Afrika

Pozoruhodná nová muzea k návštěvě v Egyptě 2021

Další tři důvody, proč navštívit Egypt. Národní muzeum Sharm El-Sheikh na Sinaji, Muzeum Kafr El-Sheikh v deltě Nilu a Muzeum královských kočárů v Káhiře. Všechny tři se nedávno otevřely veřejnosti a jsou domovem artefaktů, mumií, soch, hliněných a žulových tabulek, které jsou všechny pokryty starověkými hieroglyfy, které držely archeology na dně po celá desetiletí.

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh, otevřené na konci roku 2020, je prvním muzeem starožitností, které bylo postaveno na Sinaji a nachází se na letištní silnici, poblíž zálivu Naama na jižním Sinaji. Zcela nové muzeum, které bylo postaveno s rozpočtem přibližně 52 milionů USD (812 milionů EGP), se skládá ze 3 výstavních sálů, otevřeného divadla, náměstí pro akce a maloobchodních prostor pro místní řemesla.

Důvod k návštěvě Národního muzea Sharm El-Sheikh

Muzeum se skládá z 5200 artefaktů od pravěku a dále pokrývajících celé rozpětí egyptské civilizace.

Mumie zvířat Národního muzea Sharm El-Sheikh 

Mumie zvířat Národního muzea Sharm El-Sheikh

Výstava Národního muzea Sharm El-Sheikh za sklem 

Výstava Národního muzea Sharm El-Sheikh za sklem

Výstavy Národního muzea Sharm El-Sheikh 

Výstavy Národního muzea Sharm El-Sheikh

Vedoucí sekce muzeí na ministerstvu turismu a starožitností Moamen Othman řekl, že toto muzeum poskytuje turistům příležitost užít si malebné pláže města, ráno provozovat zábavné vodní sporty a navštívit muzeum v noci. dozvědět se o starověké egyptské civilizaci – to vše je součástí politiky ministerstva integrace plážové turistiky s kulturní turistikou.

Muzeum Sharm El-Sheikh ilustruje každodenní život starověkých Egypťanů během Nové říše, kde vystavené artefakty zobrazují civilizovaný život, který staří Egypťané v té době zažívali.

 

Zvířecí mumie

Výstava zvířecích mumií v muzeu ilustruje zájem starých Egypťanů o divokou přírodu a odhaluje, jak se starověcí Egypťané starali o zvířata, ptáky, plazy a hmyz, aby je chovali, posvěcovali, domestikovali a ošetřovali. Sbírka muzea se skládá z mumifikovaných koček, jestřábů, orlů, beranů, krokodýlů a soch paviánů.

Síň civilizací

Síň civilizací zobrazuje předměty ze všech ostatních civilizací, které mají s Egyptem propletenou historii a zanechaly své stopy na zemi Nilu. Vystaveny jsou artefakty z řecko-římského, byzantského a osmanského období včetně kompletní římské lázně.

Sál zobrazuje krásné vnitřní a vnější rakve Isetemheb, manželky velekněze Amona Panedjema II., který byl sám kněžkou Isis, Mina a Hora v Akhmimu. Pozoruhodné jsou také Isetemhebovy baldachýny, sbírka papyru, kosmetické a parfémové nádoby, hlava sochy Hatšepsut a figurky Tanagra zobrazující ženy v různých šatech.

Výstava římských lázní v Národním muzeu Sharm El-Sheikh 

Výstava římských lázní v Národním muzeu Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Vystavena je malá část nádherné ložnice princezny Shewikar, členky bývalé královské rodiny Egypta. Podobně jako ve stylu francouzské královské rodiny nebo ruských carů minulé éry, je místnost v zelené barvě zdobena motivy zlatého listí a lustrů. Expozice také představuje šperky a kosmetiku, které kdysi patřily této bývalé vládnoucí rodině Mohameda Aliho.

Vystaveno je také deset předmětů ze světově proslulé sbírky staroegyptského krále Tutanchamona. Tyto předměty se však přesunou do nového Velkého egyptského muzea (GEM) na Pyramids Plateau, jakmile se nové muzeum otevře na konci roku 2021. Můžete si zde také prohlédnout sochu Ka, choť Tutanchamona. V muzeu Sharm El-Sheikh jsou také vystaveny dvě staroegyptské lodě z Dahshour, které odrážejí význam dopravního systému Nilu pro staré Egypťany.

Otevírací doba Národního muzea Sharm El-Sheikh

Muzeum Sharm el-Sheikh je otevřeno každý den od 10 do 13 hodin a od 17 do 23 hodin. Ceny vstupenek jsou 40 EGP pro egyptské návštěvníky, 20 EGP pro egyptské studenty, 200 EGP pro zahraniční turisty a 100 EGP pro zahraniční studenty. Dostat se do muzea je snadné, protože je vzdáleno pouhých 10 až 15 minut (7 km) od známé oblasti Naama Bay.

 

Muzeum Kafr El-Sheikh

Muzeum Kafr El-Sheikh bylo také oficiálně otevřeno koncem roku 2020. Muzeum se nachází v zahradách Sana’a v Kafr El-Sheikh, v deltě Nilu a přibližně 120 km nebo asi dvě a půl hodiny jízdy od Alexandrie. Muzeum odráží epizody města v jeho různých obdobích, protože to bylo během starověku nějakou dobu hlavním městem Egypta.

Důvod k návštěvě muzea Kafr El-Sheikh

Nová muzejní expozice vypráví příběh starověkých bohů Isis a Osiris a konflikt mezi Horem a Sethem. Návštěvníci se seznámí s historií oblasti a uvidí předměty, které vyprávějí o historii vědy ve starověkém Egyptě.

Výstava muzea Kafr El-Sheikh 

Výstava muzea Kafr El-Sheikh

Expozice muzea Kafr El-Sheikh z Dolního Egypta 

Expozice muzea Kafr El-Sheikh z Dolního Egypta

Muzeum má tři výstavní sály, které zobrazují artefakty a starožitnosti objevené v Dolním Egyptě, zejména starožitnosti z Tel Al-Faraeen, dříve známé jako Buto. Stát kdysi zahrnoval starověká města Buto a Sakha, některá z nejstarších politických metropolí v historii. Tato oblast obsahuje několik archeologických nalezišť pocházejících z období starověkého Egypta, Říma, Koptů a islámu. Sakha je jednou ze zastávek, které Svatá rodina učinila během svého letu do Egypta po ediktu krále Heroda o narození Ježíše. Město Sakha zahrnuje kostel Panny Marie a je zde také deska, o které se říká, že nese otisk Ježíšovy stopy.

Otevírací doba muzea Kafr El-Sheikh

Muzeum Kafr El-Sheikh je otevřeno po celý den od 9 do 16 hodin. Ceny vstupenek jsou 10 EGP pro egyptské návštěvníky, 5 EGP pro egyptské studenty, 80 EGP pro zahraniční turisty a 40 EGP pro zahraniční studenty.

 

Expozice muzea Kafr El-Sheikh ze starověkého Egypta 

Expozice muzea Kafr El-Sheikh ze starověkého Egypta

Artefakty muzea Kafr El-Sheikh představující různé kultury, které nazývaly Egypt svým domovem 

Artefakty muzea Kafr El-Sheikh představující různé kultury, které nazývaly Egypt svým domovem

Královské muzeum kočárů, Káhira

Royal Carriages Museum se nachází na ulici 26. července v Boulaq v Káhiře, hned vedle historické mešity Abu El Ellah.

Důvod k návštěvě Muzea královských kočárů

Muzeum vystavuje v mnoha sálech sbírku královských kočárů, doplňků a uniforem koňské stráže. V jedné z hal najdete kočár, který Khedive Ismail darovala francouzská císařovna Eugenie při oficiálním otevření Suezského průplavu.

Třetí sál je jádrem muzea a zobrazuje slavnostní kočáry, které kdysi používali členové bývalé královské rodiny pro svatby, pohřební příležitosti a promenády. Čtvrtý sál je věnován uniformám rytířů a jezdců, kteří doprovázeli kočáry, zatímco pátý a poslední sál ukazuje doplňky používané k výzdobě kočárů a koní, jako jsou podkovy, uzdy a sedla.

Kočáry muzea Royal Carriages z bývalé královské rodiny 

Kočáry muzea Royal Carriages z bývalé královské rodiny

Muzeum Royal Carriages nabízí mnoho jedinečných kočárů používaných bývalou královskou rodinou 

Muzeum Royal Carriages nabízí mnoho jedinečných kočárů používaných bývalou královskou rodinou

Muzeum bylo založeno za vlády khediva Ismaila na konci 19. století a zpočátku se jmenovalo Oddělení khedivalských kočárů. Později byl název změněn na Management of the Royal Stables. Po revoluci v roce 1952 byla budova pojmenována Královské muzeum kočárů. Muzeum bylo původně vytvořeno, aby vystavovalo královské kočáry a koně khediva Ismaila a ty, které vlastnili členové královské rodiny.

Otevírací doba muzea Royal Carriages, Káhira

Muzeum královských kočárů je otevřeno po celý den od 9 do 13 a od 17 do 21 hodin. Ceny vstupenek jsou 20 EGP pro egyptské návštěvníky, 10 EGP pro egyptské studenty, 100 EGP pro zahraniční turisty a 50 EGP pro zahraniční studenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *