Asie

Trans Bhútánská stezka Poznejte krásu a kulturu Bhútánu
Cesta časem, objevte skrytá tajemství Bhútánu. 28. září 2022 bude obnovená historická 250 mil dlouhá poutní stezka protínající Bhútán poprvé po šesti desetiletích oficiálně znovu otevřena. The Trans Bhútánská stezka bude formálně zahájena v rámci ceremonie pořádané Jeho Veličenstvom Pátým králem a bude se konat během několika dní poté, co se 23. září zcela znovu otevřou bhútánské hranice pro cestující.

Tento pozoruhodný ekologický a kulturní úspěch byl umožněn díky společnému úsilí mezi královskou vládou Bhútánu, Bhútánskou radou pro cestovní ruch a Bhútánskou kanadskou nadací.

Co je Trans Bhútánská stezka

Trans Bhútánská stezka je síť starověkých stezek a obchodních cest, které spojují vysoká údolí a průsmyky východního Bhútánu s nížinami na západě. Poprvé byl zapálen v 16. století tibetskými poutníky cestujícími do Indie a postupem času se stal základním záchranným lanem pro lidi i zboží pohybující se mezi Bhútánem a vnějším světem.

Stezka, jedinečný kus bhútánského kulturního dědictví, se přestala používat, ale nyní byla pečlivě restaurována a modernizována pomocí tradičních metod a materiálů. Za poslední tři roky bylo postaveno nebo obnoveno 18 velkých mostů, více než 10 000 schodů a 250 mil stezky, čímž se tato starobylá poutní cesta změnila na venkovní dobrodružné útočiště.

Při pohledu na Trongsa Dzong, Trans Bhútán Trail

Při pohledu na Trongsa Dzong, Trans Bhútán Trail

Proč je trekking v Bhútánu tak populární

Znovuotevřená Trans Bhútánská stezka poskytne návštěvníkům neuvěřitelný vhled do života v odlehlých částech Bhútánu, když putují z východu na západ (nebo naopak) přes nedotčené lesy, kolem alpských jezer, luk a přes vysoké průsmyky – zažijí na vlastní kůži jedinečná kultura, kuchyně a pohostinnost na cestě.

Procházka, kolo, raft a kemp přes svěží louky a husté lesy devíti dzongkhagů (okresů), 28 gewogů (místní samosprávy), dvou obcí, částí národního parku Phrumsengla a více než 400 historických míst, včetně muzeí a starověkých pevností, jako Jakar Dzong a Pevnost bílého ptáka.

Tato prastará stezka vede z Haa na západě k Trashigang na východě, procházející Paro, Thimphu, Punakha, Wangi Phodrang, Trongsa, Bumthang a Mongar. Všechny aspekty chůze a cyklistiky s průvodcem na stezce lze zařídit přímo prostřednictvím TBT na neziskovém základě.

Mapa stezky Trans Bhútán

Trans Bhútán Trail Mapa, Trans Bhútán Trail

Udělejte si čas na poznání buddhismu při návštěvě důležitých duchovních a kulturních památek na západě a v centru Bhútánu. Ubytování je k dispozici v kombinaci jednoduchých penzionů, rodinných domů a stanových kempů, všechny se nacházejí v docházkové vzdálenosti od stezky. Kromě toho si cestovatelé mohou vybrat relaxaci a načerpání nových sil v některém z luxusních středisek v Bhútánu, než se vydají domů se vzpomínkami (a fotografiemi), které jim zůstanou na celý život.

Socha Buddhy Dordenma, Kuenselphodrang, Thimphu

Socha Buddhy Dordenma, Kuenselphodrang, Thimphu, Trans Bhútánská stezka

Udržitelnost a postupy šetrné k životnímu prostředí budou zachovány v celé stezce, což zajistí konzistenci napříč ostatními projekty provozovanými bhútánským turistickým průmyslem. Kromě toho je Trans Bhútánská stezka odhodlána vylepšit trasu z úcty k bhútánským předkům a jako dar budoucím generacím. The Trail je členem World Trails Network Sustainability Committee a nedávno byla jmenována v seznamu TIME’s Greatest Places In 2022, každoročním seznamu 50 mimořádných turistických destinací.

Most v Katsho, Haa, Trans Bhútán Trail

Most v Katsho, Haa, Trans Bhútán Trail

Palác Domkhar, Bumthang, Trans Bhútánská stezka

Palác Domkhar, Bumthang, Trans Bhútánská stezka

Kdy mohu na výlet v Bhútánu

Jak se říká, každý měsíc v roce je v Bhútánu trek.

Nejlepší čas na trek v Bhútánu je od poloviny září do poloviny prosince. Toto je podzimní období s jasnou modrou oblohou, teplotami přes den příjemných 20 stupňů a v noci těsně pod 10 stupňů, s podzimním listím, které vytváří barevnou krajinu. Podzimní období je ideální pro pokrytí vysokohorských treků, jako je trek Bumthang na severu.

O túry v nižších nadmořských výškách ve středním a jižním Bhútánu se lze pokusit během jarní sezóny od března do května. Užijte si podhůří a údolí s květinami rozkvetlými po krajině.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *