Evropa

Podzim v Curychu: Průvodce luxusním cestovatelem
To nejlepší z Curychu letos na podzim. Curych, vysazený na špičce dlouhého jezera ve tvaru půlměsíce, je největším městem v Švýcarsko, celosvětově známé svou velmi uvolněnou metropolí plnou historie, outdoorových aktivit, trhů, dechberoucího jídla a pití, nablýskaných hotelů a sezónních akcí, které jsou nepřehlédnutelné. A ještě větším lákadlem je, že tento přední švýcarský dopravní uzel má přímé lety ze Singapuru bez mezipřistání, což z něj činí snadný útěk z Asie.

Nezapomenutelné zážitky v srdci Curychu

Nejjednodušší způsob, jak se pohybovat po městě, je použít Zürich Card. Vstupenka zahrnuje veřejnou dopravu (projížďky lodí, lanovky a lanovky také!), volný vstup do muzeí, např. národní muzeum a Kunsthalle Zürich, slevy na nákupy, restaurace, snížené vstupy do kin a dokonce volný vstup na letištní vyhlídkovou terasu. Za cenu pouze 27 švýcarských franků (asi 39 USD) za 24 hodin nebo 53 švýcarských franků (asi 77 S USD) za 72 hodin je to chytrý způsob, jak prozkoumat toto zářící město.

Limmat, snímek Jan Geerk, Schweiz Tourismus

K návštěvě použijte kartu Uetliberg, ve výšce 870 metrů nad mořem, vlastní hora města. Vrchol je přístupný 20 minut jízdy vlakem z hlavního nádraží Zürich HB a poskytuje výhled na střechy Curychu, jezero, Alpy a lesy, kde se na podzim spektrum barev pohybuje od zelené přes žlutou přes hnědou až po oranžovou až po červená, vizuální vjem. Kulinářské hody na vás čekají také v restauracích na hoře, kde můžete načerpat nové síly, než se vydáte na klidnou procházku Planetární stezka, snadná dvouhodinová túra z hory krajinou do Felsenegg, která prochází modelem sluneční soustavy, přičemž každý metr cesty představuje 1 000 000 kilometrů ve vesmíru. Uetliberg je obzvláště populární v listopadu, s vrcholem sedícím nad přikrývkou mlhy, která někdy zakrývá město.

Další oblíbený pohled je v Staré Město z Curychu. Lindenhofkterý se používá jako místo natáčení pro korejské drama Crash přistání na vás, je pěkné náměstí na kopci, které nabízí nádherné výhledy. Na podzim se listy stromů zbarví do zářivě žluté a zahalí náměstí do jasného odstínu. Z náměstí návštěvníci uvidí Staré Město, Kostel Grossmünster, Radnice, Řeka Limmatuniverzita a Švýcarský federální technologický institut (také známý jako ETH). Lindenhof je také ponořen do historie: Ve čtvrtém století zde stála římská pevnost, zatímco v devátém století na místě postavil vnuk Karla Velikého honosný palác.

Lindenhof, snímek Christian Schnur, Zürich Tourismus

Schipfe, Grossmünster, snímek Christian Beutler, Zürich Tourismus

Průzkum pod zemí je výzvou pro další vzrušující exkurzi ve městě. Na lov lanýžů s Emminy lanýže, podzemní houba je cenou během výpravy s Thierrym Garzottem a jeho přátelským psem Lagotto Romagnolo Emmou dei Silvanbull. Garzotto vysvětluje, kde se lanýže ve městě vyskytují, stromy, u kterých rostou, a jaké znaky hledat při hledání černých a zlatých lanýžů. Jedná se o skutečně jedinečný městský zážitek, který účastníky vezme ulicemi města na náměstí, do malých zeleně a velkých otevřených parků, hon za pokladem s opojnou odměnou.

Lanýže nejsou jediným gastronomickým požitkem, který se v Curychu skrývá. Podél jezera jsou četné vinice a vinařství, z nichž dvě udržují své operace v rámci městských hranic. Zweifel, rodinná firma, jejíž kořeny sahají až do 14. století, vyrábí vína z hroznů ze tří zdrojů – vinic ve městě, v údolí Limmat a podél Curyšského jezera v oblasti zvané Zlaté pobřeží. Na degustacích vín v restauraci Zweifel Weinbeiz mohou návštěvníci ochutnat podniky líbivé bílé a červené. Zároveň rodina také dováží vybraná vína z celého světa, která lze ochutnat a zakoupit v jejích dvou prodejnách ve městě.

Vinařství Landolt byla založena v roce 1834 ve čtvrti Enge, s některými z nejkrásnějších vinic ve městě. Vinař vyrábí 30 různých vín z 10 odrůd hroznů z vinařské oblasti Curych. Toto je největší vinař ve městě se šesti hektary vinné révy v Curychu, včetně některých vedle hlavní budovy FIFA. Stejně jako Zweifel i Landolt prodává ve svém obchodě víno.

Zjistěte, kam vyrazit za nejlepšími gastronomickými a vinařskými zážitky v Curychu

Po navlhčení píšťalky je čas nasytit žaludek a v tomto ohledu má Curych co nabídnout. Nachází se zde 15 michelinských restaurací s pokrmy od molekulárních po těžké, národní až po mezinárodní.

Mezi nimi Pavillon, který se nachází v parku hotelu Baur au Lac, který má kuchyni pro devět osob, která připravuje moderní francouzskou haute kuchyni. Vede Carlo Rampazzi, Rico’s v Küsnachtu vítá teplými barvami a luxusním nábytkem, zatímco jídla mísí chutě Francie, Itálie a Asie, podávaná à la carte nebo v sedmichodových degustačních menu. Ručně vyráběné židle z ořechového dřeva v sushi baru pojmou hosty Sushi Shin, intimní restaurace, která podává omakase šéfkuchaře Kenichi Arimura. Jídelní lístek se denně mění, i když je silný na mořské plody, s produkty z divokých zdrojů a důrazem na kvalitu.

Udržitelné produkty jsou přeměněny na vizuální lahůdky Spravedlivý. Nachází se v blízkosti parku Bäckeranlage a jeho pokrmy jsou připravovány výhradně ze sezónních a regionálních produktů a zboží fair trade. Město se také může pochlubit restauracemi s nádechem, kde je živá zábava stejně atraktivní jako delikátní jídlo.

V Hodnostživá hudba ve čtvrtek, pátek a sobotu večer následuje po večeři současné curyšské kuchyně, zatímco v Restaurace Akaraka, majitelé korejských operních pěvců vystupují během pátečního a sobotního dobrého jídla s živou hudbou. Oba jsou vzrušením pro vaše smysly, spojují umění gastronomie a performance.

Po vynikajícím a zábavném jídle jsou elegantní curyšské bary zajímavými místy, kde můžete pokračovat v noci. Bar am Wasser, což znamená bar u vody, se nachází v blízkosti Curyšského jezera a během dne se mění z denní restaurace/kavárny na chladný bar, jeden s tmavými parketami a velurovými pohovkami. Bar má ve své dvoupatrové galerii lihovin 400 lahví s 25 koktejly organizovanými spíše podle chuti než podle typu alkoholu.

Obloha je v dotekové vzdálenosti na Mraky, nejvýše položený bar ve městě, zasazený do srdce bývalé průmyslové oblasti Zürich-West. Nachází se ve 35. patře Prime Tower a ohromí výhledy a výběrem nápojů, s originálními koktejly vyrobenými z vlastního baru oceněného ginu, s výhledem na údolí Limmat, městskou čtvrť Zürich-West a úžasné západy slunce.

S curlingovými banketami a nádherným výhledem na střechy města, Panorama Bar Jules Verne má vybraný výběr ginů, tequil a rumů. V hotelu Widder je Širší bar páry žijí jazz s bohatým výběrem nápojů – jeho knihovna lihovin má více než 1000 lahví.

Prozkoumejte jedinečné nákupní zážitky v Curychu

Více rozmanitosti je k vidění na různých nákupních místech po celém městě. Každá čtvrť má svůj vlastní místní trh, některé z nich jsou obzvláště známé. Tržiště Bürkliplatz se koná každé úterý a pátek ráno, největší trh v Curychu, s místní sezónní zeleninou a ovocem, květinami, sýrem, masem a rybami z Curyšského jezera. Místo je nezapomenutelné, mezi jírovci na Bürkliplatz, kde k Curyšskému jezeru přijíždí slavná nákupní ulice Bahnhofstrasse. Na tomto náměstí se také každou sobotu od května do října koná bleší trh se starožitnostmi a speciálními předměty z historických sbírek, jako jsou staré fotoaparáty, vinylové disky, nábytek, šperky a další.

Slow Food Market, obrázek David BiedertSlow Food Market
Bürkliplatz Market, snímek Gaetan Bally, Zürich TourismusBürkliplatz Market

Po nákupu láká klidná procházka podél jezera. Každou sobotu ráno na Rathausbrücke (Radniční most), Gemüsebrücke (což znamená zeleninový most) je květinový a zeleninový trh, který se datuje do středověku a někteří věří, že tento trh je místem, kde v Curychu vznikl turistický ruch.

Viadukt, obrázek Christian Beutler, Zürich TourismusViadukt

Trvalá Markthalle ve viaduktu v Zürich-West najdete 20 stánků s potravinami a potravinami a také restaurace, které připravují pokrmy ze sezónních produktů. Zürich-West je také místem pro trendy vlajkové obchody sídlící v bývalých průmyslových budovách. Mezi nimi ikonická značka tašek Freitag (poprvé vyrobeno v roce 1993 v bytě u nedalekého mostu Hardbrücke), zasazené do čtyřpatrové věže postavené s přepravními kontejnery a pohlcující, interaktivní evropská vlajková loď sportovního obchodu ON, zrozená ve švýcarských Alpách.

Bahnhofstrasse, obrazový kredit Bahnhofstrasse ZürichBahnhofstrasse

Pro klasičtější švýcarský nákupní zážitek, délka 1,4 kilometru Bahnhofstrasse táhnoucí se od hlavního nádraží Zürich HB k Curyšskému jezeru, překypuje šperky, módou, uměním, hodinkami a obchodními domy a je stejně oblíbený u místních i u turistů.

Podzim v Curychu: Řada exkluzivních sezónních akcí

Během podzimu si návštěvníci budou moci užít exkluzivní sérii sezónních akcí. JÍDLO CURYCH od 8. do 18. září, je největší food festival v zemi, s více než 100 akcemi od kurzů vaření, besed, procházek městem, brunche, food marketů a dalších, které se konají ve městě a okolí.

FOOD ZURICH 2018, obrázek FOOD ZURICH, David BiedertFOOD ZURICH 2018

12. září Knabenschiessen je tradiční soutěž ve střelbě z pušek pro místní chlapce a dívky, která se datuje do roku 1656, i když dnes ji doprovází veřejný festival s jídlem, atrakcemi a stánky na trhu.

The filmový festival v Curychu jediný filmový festival se zeleným kobercem, který probíhá od 22. září do 2. října a je svědkem asi 160 mezinárodně uznávaných filmů a četných premiér mladých začínajících filmařů z celého světa.

Filmový festival v Curychu, snímek Andreas RentzFilmový festival v Curychu

Milovníci vína si přijdou na své Veletrh vína Expovina od 3. do 17. listopadu, nepřehlédnutelná událost pořádaná na 12 lodích kotvících v Curychu, s krásnou kulisou jezera, mimořádným prostředím pro neuvěřitelnou show.

Doporučení hotelu pro vaši cestu do Curychu

Curych také slibuje báječné ubytování, které doplní jeho úžasné atrakce. Uto Kulm hotel a restaurace se nachází na vrcholu Uetliberg, což hostům umožňuje ve dne úchvatné výhledy a v noci pozorovat hvězdy. Přes město, na kopci s výhledem na Uetliberg, Dolder Grand je luxusní útočiště s dvoumichelinskou restaurací, malebnými výhledy, 175 luxusními pokoji a apartmá a lázněmi o rozloze 4 000 m2.

Hotel Uto Kulm, snímek Schweiz TourismusHotel Uto Kulm

Pro ty, kteří chtějí být blíže centru, Sorell Hotel St. Peter je moderní útočiště nacházející se mezi Bahnhofstrasse a starým městem, vedle kostela sv. Petra, který má největší hodinový ciferník na věži v Evropě.

Na břehu jezera, Art Deco Ameron Bellerive nebo Lac nabízí pokoje s výhledem na curyšskou nábřežní promenádu ​​a na podzim je vidět zlaté ranní světlo, další připomínka bohatství tohoto stylového, klidného švýcarského města.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *