Evropa

5 alternativních španělských měst pro klidnou dovolenou
Zatímco téměř ve všech evropských zemích zatím očkovací proces nedosáhl kýžených čísel, většina cestovatelů, kteří plánují vycestovat až do konce léta, vyhledává místa co nejizolovanější. Proto jsme se rozhodli představit vám alternativy k oblíbeným španělským městům.

Naštěstí, Španělsko je obzvláště požehnáno skrytými drahokamy, které můžete navštívit po celé zemia těchto pět míst vám s trochou veselosti navíc odhalí přesně tu španělskou kulturu, kterou všichni známe a milujeme.

Místo Ibiza: Formentera

Formentera sice není tak slavná jako její soused, ale je stejně krásná jako Ibiza. Tady neexistují oblíbené světové kluby, DJské hvězdy a extrémně drahá piva.

Formantera je ostrov, kde je vše uvolněné, divoké a intimní. Je to také místo plné nádherných nudistických pláží vzhledem k tomu, že až do 60. let minulého století zde vládla hippie atmosféra ve prospěch naprostého klidu. Ano, Formentera je hippie bratranec moderní Ibizy.

Flamenco a vzrušující Španělsko

Místo Madrid: Toledo

Madrid je grandiózní, skutečně kosmopolitní město, které se hemží lidmi a může být záhadou pro navigaci. To neznamená, že by se tomu mělo vyhýbat – je to tak jedno z nejkrásnějších evropských měst a významnou kulturní destinací. Stále si myslíme, že Toledo, jeho skvělý soused, je docela hodná náhrada, pokud hledáte autentické Španělsko.

V Toledu je celé město na seznamu světového dědictví UNESCO a je plný kulturních památek jako pevnost Alcazar. Poprvé byl postaven v římských dobách a je prvním příkladem čtvercové pevnosti a dnes je zde zajímavé vojenské muzeum. Samozřejmě existuje Katedrála Santa Iglesia Primada de Toledomistrovské dílo španělské gotické architektury, které jistě zaujme.

Místo Barcelony: Sevilla

Sevilla sice nemá pobřeží jako Barcelona, ​​ale rozhodně má skvělá alternativa pro milovníky městské dovolené. Od slavného tance flamenca až po barevné pomerančovníky, které lemují jeho ulice, Sevilla je nedoceněné kulturní centrum, která nabízí téměř vše pro milovníky historie, hudby a jídla.

Plaza de España je bezpochyby vrcholem Sevilly, ale možná také nejkrásnějším španělským náměstím. Je to tady Řeka Guadalquivir který představuje srdce města a nabízí možnost prozkoumat město z řeky. Doporučuje se noční plavbaa pak jít na nějaký tapas bar pro dobré jídlo a sangriiřekněme v oblíbené čtvrti Triana.

Místo Valencie: Tarragona

Přestože mnozí navštěvují Valencii jako klidnější alternativu Barcelony, dovolte nám navrhnout ještě klidnější místo: Tarragonu. Asi 110 km od Barcelony, toto neobvyklé římské město nabízí všechna kouzla menšího místa a jeho kouzlo je pravděpodobně lákavější než Valencie.

Zde se to dozvíte krásné pobřežní město, které vypadá jako italský venkov: dlážděná náměstí, uličky připomínající bludiště, zbytky amfiteátru a odlehlé pláže, dostupné pouze pěšky.

Místo Tenerife: La Gomera

Přestože se nachází v bezprostřední blízkosti Tenerife, pouze 1 procento všech návštěvníků Kanárských ostrovů se dostane na La Gomeru. Tento přírodní ráj – druhý nejmenší ze sedmi ostrovů souostroví – nabízí více než 600 km značených turistických tras, epické jízdní trasy a černé písečné pláže s křišťálově čistou vodou.

Vzhledem k řídkému porostu vč jeden z největších evropských vavřínových lesůbyl vyhlášen celý ostrov biosférická rezervacea jeho subtropický deštný prales Národní park Garajonay je také na seznamu dědictví UNESCO.

Navíc je zde klima (roční průměr 22 stupňů Celsia) jedno z nejlepších na světě. Není divu, že zde Kryštof Kolumbus nakonec zůstal měsíc, než konečně vyplul, aby objevil Ameriku.

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *