Evropa

Nafplio – perla Peloponésu, nejromantičtější město Řecka
U Sarónský záliv je zde krásné město Nafplio, které je často nazýváno nejromantičtější destinací v Řecku. Originál hlavní město moderního řeckého státu (1823-1834) se může pochlubit ohromující benátská architektura, stejně jako stavby z osmanské nadvlády.

Toto malebné město je pro mnohé neobjevené poklady Řecka a proto vám přinášíme pár faktů, díky kterým si Nafplio zamilujete…

Je to jen dvě hodiny jízdy od Atén

Pokud plánujete cestu přes Peloponés a strávíte týden v Aténách a potřebujete trochu uniknout z řecké metropole, výlet do Nafplia může být přesně to, co chcete.

Dvě hodiny jízdy od hlavního města Řecka, můžete jet do Nafplia autem a dokonce i autobusem. Výlet vede severní částí Peloponésutak se připravte si užít krásný kraj a krajinu.

Řecké vesnice k návštěvě

Skvělé místo k objevování řecké historie

Zalapal po dechu sídlo Archeologického muzeasídlící v krásné benátské budově na náměstí Syntagma. Stálá expozice zobrazuje některé z nejstarších pozůstatků paleolitu a zahrnuje šperky, oděvy, sochy, keramiku a vzácné artefakty z období neolitu.

Prozkoumání zbytku regionu

Skvělá lokalita u Sarónského zálivu dělá z Nafplia perfektní základnu pro návštěvu mnoha archeologických nalezišť na Peloponésu. Divadlo Epidaurus a starověká města Korint, Mykény a Tiryns jsou jen pár kilometrů od malebného městečka. Milovníky vína jistě potěší, že ano v blízkosti a vinařské oblasti Nemeakterá nabízí četné možnosti degustace vín.

Ráj pro chodce

Nafplio je skvělou destinací pro milovníky procházek. Srdce Starého Města s labyrintem úzkých uliček, skrytá náměstí a nádherné neoklasicistní vily, to je okouzlující pro všechny návštěvníky.

Pláže a odlehlé zátoky

Nafplio má vše pro perfektní letní dovolenou: barevné restaurace a kavárny, dynamické centrum města a nedaleké pláže. Projděte se po promenádě podél pobřeží a přijdete na řadu pláží včetně Arvaniti, Neraka a Karathondlouhá písečná pláž.

Dále, devět kilometrů od Nafplia, Tolos je další oblíbená koupaliště, ale pokud hledáte o něco klidnější zátoky, poblíž Kastraki je pro vás určitě tím pravým místem.

Město je plné hradů a hradů

Město se také může pochlubit působivé pozůstatky ze své zajímavé minulosti… Za prvé, jsou to tři pevnosti velkolepý hrad Palamidi, nacházející se nad Nafpliem, postavený Benátčany v letech 1711–1714. Nahoru vás dovedou schody a nahoře vás čeká výhled na celé okolí. Určitě na vás udělá dojem a brána z doby bronzové v pevnosti Acronauplia který stojí vysoko za Starým Městem. Pevnost, která byla až do 50. let 20. století využívána jako vězení, je nyní v troskách, ale stále stojí za návštěvu.

Bourtzi, který se nachází na malém ostrově vedle přístavu, také postaven Benátčany v 15. století. Po mnoho let FrPevnost byla hradem, pak vězením, pak hotelem, pak kanceláří pro cestovní ruch, ale také rezidencí ministrů od řecké vlády. Dnes se Bourtzi v létě používá k pořádání kulturních akcí a koncertů s organizovanou lodní dopravou.

Klášterní komplex Meteora se skládá ze šesti klášterů

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *