Asie

Udržitelnost je novým luxusem v Alila Villas Uluwatu na Bali
Sponzorovaný obsah

V Alila Villas Uluwatu řídí filozofii designu resortu silné ekologické postupy. Ať už je to na první nebo 500. pohled, výhled z Alila Villas Uluwatu je stejně úchvatný – leží na náhorní plošině vyvýšené na vápencových útesech na jižním poloostrově Bukit na Bali, výhled na Indický oceán je nekonečný. Luxusní útočiště se nachází pouhých 30 minut od mezinárodního letiště Ngurah Rai a 15 minut od kultovního, dramatického chrámu Uluwatu a rozkládá se na 36 zelených aknech.

3ložnicové vily Alila Villas Uluwatu na útesu, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

3ložnicové vily Alila Villas Uluwatu na útesu, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Kromě těchto působivých metrik je tato oceněná nemovitost s 65 vilami modelem udržitelnosti s minimální ekologickou stopou a je prvním letoviskem v Indonésii, které získalo nejvyšší úroveň certifikace od EarthCheck jako Best Practice Building Planning and Design development.

Až budete na Bali, ponořte se do luxusu a podpořte životní prostředí prostřednictvím udržitelné architektury

Navrženo singapurskou firmou WOHAAlila Villas Uluwatu, průkopník v ekologicky citlivých architektonických postupech, následuje principy udržitelného designu které zvýrazňují přírodní prostředí. Terénní úpravy a celková atmosféra jsou ovlivněny místním balijským savanovým prostředím, které jako inspiraci pro vzhled využívá skalnatá terasová pole a svěží rokle. Terasovitá letadla jsou zastřešujícím tématem, podporují proudění vzduchu a chrání chladné zahrady.

Alila Villas Uluwatu's 2 Bedroom Cliffedge Villa, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Alila Villas Uluwatu’s 2 Bedroom Cliffedge Villa, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Podle ředitele WOHA Richarda Hassella je design každé vily inspirován tradiční balijskou architekturou, takže dům je sbírkou pavilonů v komplexu. S využitím svažitého terénu k nádhernému efektu navrhla WOHA individuálně stupňovité vily, které každé z nich umožňují panoramatický výhled na moře a horizont za ním.

65 vil má moderní interiéry se smetanovými a zemitými tóny, oživené širokými tahy přírody a tradičními balijskými akcenty patrnými ze dřeva, vody, kamene a bambusu. Chytrý design začíná u exteriéru vily, kde chodníky a mosty spojují relaxační pavilony a bazény s prostornými obytnými částmi, a otevřený design umožňuje jemnému mořskému vánku cirkulovat všemi prostory vily.

Alila Villas Uluwatu na Cliff's Edge se střechou pokrytou lávovým kamenem sopečného batu chandi, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Alila Villas Uluwatu na Cliff’s Edge se střechou pokrytou lávovým kamenem sopečného batu chandi, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Materiály z místních zdrojů byly klíčovým požadavkem stavebního schématu. Stěny resortu jsou vyrobeny z batu palimanankámen z Jogjakarty, města na sousedním indonéském ostrově Jáva, a vápence z místa letoviska byly ručně řezány na zahradní zdi.

Na každé vile je plochá střecha pokryta vulkanickou vrstvou batu chandi lávový kámen (druh černého čediče), který poskytuje nejen izolaci, ale také podporuje přirozenou vegetaci, a v každém ubytování byly bambusové stropy a ratanové interiéry vyrobeny z místních zdrojů a vyrobeny na Bali. Ostatní dřevěné materiály byly přepracovány z železničních pražců a telefonních sloupů.

Alila Villas Uluwatu, luxusní resort, který je domovem odpovědného cestovatele, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Alila Villas Uluwatu, luxusní resort, který je domovem odpovědného cestovatele, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

V Alila Villas Uluwatu zažijte to nejlepší z obou světů: relaxaci, kdy jste daleko od všeho, a luxus mít vše na dosah ruky.

Pokoje však nešetří luxusem – každá vila má soukromý pavilon s výhledem na třpytivý Indický oceán a je zasazen do skládaček z bronzu a recyklovaného dřeva, což dodává jejich nejvyššímu pohodlí vizuální šmrnc. Tato příjemná útočiště jsou vybavena plyšovým ložním prádlem, díky čemuž jsou luxusní a snadno si zkrátit den.

Pro Hassel z WOHA není každá vila pouze místností, ale propojenou řadou míst k odpočinku a hosté mají možnost ovládat prostor, jak si přejí. Zavřete posuvné skleněné dveře a vychutnejte si klimatizované interiéry, otevřete je a zažijte povznášející, regenerační vlastnosti mořského vánku.

V Alila Villas Uluwatu zažijte to nejlepší z obou světů, relaxaci, kdy jste daleko od toho všeho, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

V Alila Villas Uluwatu zažijte to nejlepší z obou světů, relaxaci, kdy jste daleko od toho všeho, obrázek Alila Villas Uluwatu, Bali

Alila Villas Uluwatu, luxusní resort, který je domovem odpovědného cestovatele

Za místnostmi je jasně vidět oddanost péči o životní prostředí. Například Alila Villas Uluwatu nainstalovala vsakovací nádrže na dešťovou vodu a má recyklovatelný systém šedé vody, který směruje použitou vodu z koupelen a praček přes nádrže s reverzní osmózou, aby byla znovu použita v zahradách nemovitosti. Na místě vyžadují rostliny, které se většinou používají v krajinných úpravách, minimální zavlažování, což je další aspekt pečlivého plánu na ochranu vody.

Spotřeba energie je minimalizována pomocí různých metod. Lávové střechy, bambusové stropy a umístění oken podporují proudění vzduchu a snižují potřebu světel a klimatizace. Voda v celém resortu je ohřívána přesměrováním tepla generovaného klimatizačními jednotkami, další chytré přesměrování zdrojů na nižší spotřebu energie.

Boj proti přírodnímu prostředí má podobu pěstování místních rostlin z ekosystému savany Uluwatu Bali v místní školce, aby se podpořil život místních ptáků a zvířat. A tato zvířata si mohou užívat minimálního znečištění a okolního hluku díky používání elektricky poháněných kočárků v okolí pozemku.

Důležitou součástí infrastruktury udržitelnosti resortu je Laboratoř udržitelnosti, hlavní jádro zásad Zero Waste Policy. V tomto místním zařízení jsou všechny toky odpadů transformovány na produkty a služby vyšší hodnoty prostřednictvím řady jednoduchých systémů mechanického a biologického inženýrství. Od výroby vlastního kompostu po program recyklace skla a organickou zahradu byla tato stránka vytvořena s cílem posílit úsilí resortu o vytvoření lepšího prostředí pro zaměstnance, hosty a širší komunitu.

Organická zahrada Alila Villas Uluwatu s rozmanitým ekosystémem, snímek Alila Villas Uluwatu, Bali

Organická zahrada Alila Villas Uluwatu s rozmanitým ekosystémem, snímek Alila Villas Uluwatu, Bali

Pod jeho Žádná iniciativa pro plastyResort odstranil zbytečné plastové obaly a předměty ve všech vilách a restauracích a jako signatář Global Tourism Plastics Initiative vedené Programem OSN pro životní prostředí a World Tourism Association si dal za cíl do roku 2025 odstranit všechny jednorázové plasty.

Resort je na Bali průkopníkem v nahrazování vybavení na bázi plastu biologicky odbouratelnými a kompostovatelnými možnostmi, jako jsou bambusová brčka a dentální sady, malé změny, které zahrnují udržitelnost bez kompromisů v luxusu nebo kvalitě. A v souladu s mandátem OSN na podporu místního hospodářského a sociálního pokroku je více než 40 procent zaměstnanců najatých v této nemovitosti z místní komunity.

Rezervace Alila Villas Uluwatu’s Positive Footprint: užijte si luxusní pobyt a zapojte se do udržitelných a komunitních iniciativ

Cestovatelé, kteří chtějí hrát aktivní roli v úsilí o udržitelnost, mohou svůj pobyt upgradovat pomocí nově spuštěného resortu Rezervace pozitivní stopy. Výběr této možnosti zajistí pobyt, který bude zahrnovat nejvyšší úroveň udržitelnosti v rámci hostovy vily v kombinaci s jedinečnými příležitostmi prozkoumat a dokonce se aktivně zapojit do komplexních ekologických a komunitních iniciativ resortu.

Jako bonus navíc hosté obdrží vysoce kvalitní, odolné a stylové sandály značky etické obuvi Indosole využití recyklovaných pneumatik z kočárků resortu, bezplatný pokojový minibar zásobený výhradně místními produkty, úroveň služeb komorníka šetrná k životnímu prostředí s pečlivou snahou šetřit energii, vodu a odpad a sadu sklenic na pití od společnosti Sustainability Laboratorní tým z up-cyklování skleněných lahví.

„S naší novou rezervací Positive Footprint budeme schopni poskytnout personalizovanější zážitek pro ty, kteří chtějí pobyt, který je co nejudržitelnější. Poskytuje nejlepší možnou možnost pro naše hosty, naši komunitu a naši planetu,“ vysvětluje Hemal Jain, generální ředitel Alila Villas Uluwatu.

Výhled z Alila Villas Uluwatu je úchvatný, leží na náhorní plošině vyvýšené na vápencových útesech na jižním poloostrově Bukit na Bali, s výhledem na nekonečný Indický oceán.

Výhled z Alila Villas Uluwatu je úchvatný, leží na náhorní plošině vyvýšené na vápencových útesech na jižním poloostrově Bukit na Bali, s výhledem na nekonečný Indický oceán.

Hosté se také mohou dozvědět více o opatřeních udržitelnosti nemovitosti z první ruky během a Cesta udržitelnosti, kde absolvují prohlídku s odborníkem na regenerativní cestovní ruch resortu, aby se dozvěděli o laboratoři Sustainability Lab (byla spuštěna v listopadu 2019), stejně jako o jejím úsilí o soběstačnost a integrovaném konceptu designu, který funguje v souladu s přírodním ekosystémem. Cesta vyvrcholí bezplatnou zkušeností s výrobou sambalu z farmy na stůl s šéfkuchařem v ekologické zahradě.

„Udržitelnost je srdcem všeho, co děláme, a pro nás je to nový luxus,“ říká Jain. „Máme pocit, že moderní cestovatel po luxusu hledá v cestování udržitelnost a přispívá v té či oné formě k životnímu prostředí a komunitě.“
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *