Severní Amerika

Nejlepší destinace na centrálním pobřeží

Kalifornie je třetí největší stát USA podle rozlohy, ale první podle počtu obyvatel. Nachází se na západním pobřeží (Tichý oceán) a sousedí s Oregonem, Nevadou, Arizonou a mexickým státem Baja California.

Má třetí nejdelší pobřeží v USA (po Aljašce a Floridě) a zde se nachází Mohavská poušťhorský masiv Sierra Nevadastejně jako nejvyšší a nejnižší body v kontinentálních USA (Mount Whitney a Údolí smrti). Kalifornské centrální pobřeží je obzvláště krásné. Je to prostor, který se táhne mezi Los Angeles a San Franciscem a je to oblíbená část trasy na slavné dálnici 1 (Dálnice 1). Teplé klima, fantastické pláže, stovky vinařství a četné turistické atrakce jsou některé z důvodů, proč navštívit centrální pobřeží Kalifornie. Zde jsou některé z nejznámějších destinací v této části USA.

Hrad Hearst

Hrad byl postaven jako domov vydavatelského magnáta Williama Randolpha Hearsta podle návrhu slavné Julie Morganové. Díky velkoleposti projektu trvalo více než 30 let, než byl dokončen, a hrad byl oblíbeným místem setkání hollywoodské elity, jako byli Cary Grant a Jean Harlow. Byl postaven ve středomořském stylu na kopci nad silnicí 1, a je známý pro svůj přepychový interiér, bohatou soukromou knihovnu a četná cenná umělecká díla, která Hearst získal během svého života. V jednu chvíli byla na zámku největší soukromá zoologická zahrada na světě. Dnes je část historické památky Hearst San Simeonběhem níž mohou návštěvníci navštívit i některé z okolních pláží a ze speciálních vyhlídkových plošin se seznámit s chráněnými druhy tuleňů.

Velký Sur

Jedná se pravděpodobně o nejpůsobivější část centrální části pobřeží, která je známá svou divokou krásou. Rozkládá se na délce asi 100 km mezi San Simeon a Carmel a obklopit ho Pohoří Santa Lucia. Návštěvníci si mohou vybrat z mnoha kempů a turistických tras v parcích tak, jak jsou Pfeiffer Big Sur a Julia Pfeiffer Burns. Jízda po dálnici 1 také umožňuje skvělé výhledy na Big Sur, stejně jako přestávku v legendárním Nepenthe restaurace.

Paso Robles

Paso Robles je kontinentální město, často označované jako „vinařské oblasti Divokého západu Ameriky“. v jižní části údolí Salinas a vyznačuje se četnými kvalitními restauracemi, olivovými háji a třemi termálními prameny ideálními pro relaxaci. Město je hrdé na svou historii, založil ho Drury James, strýc slavného lupiče Jesseho Jamese. Více se o tom mohou návštěvníci dozvědět na Pionýrské muzeum který sleduje historii města v 19. a 20. století. U Muzeum Estrella Warbird jsou vystaveny desítky vojenských letadel a větší oblast Paso Robles je domovem stovek vinařství. Mezi luxusními vinicemi a olivovými háji byly organizovány ochutnávky místních vín a místního olivového oleje.

San Luis Obispo

Na úpatí pohoří Santa Lucia leží San Luis Obospo, známé svým slunečným počasím a uvolněnou atmosférou. Toto univerzitní město je centrem dvou živých kalifornských vinařských oblastí – Údolí Edna a Arroyo Grande, takže dobrých příležitostí k ochutnávkám je dost. V samém centru města je katolická misie Mise San Luis Obispo de Tolosajehož krásný kostel, zahrady, škola a malé muzeum jsou přístupné návštěvníkům.

Duny Guadalupe-Nipomo

Na centrálním pobřeží jsou také Duny Guadalupe-Nipomo které představují velkolepou podívanou. Rozkládají se na ploše 22 000 hektarů a jsou známým místem pro kempování, jízdu na koni, turistiku, pozorování ptáků a zábavnou jízdu v terénu. Během 20. století se zde usadila komunita svobodumilovných lidí zvaná „Dunites“.

Santa Barbara

S koloniální španělskou architekturou a Pohoří Santa Ynez v pozadí je Santa Barbara jednou z nejatraktivnějších destinací na centrálním pobřeží Kalifornie. Díky silným vlnám přitahují jeho pláže velké množství surfařů a ulice Státní ulice, lemovaný řadami palem, je hlavním místem ve městě pro nákupy a dobré jídlo. Jednou z atrakcí Santa Barbary je pozorování západu slunce ze Stearns Wharf. Je na kopci nad městem Katolická misie Santa Barbarave kterém je pro návštěvníky otevřeno muzeum, sady, zahrada a historický hřbitov, kde byli pohřbeni poslední příslušníci vyhynulého indiánského kmene Nicoleño.

Monterey

Na jižní straně Monterey Bay je městečko, které bylo kdysi centrem konzervárenského průmyslu sardinek. Dnes se zde nachází Akvárium v ​​Monterey Baya nejstarší kostel v Kalifornii stále stojí ve městě – Katedrála San Carlos. Zátoka je domovem mnoha vzácných rostlinných a živočišných druhů.

Solvang

Dánové-Američané založili městečko Solvang v roce 1911 a dodnes si zachovalo svůj dánský šarm. Představte si malou Kodaň na pobřeží Kalifornie se vším všudy tradiční architektura, repliky větrných mlýnů a dokonce i Malá mořská víla v centru města. Vyzkoušejte dánské pečivo a sušenky a navštivte Muzeum historie a umění Elverhøj, která se zabývá historií dánského přistěhovalectví do USA, ale také vikingským dědictvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *