Asie

Poměrně neznámé japonské ostrovy, které ukrývají nedotčenou přírodu
Japonsko často spojován s moderními a velkými městy, tradice zachované v působivých chrámech a přírodní krajině jeho čtyř velkých ostrovů. Nicméně, Japonské souostroví obsahuje mnoho ostrovních útvarů, z nichž mnohé zdobí téměř nedotčená příroda, úžasné krajiny, které sahají od karibských pláží až po svěží a vlhké lesy. Některé japonské ostrovy, které musíte navštívit, zdobí nádherné lesyi když se zdá, že jiné napodobují tropický ráj pláží Francouzské Polynésie. Jedno je zde však jisté… Tradici a divokou krásu najdete na japonských ostrovech, které stojí za to prozkoumat.

Pokud se chystáte na výlet do země vycházejícího slunce, určitě navštivte ostrov Okinawa

Návnady

Je to keramika jeden z útvarů souostroví Okinawa na jihu Japonska, která se skládá z 22 ostrovů, z nichž pouze 4 jsou obydlené. Jedním z těchto ostrovů je Zamami, na kterém žije tam méně než 1000 lidí. Jeho pobřežní geografie připomíná Francouzskou Polynésii, s bílým pískem a mořem tak neskutečné barvy, že dostal přezdívku „Kerama Blue“. Na některých jeho plážích, jako je Furuzamami, bohatá mořská fauna je to návnada pro všechny milovníky potápění a ty, kteří rádi pozorují velryby.

Sado

Japonský ostrov Sado, který se nachází na severovýchodě zeměv prefektuře Niigata, má strmá krajina, kterou můžete projet autem nebo na kole (pokud to vaše nohy unesou), pokud chcete navštívit jeho krásné pláže. Tento ostrov se také pyšní hornatou krajinou s terasovitá rýžová pole (pěstované na svazích), které tam jsou již několik století. Sado je jedním z mála ostrovů, kde rýžování zlata je stále tradicía také místo, kde vznikl tradiční soubor Kodokterá se stala populární pro svou perkusní interpretaci starých japonských písní. Onsens neboli horké prameny jsou jedním z nejlepších způsobů, jak ukončit návštěvu ostrova.

Iriomote

Tento japonský ostrov je jeden z nejvzdálenějších v souostroví Okinawa. Vlastně, je mnohem blíž k pobřeží Tchaj-wanu než k velkým japonským ostrovům. Ostrov Iriomote se nachází v jedné z venkovských oblastí země, s většinu povrchu pokrývají husté a vlhké horské lesy. Na pláži Hoshuzina se nacházejí pozůstatky zkamenělin tzv foraminifera, což jsou vlastně malá žlutá stvoření ve tvaru hvězd. Když se podíváte pozorně, můžete najít hvězdicová zrnka písku, která zbyla z milionů drobných zbytků foraminifer. Iriomote lze prozkoumat pěšky, i když ne bez obtíží, ale jde to můžete objevit krásné vodopády; nebo s pomocí kajaku. A konečně kousek od jeho pobřeží najdete ostrov Yubu, odděleny pouze pískem.

Tanegashima

Na západním konci ostrova Osumina extrémním jihu země, tam je ostrov, který je se stal top destinací pro nadšence do leteckého výzkumu. Sídlo Japonské agentury pro průzkum letectví a kosmonautiky se nachází v Tanegashimě, kde se do vesmíru vypouštějí rakety se satelity. Skutečný podívaná pro oči pokud se nás ptáte, zatímco rakety jsou odpalovány ve Východočínském moři. První střelná zbraň vyrobená v Japonsku byla pojmenována po Tanegashima, a bylo inspirováno arkebuze (dlouhá zbraň), kterou Portugalci v 15. století náhodně přinesli ostrovnímu pánovi. Západní pobřeží ostrova má 12 kilometrů pláží. Ona dovnitř Nagahami, známé pro svůj bílý písek, má polynéskou estetiku, kde hnízdí mořské želvy. Na druhé straně, na východě, je lze nalézt Pláž Kumano a jeskyně Chikura. Obě tato místa stojí za to navštívit, když příliv opadne.

Tsushima

severně od Nagasaki, na půli cesty mezi Korejským poloostrovem a Japonskem, lze nalézt ostrov Tsushima. Tato přírodní rezervace si stále „zachovává“ 90 % svého rozsáhlého lesního území. Je to také ostrov domovem levharta Tsushima, jednoho z nejohroženějších druhů koček. Fauna a flóra ostrova je vidět v Do Centra pro ochranu volně žijících zvířat v parku Saozaki.

Ostrov získal reputaci pro své pevné nudle (vyrobené ze sladkých brambor), a každý fanoušek videoher rozpozná její krajiny tak, jak byly použity jako prostředí pro hru Ghost of Tsushima pro Playstation.

Levné věci v Japonsku

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *