Evropa

Co vše nevynechat v Paříži
Paříž, hlavní město Francie a jedno z nejpopulárnějších turistických cílů na světě, láká návštěvníky ze všech koutů planety svou bohatou historií, uměleckým dědictvím a romantickou atmosférou. Mnoho ikonických památek jako Eiffelova věž, Louvre či Katedrála Notre-Dame přitahuje miliony turistů každý rok. Paříž je také známá pro své úzké uličky plné butiků a kaváren, které nabízejí autentický francouzský životní styl. Ať už se chystáte na první návštěvu do tohoto fascinujícího města nebo sem již patřičný početkrát zavítali, Paříž vás nikdy nepřestane okouzlovat svojí krásou a šarmem.

Eiffelova věž – symbol Paříže

Tato železná konstrukce, která byla postavena pro Světovou výstavu roku 1889, se tyčí do výšky 330 metrů nad městem a nabízí návštěvníkům úchvatný panoramatický výhled na celou Paříž. Výtahy či schody vedou turisty a milovníky architektury na různé vyhlídkové plošiny, kde si mohou užít krásné pohledy na slavné památky jako Notre-Dame, Louvre nebo Sacré-Cœur.

Na prvním patře se nachází elegantní restaurace s francouzskou kuchyní, která láká jak turisty, tak i domácí obyvatele. Pro ty odvážnější pak existuje možnost navštívít druhé patro Eiffelovy věže a ochutnat speciality ve stylovém bistru s otevřenou terasou. Ať už jste milovníci historie či gurmánštvi lahodnosti, Eiffelova věž je bezpochyby jednou z největších atrakcí, které Paříž nabízí.

Louvre – největší muzeum na světě

Louvre je nejen jedním z nejznámějších, ale také největším muzeem na světě. Nachází se v srdci Paříže a každoročně přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Jeho rozloha činí více než 72 tisíc metrů čtverečních a ve sbírkách lze nalézt více než 380 tisíc exponátů.

V Louvru můžete obdivovat umělecká díla z různých historických období, od starověku po současnost. Mezi jeho hlavní poklady patří slavný obraz Mona Lisa od Leonarda da Vinciho, socha Venuše Milošská či egyptské mumie. Muzeum je rovněž domovem pro řadu dalších uměleckých skvostů jako například francouzský malbu Impresionistickou érou Moneta, Maneta a Renoira. Pro milovníky kultury a historie je návštěva Louvru nepřehlédnutelným bodem programu při cestování do Paříže.

Katedrála Notre-Dame – gotický skvost

Je symbolem města a jeho nádherná architektura láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Katedrála se nachází na ostrově Île de la Cité uprostřed řeky Seiny, což dodává jejímu okolí ještě více kouzla.

Notre-Dame je známá především díky svému impozantnímu průčelí s dvěma vysokými věžemi, které dominují pařížskému panoramatu. Uvnitř katedrály pak můžete obdivovat bohatou gotickou architekturu, vitráže a sochy. Nejznámější části interiéru jsou rozhodně chór s oltářem a slavnými skleněnými okny, stejně jako velký varhanní prospekt. Pro ty odvážné pak existuje možnost vyšplhat na již zmíněné vysoké věže, odkud si mohou návštěvnícizhlédnout krásu Paříže z ptačí perspektivy.

Její gotická architektura, bohaté vnitřní vybavení a nádherný výhled z věží jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka historie a umění.

Úzké uličky a butiky plné módy

Při procházce po historickém centru města nejde přehlédnout malebné uličky s kamenitým dlážděním, které vás zavedou do tajemného světa pařížských butiků. Tyto malé obchůdky jsou skutečným rájem pro milovníky módy a designu. Zde najdete širokou škálu luxusních značek od haute couture až po trendy streetwear. Každý butik má svůj unikátní styl a nabízí originální kousky oblečení, doplňků či kosmetiky.

Proslulá pařížská čtvrť Marais je známá právě díky svým úzkým uličkám plných módních butiků. Tato část města je oblíbenou destinací jak pro domácí nákupy, tak i pro turisty hledající autentické francouzské modely. V Marais si každý najde to svoje – od tradičních krejčovských salonů s ručně vyrobenými obleky po moderním minimalistickém stylu zaměřené obchody s jednoduchou eleganci ve skandinávském duchu. Procházka těmito úzkými uličkami je nejen módním zážitkem, ale také cestou do minulosti, kdy se Marais stal centrem pařížského šlechtického života.

Autentická francouzská kavárna

Tyto kavárny nabízejí nejen vynikající kávu, ale také atmosféru plnou elegance a šarmu. Když navštívíte Paříž, nemůžete si nechat ujít návštěvu jedné z těchto ikonických kaváren.

Jedna z nejslavnějších autentických francouzských kaváren v Paříži je Café de Flore. Tato historická instituce se nachází na levém břehu Seiny ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés a otevřela své dveře již v roce 1887. Café de Flore bylo oblíbeným místem pro setkání intelektuálů, spisovatelů a umělců jako Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir či Pablo Picasso. Interiér zachovává původní retro atmosféru s koženými sedačkami a starobylým nábytkem. Zde si můžete dopřát skvělou šálku espressa nebo tradičního café au lait a pozorovat okolní rušný ruch pařížských ulic.

Další ikonickou francouzskou kavárnou, kterou byste měli navštívit, je Café de la Paix. Tato elegantní kavárna se nachází na náměstí Opéra v centru Paříže a je známá svým luxusním prostředím a bohatou historií. Otevřena byla již v roce 1862 a od té doby hostila mnoho slavných osobností jako například Édith Piaf nebo Oscar Wilde. Interiér je zdoben zlatem, lustrem a freskami, což dodává tomuto místu jedinečný šarm. U stolku u okna si můžete vychutnat sklenici vína či tradiční francouzské dezerty jako tarte tatin nebo crème brûlée a pozorovat život kolem sebe na rušné pařížské ulici Boulevard des Capucines.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *