Jižní Amerika

14 základních věcí, které byste měli vědět před cestou do Buenos Aires

Přestože občané Buenos Aires nemají rádi přezdívky, není pochyb o tom, že argentinská metropole si vysloužila své – Paříž Jižní Ameriky. U tohoto města vám velké množství zahraničních turistů řekne, jak to je evropský vkus. Jako by za to kromě atmosféry nejvíce mohla architektura.

Pokud máte velkou touhu jednoho dne navštívit toto kosmopolitní město, zde je několik věcí, které byste měli vědět.

Buenos Aires má dvě letiště

Pokud vaše cesta zahrnuje přílet letadlem, pak budete bezpečně přistát na letišti Ezeiza (EZE), která slouží jako uzel pro mezinárodní lety. Pokud však plánujete vnitrostátní let z Buenos Aires, pak jistě poletíte z letiště Jorge Newbery Airport (AEP), které je hlavním letištěm pro vnitrostátní lety. Tohle je velmi důležité pro všechny, kteří mají spojení, protože oni jsou letiště vzdálená asi 41 kilometrůa potřebujete více než dvě hodiny ve špičce, abyste přešli z jednoho do druhého. Ve zkratce: naplánujte si dostatek času mezi připojeními. Pokud potřebujete dopravu z Ezeiza do města, můžete si ji rezervovat zde.

Vyhraďte si alespoň tři dny na Buenos Aires (minimálně)

Buenos Aires není město, které by se dalo jen tak „proběhnout“. Zaslouží si strávit alespoň tři dny, nebo když to stihnete celý týden! Tohle je metropole zajímavých muzeí, nádherných parků, kouzelné architektury, trendy předměstí, velkolepých tango barů a jídla která vás okouzlí! Existuje také autobusový zájezd což pro začátek vřele doporučujeme.

MHD je velmi dobře dostupná!

Doprava do Buenos Aires je velmi levná a funguje perfektně. Většina lidí jezdí do práce autobusem a autobusy pokrývají celé město. Doporučení je ano kupte si v kiosku kartu SUBE nebo SUBTE. Nemůžete si je koupit v samotném vozidle, takže na to pamatujte. SUBE je předplatní karta pro autobusy, zatímco SUBTE je karta pro metro. Je to skvělá aplikace pro navigaci po městě Jako LLegokterý vám snadno ukáže, jak se dostat z bodu A do bodu B.

Samozřejmostí je i taxi, které také není drahé. Můžeš použít Aplikace BA Taxi a EasyTaxi pro přivolání taxi, ve kterém nezapomeňte zkontrolovat, zda je zapnutý taxametr. Uber ve městě funguje, ale zatím není legalizovánujistěte se, že sedíte vedle řidiče, aby to nevypadalo jako vozidlo Uberu.

Přineste hotovost

Argentinská ekonomika neustále zažívá nějaké turbulence, takže je velmi obtížné sledovat hodnotu pesa. Míra inflace se díky tomu neustále zvyšuje, někdy dosahuje až 40 procent. Přestože je Argentina relativně cenově dostupná destinace, některé věci mohou být mnohem dražší, než jste čekali. Určitě si s sebou vezměte hotovostať už jde o dolary nebo eura a vyměnit je v Argentině za pesos. Informujte se u svého ubytování ve směnárně, kde získáte nejlepší směnný kurz. Pokud je to možné, požádejte o menší účtyabychom vám usnadnili placení malých věcí. Většina hotelů a restaurací přijímá kreditní kartyale proto je ostatní stravovací zařízení a instituce nedostávají.

Vyhněte se španělštině, i když si myslíte, že ji znáte

Pokud jste sledovali nějaký seriál španělštiny nebo jste absolvovali kurz španělštiny, nevěříme, že vám to moc pomůže. Španělština může být úředním a rodným jazykem země, ale Argentinci nemluví castellano jako Španělé. Jejich španělština zní jako mix s portugalštinou. Stejně tak místo TU uslyšíte VOS. Buena suerte!

Vegetariáni se lépe připravují

Buenos Aires není zrovna ideálním městem pro vegany. Možná nějaké saláty, pokud je najdete v restauracích, ale toto je gurmánské město. Místo, kde většina lidí jí různé druhy masa. Argentinci snědí v průměru více než 50 kilogramů masa ročně, čímž se řadí na druhé místo za Uruguay. Je to s nimi maso alfa a omega kuchyně. Jsou proslulí svým steakem, a určitě nějaké ochutnejte v některé z restaurací. Doporučujeme restaurace Parilla Pena, Don Julio, La Brigada a Proper. Zde je návod, jak si objednat ten, který se vám nejvíce líbí: jugoso je pro medium-rare, punto je medium-rare a bien cocido je dobře propečené.

Buenos Aires je rájem zmrzliny

Zmrzlinový kiosek je na každém rohu argentinské metropole.Zde budete jíst ty nejsmetanovější a nejchutnější zmrzlinypodle mnohých ještě lepší než v Itálii! Určitě vyzkoušejte příchuť dulce de leche, se smetanovým karamelem! Patří mezi doporučení místních Cukrárna Rapa Nui (adresa: Uruguay 1284), stejně jako Freddo a Volta, které najdete po celém městě.

Zkontrolujte účet

Když dostanete účet v restauraci, možná vás některé položky trochu překvapí. A to, na konci účtu bude téměř vždy cubierto. To není tip, ano poplatek za chléb a nádobí. Spropitné se neočekává, ale pokud spropitné uděláte, je obvyklé 10 procent z celkového účtu. Ke kávě vám také nikdy nepřinesou vodu, musíte zdůraznit a vědět, že sklenice vody je nabitá. Ať pijete pravidelně nebo minerální, budou vám účtovat, ale směšně.

Navštivte skryté koktejlové bary

Přestože je Argentina zemí vynikajících vín, Buenos je také známé svými koktejlovými bary.Důrazně doporučujeme, abyste objevili Frank’s Bar (Arevalo 1445), který je skrytý za telefonní budkou. V baru Floreria Atlantico, velmi oblíbeném u mladých lidí vchod je přes obrovskou lednici. Victoria Brown (Costa Rica 4827) se nachází za kavárnou a žádá vás, abyste zatlačili na masivní zeď, abyste otevřeli dveře do baru. V těchto barech zkuste Fernet, hořký likér podávaný s Coca-Colou.

Buenos Aires je město, které nikdy nespí

Buenos Aires je město, které nikdy nespí. Naopak, jak se blíží noc, zdá se, že je hlasitější. Tomu napomáhá fakt, že řada lidí ráda večeří kolem 9. hodiny večer. Proto je snadné turisty poznat kolem 7, vzhledem k tomu, že místní míří do restaurací na večeři až po 9. Ve svém nočním životě jsou nám podobníprotože ta pravá atmosféra je v klubech a barech teprve po 2 hodinách po pomoci.

Známý pro kožené kousky

Pokud zůstanete ve městě na pár dní, můžete si ho dát vyrobit koženou bundu na míru. Přineste zdarma obrázek modelu, který se vám líbí, nechte je změřit a odnést si domů skvělý suvenýr. Pokud nejste fanouškem kožených bund, můžete si koupit nebo ušít sukni, boty, tašku a rukavice. Argentinci jsou mistři ve výrobě kožených kousků.

Pozor na kapsáře

Buenos Aires je velmi bezpečné město, ale stejně jako všechna větší města není zrovna prosté kapsářů. Podle mnoha turistů, kapsáři v Buenos Aires jsou velmi vynalézaví, neviditelní a rychlí. V taxíku si také dávejte pozor, abyste neměli stažené okno, protože kolem vás mohou jen tak projet na motorce a ukrást vám náhrdelník, tašku atd. Rovněž nenechávejte své mobilní telefony a tašky na stolech nebo židlích při pobytu v restauraci nebo kavárně. Zloději mohou ukrást věci i před policií.

Buenos Aires je nejlepší navštívit na jaře

Pokud plánujete výlet do Buenos Aires, nejlepší je naplánovat si to na jarní sezónu. Pak rozkvete celé město, což je krásný obrázek, který se posílá do světa. Léta jsou zde velmi vlhká a parná, a připravte se, že se pořádně zapotíte, i když existují parky, kde se můžete ochladit a odpočinout si. Zimní období je velmi deštivé a chladnéale pokud vám to nevadí, je to doba, kdy je turistů velmi málo.

Nejkrásnější části města jsou Palermo a Recoleta

Pokud jste rádi v epicentru dění, kde jsou bary, restaurace, butiky a divoký noční život, pak je pro vás Palermo tou nejlepší volbou. Recoleta je jednou z nejelegantnějších čtvrtí města, s luxusními butiky a krásnými budovami a památkami. Opět platí, že pro milovníky bohémských míst a tanga je nejlepší čtvrť La Boca. Jeden z nejkrásnější výlety vás na dvě celé hodiny provede nejzajímavějšími uličkami a bary této čtvrti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *