Asie

Nay Palad Hideaway: Výroba udržitelného luxusu v Siargao

Eco Elegance v Siargao: Objevte udržitelné luxusní útočiště Nay Palad Hideaway. The Filipíny, se svým rozlehlým souostrovím, byl vždy pokladem pro cestovatele. Siargao, ostrov ve tvaru slzy, je jedním z takových klenotů. Nyní je domovem přepracovaného zázraku: Nay Palad Hideaway. Poté, co v roce 2021 čelila zuřivosti přírody, byla tato svatyně znovuzrozena a na Filipínách nastavila nové paradigma pro ekologicky uvědomělý luxus.

Nay Palad Hideaway – Fénixův vzestup na Filipínách

Následky tajfunu byly skličující pohled. Pro vizionáře, jako je Bobby Dekeyser, bývalý brankář Bayernu Mnichov a spolumajitel Nay Palad Hideaway, spolu s renomovaným francouzským architektem Danielem Pouzetem, nebyly následky jen devastací – bylo to plátno čekající na transformaci. Jejich kombinovaná odbornost a vášeň proměnily zbytky v útočiště, které spojuje bohatství s udržitelností. Jejich cesta od devastace k omlazení je důkazem lidské odolnosti a vize.

Nay Palad Hideaway, Perlah Villa, Filipíny

Nay Palad Hideaway, Perlah Villa, Filipíny

Étos Ne, Palad Hideaway

Nay Palad, uhnízděný na jihovýchodním cípu Siargaa, je místem, kde vlny Pacifiku šeptají příběhy prastarému mangrovovému lesu. Tato lokalita, mezi nedotčenou pláží s bílým pískem a hustým mangrovovým porostem, nabízí jedinečnou směs toho nejlepšího z přírody. Resort s omezeným počtem vil zajišťuje intimní zážitek a umožňuje hostům skutečně se ponořit do úchvatné scenérie ostrova.

Nay Palad Hideaway není jen letovisko; je to sociálně uvědomělý domov daleko od domova. Každá stavba, každá cesta, každý kout a skulinka byly promyšleně navrženy tak, aby ladily s přírodní krásou ostrova. Deset intimních vil, od útulných jednopokojových až po rozsáhlé prostory se třemi ložnicemi, je důkazem tohoto závazku. Korunním klenotem mezi nimi je vila Perlah, která se může pochlubit vlastní soukromou pláží, klidným bazénem a okouzlujícím stromovým domem.

Hosté se mohou ztratit v nesčetných zážitcích, které resort nabízí. Nay Palad podporuje hluboké spojení s přírodou, ať už jde o lenošení na skrytém lůžku na střeše, přístupné pouze po žebříku, a ponoření se do panoramatických výhledů na oceán nebo hledání útěchy v hnízdech pod širým nebem zavěšeným na tyčících se palmách. Toto all-inclusive útočiště zajišťuje, že každý strávený okamžik je mistrovskou třídou udržitelného luxusu a umožňuje návštěvníkům plně se oddat podstatě ostrovního života.

Nay Palad Hideaway, Filipíny

Nay Palad Hideaway, Filipíny

Udržitelnost Nay Palad Hideaway: Beyond a Buzzword

Pro mnohé je udržitelnost módní slovo. Ale v Nay Palad je to způsob života. Středisko prosazuje místní řemeslo, přičemž klíčovou roli při jeho rekonstrukci hrají filipínští řemeslníci. Toto místní zaměření se rozšiřuje i na jídelní stoly, přičemž šéfkuchař Pere prosazuje menu, které je každodenní ódou na zemědělskou a námořní odměnu Siargao.

Kulinářský zážitek v Nay Palad Hideaway, Filipíny

Kulinářský zážitek v Nay Palad Hideaway, Filipíny

Praktiky resortu jsou lekcí ekologického luxusu. Nay Palad je ve svém přístupu proaktivní, od vyhýbání se jednorázovým plastům až po prosazování čištění pobřeží. Okolní mangrovy a laguny nejsou jen estetickým bohatstvím; jsou to ekosystémy, které resort aktivně vyživuje a chrání.

Nay Palad Hideaway - poskakování ostrova na Naked Island, Filipíny

Nay Palad Hideaway – ostrovní skákání na Naked Island, Filipíny

Nay Palad Hideaway - Pagoda mezi mangrovy, Filipíny

Nay Palad Hideaway – Pagoda mezi mangrovy, Filipíny

Beyond Environmentalism – Pilíř ve Společenství

Vize Nay Palad však přesahuje ochranu životního prostředí. Je to pilíř komunity Siargao. Iniciativy resortu, ať už jde o posílení místního vzdělání nebo podporu řemeslné zručnosti místních řemeslníků, jsou důkazem jeho oddanosti obyvatelům Siargao. Tento symbiotický vztah mezi letoviskem a komunitou zajišťuje, že jak Nay Palad vzkvétá, vzkvétá i místní obyvatelstvo.

Zážitek Nay Palad Hideaway

Hosté v Nay Palad nejsou jen návštěvníci; jsou účastníky jedinečného příběhu. Resort nabízí nepřeberné množství kurátorských zážitků. Od terapeutického doteku tradičních filipínských masáží až po klidné chvíle v pavilonu jógy, každá aktivita je kývnutím na místní bohatou kulturu. Venkovní kino s baldachýnem hvězd nabízí filmový zážitek jako žádné jiné.

Nay Palad Hideaway - pozorování západu slunce na mořské pagodě, Filipíny

Nay Palad Hideaway – pozorování západu slunce na mořské pagodě, Filipíny

Ve světě, kde jde luxus často na úkor přírody, Ne, úkryt Palada je majákem naděje. Je to důkaz toho, že luxus může koexistovat s udržitelností. Není to jen letovisko; je to hnutí prosazující nový věk ekologicky uvědomělého bohatství. Pro ty, kteří touží po zážitku, který je shovívavý i zodpovědný, láká Siargao’s Nay Palad Hideaway.

Článek aktualizován: 9. října 2023

Přihlaste se k odběru nejnovějšího vydání kliknutím sem.
(adrote banner=”14″)

© Tento článek byl poprvé publikován online v říjnu 2023 – World Travel Magazine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *