Severní Amerika

9 důvodů, proč navštívit Mexico City
Pokud existuje město, které bude vyhovět různým typům lidí, od dobrodruhů přes milovníky umění až po ty, kteří se zajímají pouze o gastronomickou scénu, je to rozhodně Mexico City. Hlavní město Mexikaa jedno z nejstarších měst na světě, které bylo donedávna také největší (stále v top 5), mnozí považují za jedno z nejzajímavějších míst na planetě. Město je rozdělena do 16 okresůa dnes se podíváme na jeho nejzajímavější body…

Mexiko je jednou z destinací, která má úplně všechno

1. Templo Mayor

Je to Mexico City postaven na zbytcích legendárního města Tenochtitlan založili Aztékové. V roce 1978 prováděli údržbáři z místní elektrické společnosti rutinní výkopové práce severovýchodně od Zocalo. Zjistili to obrovský kamenný kotouč (průměr 3,25 metru) na kterém je vyryto rozřezané postava Coyolxauhqui, aztécké bohyně měsíce. Pozdější archeologické vykopávky odhalily více než 7000 položek které jsou nyní součástí muzea Templo Mayor.

2. Metro

I když si na první pohled můžete myslet, že „zhoubná“ síť metra je tak nebezpečná, jak si lidé myslí, je neuvěřitelně levný a druhý největší vlakový systém v Severní Americe. Samotné město by bez tohoto systému metra nemohlo fungovat. Také, stanice jsou plné půvabných vzkvětů která oslavuje bohatou kulturní nabídku města. Povinné návštěva stanice Zocalo.

3. Metropolitní katedrála

Metropolitní katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Mexico City, je to působivé z jakéhokoli úhlu pohledu. Katedrála, ve stejnou dobu největší a nejstarší v Americe nachází se na severní straně náměstí Zocalo (Plaza de la Constitucion). Metropolitní katedrála je dominantou historického jádra města která je pod ochranou UNESCO. Pozemek, na kterém se nachází, je však rok od roku nestabilnější kvůli dvěma věžím, které váží 127 tisíc tun. Proto ta katedrála je na seznamu 100 nejstrašidelnějších budov na světě.

4. Nástěnné malby od Diega Rivery

Žádný návštěva Mexico City se neobejde bez návštěvy nástěnných maleb legendárního mexického umělce Diega Rivery. Snad nejslavnější je Riverův pohled na historii Mexika v Palacio Nacional. Nejkouzelnější (a nejdrzejší) je Sen o nedělním odpoledni v parku Alameda, skrytý v malé budově na okraji Alamedy. Mexičtí hrdinové a padouši jsou venku ve své nejlepší formě a umělec, zobrazený jako malý chlapec, se drží smrti. Humor v Mexiku může být často velmi morbidní, a to je zvláště patrné na nástěnných malbách velkého umělce.

5. Muzeum Fridy Kahlo (La Casa Azul)

Je skromnější, ale neméně okázalý svým jedinečně mexickým způsobem, Muzeum Fridy Kahlo (také známý jako Modrý dům). nádherná pocta rozpoznatelné estetice umělce. Její pávi jsou možná pryč, ale kobaltově modré budovy jsou plné soch z papírové hmoty, obrazů a mnoha originálních kusů nábytku. Návštěvníci, kteří doufají, že uvidí Fridin nejslavnější obraz – Los Dos Fridasby měl být směrován na Museo del Arte Moderno.

6. Colonia Roma

Čtvrť „It“ pro mladé a městské je nepochybně romská, plné uměleckých galerií, knihkupectví a četných kaváren, kde můžete posedět a popovídat si o revoluci s městskými hipstery. Nacházejí se v této části Mexico City Paláce ve francouzském stylu, bývalé domovy aristokratické společnosti, které se dnes proměnily ve veřejné instituce a restaurace. Čtvrť stále nabízí pocit secesní vznešenosti, zejména na Alvaro Obregon Avenue, který je lemován jasany a sochami.

7. Bosque de Chapultepec

Pokud vám místní doporučí park Chapultepec, buďte si jisti, že ve skutečnosti myslí les. Tato oáza se rozkládá na 686 hektarech. Zelené útočiště je přibližně stejné jako newyorský Central Park: bez něj by město bylo téměř neobyvatelné. Je snadné strávit hodiny jen procházkou po stezkách papáji obalený v chilli z všudypřítomných stánků s jídlem. To je zajímavé Chapultepec má skutečně nepřeberné množství muzeí a dokonce i zoo.

Je to jeho koruna vysoký hrad Chapultepec, který se nachází v centru parku na vrcholu „kobylkového kopce“. Na hradě kdysi bydlel císař Maxmilián I. než se Mexičané rozhodli, že monarchie není pro ně, popravili ho a vyhlásili republiku.

8. Pouliční jídlo + likér mezcal

Součástí slavného mexického pouličního jídla je – tacos (horký sendvič). Tohle je levné, chutné jídlo pro cestovatele, kteří chtějí něco zakousnout. Pokud si stále nejste jisti mletým chorizem, vydržte Quesadillas plněné bílým sýrem Oacacan. Nutná chvíle v Mexiku vyzkoušejte také kalný likér mezcal, předchůdce tequily, která se vyrábí z kaktusu maguey.

9. Xsochimilco

Okouzlující čtvrť Xsochimilco s kanály a gondolami, je rozhodně místo, které byste při pobytu v Mexico City neměli minout. Ano, můžete hlasité mexické rodiny, plovoucí kapely mariachi a ženy prodávající kukuřici z kánoí být trochu moc najednou, ale tohle je jeden z nejpříjemnějších výletů v Mexico City.

Potomek starověkých Aztéků, během folklorního obřadu v národním parku El Tepozteco, poblíž Mexico City
wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *