Severní Amerika

Americká města, která vypadají jako evropské destinace

Pandemický Covid-19 zhoršil všechny aspekty životavčetně cestování. Američané mají v dohledné době zakázáno cestovat do většiny evropských zemí a ani my nemáme velké možnosti cestování. S nadějí, že příští rok bude možné cestovat bez obav z nákazy nebo uzavření hranic, jsme se rozhodli dát vám pojďme si představit americká města, která mají nějaké evropské kouzlo.

S okouzlujícími náměstími, starosvětskou architekturou, Jídlo evropského typu a možná i rozsáhlá pole tulipánů nebo kyperských stromů, tato americká města ve vás zanechají pocit, jako byste se přestěhovali do úplně jiné země.

7 nejkrásnějších jezer v USA

Boston (Massachusetts)

Ponořený do koloniální historie, V některých částech Bostonu se budete cítit, jako byste se vrátili v čase – nebo možná do ulic Anglie nebo Irska. to je jedno z nejstarších amerických města mezi tím dlážděné ulice Beacon Hill, historické budovy téměř na každém rohu a staré řadové domy, je to rozhodně jedinečné město.

Charleston, Jižní Karolína

Pestrobarevné domy, dlážděné ulice, vysoké palmy, bugenvilie. . . toto malé město na jihu má tolik evropského kouzla, že budete cítit jako byste byli ve Španělsku nebo na jihu Francie.

Frankenmuth (Michigan)

Je to Frankenmuth známé jako „Malé Bavorsko“což dává smysl vzhledem k tomu, jak to vypadá jako by byla uprostřed Michiganu vyzvednuta a zbořena německá vesnice. Název pochází z bavorské provincie Franky, odkud pocházeli osadníci, tzv město má autentický německý nádech (někteří z místních mluví dokonce německy), s budovami v pohádkovém stylu a německými restauracemi. Je také známý pro Bronnerova vánoční říše divů, do jednoho z největších svátečních obchodů na světě, díky kterému se budete cítit, jako byste stáli uprostřed vánočního trhu v Evropě.

Holandsko (Michigan)

Holandsko v Michiganu připomíná Amsterdam. Michigan City bylo silně ovlivněn nizozemskou kulturou poté, co se tam v roce 1800 usadilo mnoho holandských přistěhovalců. Nejen, že tam je jediný holandský větrný mlýn fungující v USAjiž každoročně probíhá festival Tulip Time, věnovaný tulipánům.

Leavenworth (Washington)

Leavenworth vypadá jako bavorské městečko – pro to bylo stvořeno vyvolal v 60. letech 20. století cit Německa pro zvýšený cestovní ruch. Městečko, uhnízděný pod Cascade Mountains, je to přeplněné okouzlující budovy v alpském stylu, restaurace s jídlem inspirovaným Německem a německým pivem. Konají se zde také oslavy Oktoberfestu (i když pro rok 2020 zrušeny), spolu se spoustou lyžování a pěší turistiky.

Montpellier (Vermont)

Jiné město pojmenované po evropském městě Montpellier, byla založena v roce 1781. Tento vztah ovlivnil celé město, které má typické vibrace Nové Anglie smíchané s pulzující francouzskou kulturou. Jsou zde malebné obchody a architektura inspirovaná Francouzi a samotné město je jen dvě hodiny od Montrealu v Kanadě.

New Orleans (Louisiana)

Louisianě kdysi vládli Francouzi a nikde to není tak patrné jako v New Orleans. Městská Francouzská čtvrť vám dá pocit, že jste doslova na Francouzské riviéřezatímco stará budova má výrazně evropský vzhled.

Pella (Iowa)

Pella byla nazývána „americkým holandským pokladem“ a jsou na něm silně ovlivněn nizozemskými přistěhovalci, kteří se tam usadili v roce 1847. Je tam tolik holandské kultury k prozkoumání, jako je Molengracht Plaza s kanálem v holandském stylu. Ve městě jsou také kouzelné obchody, nejvyšší větrný mlýn v Americea Tulip Time, každoroční jarní festival.

Philadelphia (Pennsylvánie)

Jako jedno z nejstarších měst Ameriky, Philadelphia má spoustu kouzla a hodně evropského vkusu. Elfreth Alley, nejstarší ulice ve městě, vám dá pocítit jako byste byli v Anglii zatímco radnice připomíná Francii. Staré budovy a bohaté trhy usnadňují procházku městem a pocit, že jste úplně někde jinde.

Solvang, Kalifornie

Nedaleko slunné Santa Barbary najdete Solvang, který si snadno spletete se skandinávským městem. Od té doby autentické skandinávské pekárnypodzimní oslavy Dnů Dánska, replika sochy Malé mořské víly v Kodani a reprodukce Copenhagen Rundetarn. Přidejte větrné mlýny a doškovou střechu a získáte dokonalou říši divů inspirovanou Holanďany přímo na západním pobřeží.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *