Severní Amerika

7 nejkrásnějších jezer ve Spojených státech

S tisíce jezer roztroušených po celé zemi, je pravděpodobné, že při svém průzkumu USA nejste daleko od krásného a velkého jezera. Ale ne všichni jsou stvořeni sobě rovni… Některá jezera vyhrála v loterii matky přírody pokud jde o přirozený vzhled, zatímco některé jsou umělými klenoty USA.

Vezměte si např. neskutečná modrá, hluboká voda oregonského kráterového jezera, vulkanické nebo čisté, studené Gornje jezero, které klouže po dramatických pískovcových útesech.

jezera-evropa

Lake Powell (Powell), Utah a Arizona

Na začátku je toto umělé jezero vzbudilo hlučnou debatu když byl Glen Canyon erodován a řeka Colorado se zvedla, aby vytvořila druhou největší umělou nádrž v USA. Ale nelze popřít půvab tohoto dlouhého jezerazatímco jeho teplé modré vody se vinou mezi průhlednými červenými pískovcovými útesy a naplňují se více než 96 kaňonů.

Lake Superior, Minnesota, Michigan a Wisconsin

Horní jezero je největší sladkovodní jezero na světě (podle oblasti) a nachází se v rámci Velkých amerických jezer. Rozkládá se na neuvěřitelných 82 103 kilometrech čtverečních a nachází se na hranici Kanady a USA. Mezi přírodní zajímavosti patří 200stopé pískovcové útesy, pláže a kaskádové vodopády stékající do jezera v Pictured Rocks National Lakeshore.

Jsou zde také mořské jeskyně na Apoštolských ostrovech a také izolované pobřeží Isle Royale s vlky a losy. Do požadovaného cíle můžete jít pěšky, autem, na kajaku nebo trajektem. Toto jezero je tak velké, že si budete často připadat jako na oceánu, zvláště když uvidíte nebojácné surfaře na North Shore. Koneckonců tohle jezero je větší než Skotsko!

Flathead, Montana

Je to ploštěnka největší přírodní sladkovodní jezero západně od Mississippi, s čistou křišťálovou vodou. Jezero je obdařeno neobvykle mírným klimatem na oblast ležící tak daleko na severu, což to umožňuje úrodná půda pro okolní sady a vinice na západní straně. Existuje dokonce monstrum Flathead Lake, které podle některých zpráv může mít blízkého příbuzného žijícího v Loch Ness. S větší pravděpodobností však budete špehovat divoké koně kteří se toulají státním parkem.

Hanging Lake, Colorado

Toto akvamarínový klenot Nachází se na okraji útesů kaňonu Glenwood, obklopený vodopády, je rozhodně místem, které chcete navštívit, pokud se ocitnete v Coloradu. Strmá, kamenitá stezka dlouhá 2 kilometry se nakonec změní v promenáda, která chrání křehký ekosystém jezera a její koryto, tvořené po tisíciletí ložisky nerostů. I když se v jezeře nedá koupat, vede k němu krátká zajížďka ze Spouting Rock, kde voda prosakovala pevnou skálou a vytvořila vodopád, který ochlazuje turisty.

Tahoe, Kalifornie

Obklopen zasněženými horami Sierra Nevada, Tahoe dárky největší alpské jezero v Severní Americe a druhá nejhlubší (1 645 stop) v USA. S viditelností více než 70 stop, průzračnost jezera je tak úžasná, že byste mohli přísahat, že jste plavali v Karibiku. V zimě nabízí nedaleké sjezdovky okouzlující výhled na jezero. Pro mnoho Američanů, toto je zdaleka nejkrásnější jezero v USA.

Kráterové jezero, Oregon

Kráterové jezero je vznikl téměř před 8000 lety kdy vulkanická hora Mazama odfoukla svůj vrchol a zanechala za sebou obrovskou sopečnou kalderu. Nejhlubší jezero Ameriky nemá žádné potoky ani řeky, takže je pozoruhodně čisté. Viditelnost je v průměru 90 až 100 stopa sluneční světlo proniká téměř 400 stop dolů, takže je je skvělý pro potápění. Pro ještě dramatičtější efekt vystupují z temně modré hladiny jezera dva ostrovy: lesní ostrov Čaroděje a mnohem menší, Phantom Ship.

Lake George (Lake George), New York

Známý jako královna amerických jezertoto 20 mil dlouhé jezero je jedním z nejkrásnějších ve Spojených státech. Nachází se v Southeastern Adirondack State ParkLake George přitahuje více než 50 000 letních návštěvníků, kteří vyhledávají krásné piknikové oázy a výhledy na temně modrou vodu.

Hosté v této oblasti mohou také užít si spoustu aktivit na vodě, od vodního lyžování a vodního skútru až po rafting a kajak. Stejnojmenný park se nachází jen pár minut od jezera a obsahuje mnoho atrakcí a zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *