Jižní Amerika

Latinská Amerika – 10 fascinujících destinací, které vás okouzlí

Latinská Amerika má mnoho destinací, které musíte alespoň jednou v životě vidět. S ohledem na rozlehlý region, který pokrývá Latinská Amerika, cestující na tomto kontinentu mohou najít takovou rozmanitost že během stejné cesty můžete objevit sníh, moře, velká města nebo strávit den na venkově.

Salar de Uyuni (Bolívie)

Nachází se v jihozápadní části země, Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě. Tato polosuchá poušť a vulkanická oblast má velký ekonomický význam pro Bolíviizvláště zásoby 9 milionů tun lithia a dalších nerostůstejně jako krajiny výjimečné přírodní krásy.

Pláž Jericoacoara (Brazílie)

V brazilském regionu Ceara, Jericoacoara kromě toho, že je malá rybářská vesnice která přitahuje turisty díky své krásné pobřežní krajině, je také místem, kde se nachází nejkrásnější pláž v Brazílii. Jericoacoara se nachází asi 300 km západně od Fortalezy a je známé svou velkou přístupnou pláží po procházce po obrovských písečných dunách které tomuto místu poskytují jedinečný výhled do ráje.

Cartagena (Kolumbie)

Toto starobylé město je dávno pryč prohlášena za světové dědictví UNESCO. Cartagena se stěnami zachovává koloniální architekturu a je nejúplnějším souborem opevnění v Latinské Americe. Vedle vašeho charakteristické koloniální kouzlo, směs republikánské a moderní architekturyCartagena nabízí četné atrakce jako např pestrý noční život, kulturní festivaly, svěží krajina, nádherné pláževynikající jídlo a důležitá hotelová a turistická infrastruktura.

Havana (Kuba)

Postaven v 16. století jako jedno ze 7 divů světa, Havana, hlavní město Kuby, přitahuje občany z celého světa. Jeho lidé, architektura, historické dědictví, hudba, zvyky a tradice z něj dělají nezapomenutelnou destinaci.

Galapágy (Ekvádor)

Toto exotické místo je výsledkem neustálých erupcí podvodních sopek, které se dějí dodnes. Vzhledem k jejich neobvyklé poloze, na ostrovech mohou najít mnoho z nejneobvyklejších živočišných a rostlinných druhů ve světě. Kvůli tomu důvodu, Galapágy jsou jednou z nejoblíbenějších destinací všech milovníků exotických a divokých zvířat.

Samana (Dominikánská republika)

Samana je přírodní poklad, který nabízí zvláštní zážitek. Je divoký a zelený, se zátokami, zátokami, vodopády, horami a neuvěřitelnými výhledy. Město je známé svými plážemi navštěvovanými kulturisty, turistikou a pozorováním velryb.

Cabo Polonio (Uruguay)

Toto malé místo je chráněné území nacházející se v regionu Rocha. Cabo Polonio je známé svou malebnou krásou, která má všechny typické vlastnosti uruguayského pobřeží Atlantiku. Nejsou tam žádné ulice ani silnice, ale nepravidelné cesty (duny), které vedou k malým a kamenným jednoduchým domům.

Mendoza (Argentina)

Bohatá a rozmanitá krajina, čistá voda a čerstvý vzduch učinit z provincie Mendoza uprostřed velké oázy ráj na Zemi. Nachází se na úpatí pohoří AndMendoza je místo, které nabízí zábavu, přírodu, dobrodružství, relaxaci, historii, muzea a kulturu, vše v jedné destinaci.

Jezero Atitlán (Guatemala)

Povodí jezera je vulkanického původu je obklopeno dalšími třemi sopkami a kopci pokrytými hustými lesy, které to dávají velkolepé přírodní prostředí. Je to perfektní cíl pro pěší turistiku, ale i pro poznávání mayské kultury kvůli 12 malým městům a vesnicím ovlivněným tímto domorodým dědictvím kolem jezera.

Angel Falls (Venezuela)

Angel Falls je s výškou 979 metrů největším vodopádem na světě. Výstup na vrchol může být výzvou, ale výhled odtud rozhodně stojí za návštěvu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *