Afrika

Sierra Leone – skrytý klenot Afriky

Je to Sierra Leone zapomenutý ráj s bílými písečnými plážemi a křišťálově čistým pobřežím. Přesto, když většina lidí myslí na Sierra Leone, myslí na občanskou válku, „krvavé“ diamanty a časté konflikty. Tato destinace si však zaslouží šanci.

Sierra Leone má jedno z nejkrásnějších pobřeží západní Afriky a úžasná divoká zvěř včetně více než 11 druhů primátů a vzácného trpasličího hrocha.

Sierra Leone bývala oblíbenou destinací cizinců

V osmdesátých letech pobřeží kolem hlavního města Sierry Leone, Freetownu, bylo poseto luxusními letovisky kterou každý týden hostily tisíce a tisíce turistů. Jen z Francie sem ročně zavítalo přes 100 000 turistů.

Kdy to je V roce 1991 vypukla občanská válka, Sierra Leone zmizela z turistických brožurturisté přestali přijíždět a soukromá předválečná letoviska zpustla a v troskách.Občanská válka pustošila zemi více než 10 let a nakonec skončila v roce 2002. Na konci konfliktu se odhadovalo, že téměř dvě třetiny obyvatel Sierry Leone byly vysídleny.

Za posledních 20 let vynaložila Sierra Leone obrovské úsilí na obnovu, ale štěstí nebylo na její straně. V letech 2014 až 2016 byla Sierra Leone těžce zasažena epidemií eboly, takže turisté se této oblasti nadále vyhýbali. Když se konečně „postavila“ na nohy, nastal Covid-19, který zastavil její sny o turistice.

Havana města světa

Je dnes Sierra Leone bezpečná?

Nyní je to téměř 20 let od konce občanské války a 5 let od chvíle, kdy byla země prohlášena za prostou viru Ebola. I když je to země udělal velký pokrok v tom, aby se stal bezpečným pro návštěvníky, stále nepřitahuje turisty v takovém počtu jako dříve.

Dnes vám ministerstva zahraničí cizích zemí řeknou, že „Sierra Leone dosáhla významného průlomu po 4 demokratických volbách od konce občanské války v roce 2002. a že politická situace je stabilní“. Poskytnou také rady podobné mnoha dovolenkovým destinacím, doporučí vám, abyste se měli na pozoru před kapsáři a zjevnými projevy bohatství.

V písku času kryt

Které oblasti v Sierra Leone jsou nejlepší k návštěvě?

Sierra Leone leží na jihozápadním pobřeží západní Afriky, mezi Guineou a Libérií. To je asi tak všechno osmihodinový let z Evropy. Hlavní město Freetown, se nachází na poloostrově, na západě země a je nejoblíbenější destinací. Jako město určitě navštívíte, nabízí dostatek písečných pláží a průměrné teploty po celý rok kolem 28°C.

Všechny hotely podél nábřeží Freetown jsou nové a účelově postavené a místní provozovatelé cestovního ruchu doufají, že přilákají návštěvníky z celé západní Afriky a zejména z Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *