Evropa

Švýcarská sklizeň hroznů na podzim: Příběh tradice, chuti a času
Jemné šustění padajícího listí, křupavý vzduch a zemité odstíny malující krajinu zvěstují příchod podzim ve Švýcarsku. Zatímco se svět oddává kouzlu dýňového latté a útulných večerů, kanton of Schwyz bzučí očekáváním. Zde totiž podzim není jen roční období; je to oslava vína.

Srdce schwyzské vinařské kultury: pozadí

Schwyz, region hluboce zakořeněný v místních zvycích a tradicích, je důkazem trvalé lásky Švýcarska k vínu. Kanton je spletitou mozaikou zvlněných vinic, zažitých vinařství a příběhů, které stárnout stejně elegantně jako vína oni produkují. Jak podzimní slunce zalévá vinice do zlatavého odstínu, začíná sklizeň hroznů a Schwyz se proměňuje v centrum aktivity a vzrušení.

Klášter Einsiedeln: Dědictví vyryté ve Vines

Uprostřed této rušné kulisy se rozprostírají vinice Leutschenkolébání na Klášter Einsiedeln stůj vzpřímeně a hrdě. Jejich historie, sahající až do roku 1562, utká bohatou tapisérii oddanosti, vášně a neochvějného závazku k výrobě vína. S dědictvím propleteným s Curyšské jezero region od 12. století je klášter Einsiedeln víc než jen vinařství; je to znak švýcarského vinařství.

Klášter, který se rozkládá na 8 hektarech, je jedním z největších místních producentů Curyšského jezera. Ale není to rozloha, která vzbuzuje úctu. Jsou to benediktinské komunity a jejich úcta k vinařství. Kromě péče o prosperující vinice ve Freienbachu rozšiřují své odborné znalosti na malebný ostrov Ufnau a svěží krajinu Limmattalu.

Víno v klášteře Einsiedeln: Tradice v každé kapce

Benediktinský odkaz není o masové výrobě; jde o zachování letitých technik, které dodávají švýcarskému vínu jeho osobitý charakter. Hrozny, políbená podzimním sluncem a pohladil je chladivý jezerní vánek, jsou pečlivě sklizeny a odvezeny do historického vinného sklepa kláštera v Einsiedelnu.

V těchto sklepích se zastavil čas. Stěny lemují tradiční dubové sudy, některé staré jako samotný klášter. Zde se rodí vína Konvent a Cuva, která ztělesňují esenci švýcarské sklizně hroznů. Každá kapka vypráví příběh, od révy až po sud, který vyvrcholí symfonií chutí a vůní, které definují švýcarská vína.

Pohlcující vinařský zážitek ve Švýcarsku

Návštěva kláštera Einsiedeln během sklizně hroznů je jako vstoupit do živého muzea vinařství. Soukromé prohlídky nabízejí intimní pohledy do procesu výroby vína. Každá chodba kláštera, každá vinná réva na vinici a každá láhev ve sklepě mají svůj příběh.

Pak přichází na řadu ochutnávka. Na nedotčeném břehu Ufnau nebo v chladných mezích klášterního sklepa je ochutnávka vín smyslovou cestou. S designem lahví vytvořeným proslulým Haraldem Nägelim je každý doušek uměleckým a chuťovým zjevením. Pravidelná lodní doprava do Ufnau zážitek ještě povznáší a dělá z něj směs poklidných procházek přírodou a bohaté ochutnávky vín.

Nabídky vína švýcarského kláštera: Letmý pohled

Kromě slavných Konvent a Cuva se klášter může pochlubit rozmanitou řadou vín, z nichž každé odráží odlišný terroir Schwyz. Ať už jsou to robustní červené, vyrobené z hroznů, které se vyhřívají na podzimním slunci, nebo křupavé bílé s tóny zeleného jablka a hrušky, každý si vybere víno. Nesmíme zapomenout ani na růžová vína se svými růžovými odstíny a jemnou chutí, která jsou ideální pro ty vlahé podzimní večery.

Přípitek pro Schwyze

Švýcarská sklizeň hroznů v podzim není jen sezóna událost; je to tlukot srdce Schwyze. Zachycuje ducha regionu, kde se ctí tradice, kde se starosvětské kouzlo vinařství hladce prolíná s moderními inovacemi a kde každá láhev vína je kapitolou bohaté švýcarské vinařské ságy.

Když slunce zapadá nad vinicemi a maluje oblohu v odstínech jantarové a fialové, člověk nemůže nepozvednout sklenici na Schwyz. Svým vinicím, vínům a neochvějnému odhodlání udržovat odkaz vinařství naživu. Na zdraví Schwyzu a jeho podzimní vinařské symfonii.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *