Austrálie

Průvodce po luxusních surfařských střediscích pro dospělé

Na mexickém poloostrově Baja, kde neustále silné vlny Jižního oceánu tlučou pláže s pískem měkkým jako cukr, One&OnlyPalmilla (oneandonlyresorts.com/palmilla) má na místě vlastní Tropicsurfcentre, kde nechybí místní odborníci, kteří vás dovedou na nejlepší místa. Kombinace písečných pláží, krátkých a působivých útesů a dlouhých vlnitých zlomů dělá z této oblasti ráj každého surfaře a na obzoru můžete spatřit šedé velryby. Na suché zemi lázně čerpají ze starodávných léčebných postupů vedených šamanem z kmene Mayo, což je skutečně jedinečný způsob, jak poznat místní kulturu.

V Austrálii surfařský ráj Byron nadále přitahuje svou slušnou část dlouhovlasých hippie typů, ale objevuje se luxusnější stránka tohoto vychlazeného plážového města. V posledních několika letech byly otevřeny špičkové koncepční obchody a uznávané restaurace, jako je Fleet, a také intimní penziony, jako je 28 stupňů (byronbayluxuryaccommodation.com.au). Je to několik pokojů, které nabízejí uvolněný australský styl v té nejvybroušenější podobě: představte si organické ložní prádlo, venkovní sprchy a soukromé bazénky. Nachází se jen pár minut od pláže v rušné části města a je ideální pro ty, kteří chtějí mít možnost nakupovat a prozkoumávat bez kompromisů v kvalitě surfování.

Abychom se pokusili porozumět více o tom, co přitahuje k surfování dospělé dospělé, World Travel Magazine hovořil s Jamesem Hendym, který je již více než deset let prezidentem ředitele Rip Curl Indonesia. Jestli někdo ví, jak makat jako šéf na vodě i mimo ni, je to on. Chvíli mu trvá, než převede své myšlenky do slov, a pak řekne: „Když jste tam venku a soustředíte se na zachycení další vlny studeným sprejem ve vašem obličeji, každý z nich zapomene na tlaky každodenní práce. Každý příboj vám vyčistí hlavu a budete se cítit desetkrát živější.“ Uvidíme se na pláži. Autor: Imogen Lepere 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *