létě čerstvý vzduch a ohromující scenérie a zároveň si zrychlete tep – nezapomeňte si také nechat čas na pohodovou procházku okouzlujícím Engelbergem. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *