Evropa

Co byste měli vědět před cestou do Berlína?
Berlín, hlavní město Německa, je neobvyklé mix historie a kosmopolitního moderního života. Pokud hledáte stylové restaurace, skvělé obchody a živé bary, Berlín toho nabízí spoustu. Všude v Berlíně jsou však i silné připomínky násilí během druhé světové války. Připomenutí šokující reality holocaustu I útlak režimu, který zeď postavil rozdělit město, krutě oddělit rodiny a přátele.

Na rozdíl od některých jiných evropských metropolí (zejména skandinávských), kde je ubytování i v hostelech extrémně drahé, v Berlíně najdete velký výběr levného ubytování

Navzdory své temné historii je Berlín krásným místem. Je to tady dostatek zelených ploch a více než 160 km vodních cest které pokrývají město. Projeďte se lodí po řece Spreja. Posaďte se na lavičku v parku pod korunami stromů. Užívejte si klidu, ale dříve nebo později vás jistě přitáhnou ulice, kde se tvořily dějiny.

Je to žádoucí předem víte, co uvidíte a kam chcete jet, zvláště pokud máte málo času na prohlídku města. Naštěstí se Berlín může pochlubit efektivní dopravní systém, takže i během krátké návštěvy se vám vejde spousta prohlídek. Co byste měli vědět před cestou do rušného Berlína?

Na vrcholu seznamu by měl být Reichstag

I když jste v Berlíně jen krátce, oblečte si to Reichstag na začátek itineráře. Velká část historie města je zastoupena v této nádherné budově s vrstvami starého a lesknoucího se nového. Postaven v roce 1894byla v Reichstagu sídlila vláda, dokud požár v roce 1933 nezničil část budovy. Během druhé světové války to bylo dějiště zuřivých bojů, když se ruské jednotky přesunuly, aby město dobyly.

Poškozená budova během sovětské nadvlády chátrala. Po pádu Berlínské zdijedinečný německá vláda se přestěhovala do Reichstagua interiér byl modernizován. Při prohlídce si můžete prohlédnout původní části budovy včetně zdi s otvory po ruských kulkách, ale také moderní, renovované části. Velká skleněná kupole přidaná v roce 1995symbol transparentnosti a krásy, dominuje panoramatu Berlína.

Berlínský parlament

Rada: Zarezervujte si vstupenky před cestou. Návštěva oficiální stránka a podat žádost za aktuální nebo příští měsíc. Pokud počkáte, až se dostanete do Berlína, budete pravděpodobně zklamáni. Po 90minutové prohlídce interiéru budete mít možnost vylézt na kopuli a pokochat se výhledem na město.

Braniborská brána symbolizuje Berlín

Braniborská brána symbolizuje Berlín. Tyčí se nad centrem města a můžete pod ním projít z libovolného směru. Pochází z roku 1791, a byl vytvořen podle vzoru aténské Akropole. V nedávné historii brána je poškozena během druhé světové války a pak se ocitla v pozici „země nikoho“ po postavení Berlínské zdi. Historická brána stála roky se zataraseným průchodem, viditelná, ale opuštěná. Nyní byl obnoven a znovu otevřen pro veřejnost.

Berlínská brána

Rada: Braniborskou bránu můžete vidět z mnoha míst v centru Berlína. Pokud se k tomu chcete přiblížit a věnovat čas studiu tohoto architektonického zázraku, naplánujte si to brzy ráno, než se vytvoří davy. Pokud navštívíte kupoli Reichstagu, je fantastický výhled na sochu na bráně.

Památník Berlínské zdi vás dojme

nechvalně známá Berlínská zeď, symbol studené války stál kolem 28 let, rozdělující východní a západní Berlín. Město, rozdělené v důsledku druhé světové války, se nacházelo uprostřed sovětského východního Německa. Berlínská zeď je postavena v roce 1961 s cílem izolovat Američany, Francouze a Brity v západní části města. Dvojitá linie stěny se klikatila o délce 150 km. Strážná věž, která kdysi stála na „zemi nikoho“, mezi oběma částmi, je děsivý pohled, který můžete vidět dodnes.

Berlínská zeď je padl v roce 1989což naznačuje konec východoněmeckého útlaku a umožnit znovusjednocení města. Většinu zdi rozjaření obyvatelé Berlína okamžitě strhli, ale její část podél Bernauerovy ulice zůstal neporušený. Dnes je tato část známá jako Památník Berlínské zdi. Navštivte toto místo, abyste lépe pochopili, co se zde stalo. Ulice lemují fotografie navždy ztracených, kteří se snaží uniknout z východního bloku. V trávě jsou stále vidět prohlubně, kde byl vykopán 70metrový tunel, který umožnil desítkám obyvatel uniknout.

Navštivte venkovní památník, pak přejděte ulici k pětipatrové budově observatoř dozvědět se o historii zdi. U Dokumentační středisko, naproti památníku jsou exponáty související se stavbou zdi a různé další zajímavosti. Na prohlídku si vyhraďte alespoň 2 hodiny. Jisté je, že budete dojatí a prohlídka bude emotivní. Části Berlínské zdi jsou rozesety po celém Berlíně a trasa zdi je podél některých ulic vyznačena dvojitou řadou dlažebních kostek.

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *