Evropa

Destinace – Německo překvapení!

V rámci své kampaně Německá.místní.kultura Turistická organizace Německa (DZT – Deutsche Zentrale für Tourismus) uspořádala zajímavou mediální prezentace v Bělehradě, na novém, také zajímavém místě“Bělehradská kuchyňská párty“ na Dorćolu. Německo opravdu vždy překvapí…

Kouzlo německých měst

Skrz čtyři tematické skupiny: Představuje se Flair, Craft, Taste and Green úžasná německá architektura a tam ten autentický prostředíbohatý dědictví starých řemeslníků a mistrůtradiční regionální kuchyně a přírodní krásy Německo, zasazeno do kontextu cestovního ruchu.

Turistická organizace NěmeckaFoto: DZT/Miodrag Bogdanović

Tato kampaň poskytuje širokou škálu inspirací pro všechny cestující. Německo je propagováno jako destinace na dlouhou dovolenoupro všechny, kteří hledají kulturní obsah, aktivní nebo rodinná dovolená.

JídloFoto: Travel Magazine

V rámci prezentace klastru Taste jsme si pochutnali láska k jídlu a jeho přípravě. Společně s kuchařem jsme připravovali a ochutnávali slavnou německou specialitu Crumble s brusinkou a kandovanými jablky.

V následujícím si představíme některé „perly“ čtyř výše zmíněných shluků…

prezentaceFoto: Travel Magazine

Flair

Nejkrásnější trh v Hamburku: mezi více než 100 trhy v hanzovním městě, Isemarkt vyniká jako ráj pro gurmány a znalce kulinářské scény. Více než 200 obchodníků nabízí barevné lahůdky každé úterý a pátek. Návštěvníci mají často možnost vychutnat si živá vystoupení slavných hamburských básníků…

Německo HamburkFoto: Udo z Pixabay

Umění, hospody a kulinářské speciality v Brémách: Charakterizuje více než 300 kaváren, bister, barů, kultovních hospod a restaurací Das Viertel, moderní čtvrť Brém, hned za nábřežím Weser. Muzea, brémské divadlo a staré brémské domy s klasickými a secesními fasádami poskytují kulturní dotek.

Německo EssenFoto: DZT/Julia Nimke

Artpark Tegel v Berlíně: Nástěnné malby, které od roku 2015 zkrášlují mezinárodní giganti street artu osm vysokých stěn poblíž jezera Tegeljsou vysoké a až 42 metrů. Na některých z nich již byly namalovány nové nástěnné malby – tak nově vznikají nové městské umělecké zážitky.

Řemeslo

Schwarzwaldské kukačkové hodiny – klasický a kultovní předmět: vyrábí se hodiny s dřevěným pouzdrem od 17. století a dokonale reprezentují kvalitu německého řemesla.

Německé hodinkyFoto: Regina Basaran z Pixabay

Plážová lehátka z Mecklenburgu – oáza pohody u moře: nic vás neochrání před sluncem, pískem a větrem lépe než dekorativní klasika ze dřeva a proutí. Plážové lehátko bylo vyvinuto před 125 lety a od té doby formuje Německo pobřeží Severního a Baltského moře.

Doteky

Hrušky z Braniborska: čtvrť Havelland je známá svými zámky a zahradami, kostely a kláštery. Na vesnici Ribbeck (skoro) všechno se pořád točí kolem hrušky. Ovoce se zde zpracovává na speciality, jako jsou lahodné šťávy, mošty, Eierbirne (vaječný likér s vůní hrušek) nebo jemný hruškový džem Williams Christ.

Německé jídloFoto: Travel Magazine

Lipští skřivani: Když byl v 19. století v Lipsku zakázán lov skřivanů (jedlých pěvců), vynalezli důmyslní pekaři vegetariánskou alternativu sváteční hostiny. Leipziger Lerche se vyrábí z křehkého těsta, mandlí, ořechů a marcipánu a najdete ho pouze u nás.

Sleď Glukstad – Gluckstadter Matjes – ať si vyberete kteroukoli verzi: klasika s kolečky cibule, nakrájenými jablky a okurkami nebo nová interpretace v kari omáčce s banánovou nebo zeleninovou omáčkou – filety z mladého sledě jsou skutečnou lahůdkou. A ty nejkřehčí filety najdete v malém městě Gluckstadt na Donja Laba.

Zelená

Zdraví a wellness v nedotčené přírodě u Baltského moře: tam, kde se setkává mořský vánek a lesní vzduch, vzniká uklidňující, stimulující klima – ideální pro dobití baterií. V přímořském letovisku Warnemundepřírodní rezervace Stolteraa a Rostock Heath, deset lázeňských stezek o délce od 4 do 17 kilometrů nabízejí relaxaci s čistým vzduchem, mořem a nedotčenou přírodou.

Květinové louky přírodního parku Amergau v Alpách: v nejmenším národním parku v Bavorsko, chráněny jsou vzácné orchideje a lincury, ale i ohrožené druhy ptactva jako tetřev nebo orel skalní. Prohlídky s průvodcem poskytují autentický zážitek z tohoto fascinujícího světa

Cyklistický výlet podél romantického Rýna: Rýnská cyklostezka se táhne přes 318 kilometrů podél břehů řeky. Díky výbornému vlakovému spojení lze prohlídku naplánovat individuálně. Historická města jako např Speyer, Ludwigshafen, Worms, Mainz a Koblenz jistě zaujme i vás vinařské oblasti se svými rustikálními tavernami.

Ingelheim na RýněFoto: DZT/Julia Nimke

Fantastický výhled z turistické stezky Baden-Baden – 45kilometrová trať – vyhlášená pro nejkrásnější turistická stezka v Německu v roce 2020, který nabízí nádherný výhled na lázeňské město Baden-Baden, údolí Rýna a Černý les. Atmosféru dotvářejí speciality regionální kuchyně.

Panenská příroda v Münsterlandu: plameňáci a divocí koně v Německu? To je taky! U Zwillbrocker Venn, mokřad v západním Münsterlandu, se v nejsevernější líhni světa každoročně líhnou mláďata plameňáků. Tradiční výroční Průvod divokých koní Nezapomenutelným zážitkem je také květen.

Německo MinsterlandFoto: Peter H z Pixabay

Udržitelné s horskou lanovkou Durynsko: jedna z nejstrmějších lanovek na světě za 18 minut vystoupá až do 323 metrů nad mořem. Zároveň dokonce a vyrábí elektřinu. Abyste zjistili, jak přesně to všechno funguje, můžete navštívit interaktivní muzeum věnované této lanovce.

Doufáme, že návrhy, které jsme vybrali, jsou pro vás donutilo mě přemýšlet o návštěvě Německa. A strávit dovolenou právě tam…

Uschlý zámek v Bavorských Alpách, sloužil jako inspirace pro Disneyho zámek Šípkové Růženky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *