Asie

Kulinářské plátno: Odpolední čaj inspirovaný Monetem, který rozproudí Singapur
S blížícím se podzimem se v ART:STORY rozvine fascinující směs umění a gastronomie, která evokuje podstatu zářivé palety Clauda Moneta. Od 1. do 30. září 2023 jsou jídelní stoly u ANTI:DOTE @ Fairmont Singapur se mění v umělecká studia, talíře v plátna a gastronomická nabídka v živě malovaná mistrovská díla.

Symfonie smyslového umění

Jemně vytvořený týmem pod vedením Výkonný cukrář Yong Ming Choong a Senior Sous Chef Jacky Lai, odpolední čaj se může pochlubit menu nasáklým Monetovým uměleckým leskem. Každé sousto je lahodnou cestou skrz Nejoblíbenější díla francouzského impresionistického malíře svědectví o síle okouzlujícího spojení mezi kulinářským uměním a Monetovými mistrovskými díly.

Menu inspirované uměním: Pohled do velkoleposti

Crescendo tohoto jedinečného zážitku? Bezpochyby, uměním inspirované menu. Začíná třemi řemeslnými koktejly. Nezastavitelný Bloom je ódou na zemi s jam shochu, bezovým květem a nádechem kouřového medu miso. Pro ty, kteří hledají temperamentní vzrušení, Farandole zaujme svým lotosovým kořenem, medovým pivem a směsí shiso ginu. V neposlední řadě nealkoholické Tančící Lily slibuje nádherný tanec chutí bez duchů.

Menu pokračuje slavnou sbírkou sendvičů. Monet’s‘Le Grand Canal„dýchá přes vynikající bostonský humr a kaviár avruga na šafránové brioši, zatímco zářivé odstíny“Pole vlčích máků poblíž Giverny“ se zrcadlí v bohatém rajčatovém korpusu s olivami kalamata. The kulinářská cesta dále láká svůdným uzeným pstruhem odrážejícím klid ‚Louka s kupkami sena poblíž Giverny“ a zemité tóny sous vide kuře spárované s lesními houbami a lanýži, připomínající „Sběrači dřeva na okraji lesa‚.

Sladké finále není nic menšího než poetický celek. Od dekadentní krémové slonovinové čokolády ve spojení s tropickým coulis až po pikantní lahůdky konfitování Granny Smith evokující Monetovy zahradní krajiny, každý dezert je inspirací. Abych nezapomněl, pistáciový krém z mascarpone, macaron s malinovým smetanovým sýrem a typický bonbón s lískovým oříškem Monet z kakaa, každý slibuje nezapomenutelnou záležitost.

Kontinuum umělecké velkoleposti

Odpolední čaj inspirovaný Claudem Monetem není prvním uměleckým počinem pro ANTI:DOTE. Je to pokračování uctívané série „Sezóna impresionistů“ s předchozími velkolepými instalacemi, jako je odpolední čaj Vincent van Gogh a éterický čaj Hokusai.

V partnerství s ART:STORY a Museum of Fine Arts, Boston, nejnovější nabídka ANTI:DOTE je důkazem věčného spojení výtvarného umění a gurmánské kuchyně. Jako třetí instalace posiluje závazek nabízet hostům nejen jídlo, ale i zážitek – cestu časem, umění a chutě.

Ve světě, kde je kulinářských zážitků spousta, se jen málokomu podaří tak hladce rozmazat linie mezi talířem a plátnem. Letos v září, kdy se listí obrací a padá, jsou to dojmy z Moneta, které slibují, že přetrvají.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *