Evropa

Je Estonsko nejvíce podceňovanou zemí v Evropě?
Umístěno mezi Lotyšskem a Finskem, Možná Estonsko největší hádanka severní Evropy. I když se na první pohled může zdát jako jakákoli jiná severoevropská země, se svou svěží zelenou, kopcovitou krajinou a spojením s vikingskými nájezdy, některá fakta o této zajímavé zemi vás mohou docela překvapit.

Například, víte, že Estonsko má pátou sezónu a jak ta „pátá“ sezóna vypadá? Ještě důležitější je, jak to je Estonsko má jednu z nejstrmějších budov na světě, který je rivalem slavné Pisy?

Pojďme si ale nejneobvyklejší fakta z této země projít popořadě…

Estonsko má jeden z nejpokročilejších digitálních trhů na světě

Věděli jste, že v Estonsku? najde mnohem více start-upů na osobu než v americkém Silicon Valley? Není divu, že časopis Wired označil Estonsko za nejvyspělejší digitální trh na světě.

Vzhledem k tomu, že jsou internetové mega společnosti jako Skype vytvořené v Estonsku, není žádným překvapením, že země získala takovou pověst. Vlastně, Estonsko bylo také oceněno za jedno z nejlepších Wi-Fi připojení na světě, což z něj dělá hlavní destinaci pro digitální nomády. S pomocí státního programu E-residency mohou digitální nomádi získat vládní pracovní povolení a přístup k hlavním službám a podnikatelskému prostředí Estonska. Pokud tedy máte možnost pracovat na dálku, zejména v technologickém průmyslu, Estonsko může být právě tím místem pro vás.

Tallinn okouzluje návštěvníky svými protiklady

Existuje více než 2000 ostrovů, které můžete navštívit

S přístupem k Baltskému moři, Estonsko je domovem bezpočtu ostrovů. Jeden z z nejzajímavějších ostrovních komunit je ostrov Kihnu. Kihnu, domov námořníků a rybářů, zasvětí svůj život oceánu, protože muži tráví většinu času na moři.

Můžete se jít dívat na medvědy

Pro většinu z nás je představa, že jsme někde poblíž divokých medvědů, děsivá (i když docela vzrušující) myšlenka.
Pro Estonsko, které má nejvíce medvědů v celé Evropětoto zvíře je nedílnou součástí všech ročních období, protože Medvědice a jejich mláďata jsou často k vidění na jaře a v létě.

Úžasné výlety za jídlem

Existují pro všechny vášnivé gurmány četné pěší túry vedené zkušenými pastevci, sdílení tipů, kde najít nejlepší lahůdky a jak uskladnit produkty přes zimu.

Tajemný pátý měsíc Estonska

Mezi zimou a jarem, Estonsko zažívá období dešťů jako žádná jiná evropská země. S výrazným zvýšením hladiny vody, jak v zimě taje sníh, je sezóna charakteristická masivními povodněmi a obyvatelé využívají jako dopravní prostředek čluny a kánoe.

Obyvatelé poblíž národního parku Soomaa vyvinuli způsoby, jak si užít toto zvláštní období, jak je vidět v Tuhalské studni čarodějnic.

Tartu, šikmé „město“

Podobně jako u šikmé věže v Pise, Muzeum umění v Tartu, které se nachází v příhodně nazvaném Šikmém domě trpěl kvůli svým špatným základům.

Postaven v roce 1793 pro šlechtickou rodinu, budova začala postupem času pomalu klesat. Naštěstí po rozsáhlém restaurátorském projektu se budova přestala potápět a stala se domovem impozantní umělecké sbírky Tartu.

Staré město v Tallinnu

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *