Afrika

Keňské divoké dobrodružné aktivity za safari a plážemi

Pro luxusní cestovatele, kteří hledají mimořádný zážitek z dovolené, Keňa nabízí svět dobrodružných aktivit mimo svou oslavovanou divokou zvěř a dechberoucí pláže. Od ledna do března – hlavní sezóna v tomto africkém klenotu – dopřejte svým smyslům několik možností, které musíte udělat.

Vyzkoušejte trekkingové a turistické safari v Keni

Keňa je vynikající destinací pro pěší turistiku a safari. Země je domovem několika pohoří, včetně Aberdares a Mt. Kenya, které nabízejí dechberoucí výhledy a příležitost spatřit různé druhy divoké zvěře.

Pro zájemce o náročnější trek, hora Keňa nabízí několik tras různé obtížnosti, včetně Sirimon Route a Cesta Chogoria. Obě trasy nabízejí úžasné výhledy na vrcholky hor a okolní krajinu a možnost spatřit divokou zvěř, jako jsou buvoli, sloni a leopardi.

The Aberdares, na druhou stranu nabízejí umírněnější trekingový zážitek. Pohoří je domovem různých divokých zvířat, včetně slonů, buvolů a lvů, stejně jako krásných lesů a vodopádů.

V nabídce je několik možností Keňa pokud hledáte luxusní trekkingový zážitek. Mnoho cestovních kanceláří nabízí túry s průvodcem se zkušenými průvodci, pohodlné ubytování a veškeré potřebné vybavení. Můžete si také vybrat, zda během svého treku zůstanete v luxusní chatě nebo stanovém táboře, které po dlouhém dni na stezce nabízí další pohodlí v podobě horké sprchy a pohodlných postelí.

Průzkum národního parku Hells Gate a hory Longonot

Díky dobrodružným aktivitám, jako je chůze, pěší turistika, cyklistika a plavba lodí, Národní park Hells Gate nabízí adrenalinovým hledačům dobrodružství šanci prozkoumat skrytá zákoutí Velká příkopová propadlina v Naivasha.

Krajina zde bere dech; tyčící se útesy lemované nádhernými scénickými výhledy a hojná flóra a fauna se potulují v propustech a vodou vyhloubených soutěskách se skalními věžemi, které poskytují působivý baldachýn. Od dobrodružných závodníků až po denní dobrodruhy, není nedostatek důvodů, proč by lidé měli být přitahováni touto nádhernou přírodní říší divů.

Mount Longonot je rájem hledajícím dobrodružství ve Velké příkopové propadlině v Keni. Jedinečná kombinace vulkanického terénu a bujných lesů činí z této ikonické památky pozoruhodný nález pro milovníky dobrodružství. Úbočí se vyznačují údolími a hřebeny ve tvaru V, které poskytují dechberoucí scenérie pro horolezce nebo turisty, které ocení.

Pro ty, kteří se odvážili podniknout další dobrodružství, se kráter může pochlubit neprostupným pralesem a dokonce poskytuje odměnu pro odvážné průzkumníky – protože v okolí nejsou žádné silnice, musí návštěvníci vylézt nahoru a obejít okraj kráteru, aby se mohli věnovat dobrodružným aktivitám takového druhu. mocná lokalita. Mount Longonot je nejen krásný orientační bod, ale také dobrodružný.

Safari v Keni

The Jižní Rift Valley z Keňa se spojuje s dobrodružnými aktivitami a nabízí veškeré myslitelné potěšení pro turisty, kteří hledají divoké dobrodružství. Tato oblast, kterou keňská vláda v roce 1983 jmenovala chráněnou rezervací, hostí řadu volně žijících zvířat, včetně buvolů, losů, leopardů, bushbucků, zeber, žiraf a gazel Grantových.

Pozorovatelé ptáků si tuto scenérii obzvláště užijí, protože je to ráj pro dravé ptáky vznášející se po obloze nad touto krásnou krajinou. Návštěvníci mohou najít dobrodružství prostřednictvím pěší turistiky, pozorování ptáků, sledování her a fotografování přírody, stejně jako kempování pod hvězdami. Neohrožené safari čeká na ty, kteří hledají dobrodružství v South Rift Valley.

Přečtěte si více: Richard Branson a Královské doupě lvů

Paragliding nad údolím Kerio Valley

Milovníci dobrodružství, kteří hledají vzdušnou eskapádu, která jim vezme dech, by neměli hledat dál Kerio Valley zkušenosti s paraglidingem. Dobrodružné aktivity, jako je tato, se nachází v Severní trhlině a nabízejí vzrušující pohled na pustou krajinu a ostré hory v údolí, a to vše při klouzání vzduchem.

Každé dobrodružství je jedinečné díky měnícím se větrům a rychle se měnící krajině oblasti, takže nikdo nebude mít stejný zážitek jako jiný člověk. Paragliding v Iten je ideální pro každého, kdo hledá památky a vzrušení, takže využijte tento jedinečný zážitek.

Celkově je Keňa vynikající destinací pro luxusní trekkingové a turistické safari, nabízí různé stezky a příležitost zahlédnout širokou škálu divoké zvěře v úžasném přírodním prostředí.

Dobrodružství pokračuje podél keňského pobřeží

Od surfování na vlnách v Indický oceán k plavání mezi vodními divokými zvířaty je dobrodružství podél rozsáhlého keňského pobřeží skutečně jedinečné. Průzkumníci mohou najít vzrušující dobrodružné aktivity, jako je šnorchlování a potápění, windsurfing a pozorování velryb, díky čemuž je Keňa perfektní destinací pro hledače dobrodružství, kteří hledají zážitek, který jim otevírá oči. Takže ať už jste plachý cestovatel nebo extrémní nadšenec dobrodružství, na váš průzkum tohoto fascinujícího pobřeží čeká spousta vzrušujících příležitostí.

Prožijte leden plavbou po africké cestě koření a zažijte skutečně nezapomenutelné dobrodružství. Připojte se k tradičnímu svahilské dhow expedice spolu Pobřeží Keni objevit některé z nich Východní Afrika nejkrásnější pláže. Zúčastněte se dobrodružných aktivit, jako je šnorchlování, jízda na kajaku nebo prostě opalování.

Během své cesty prozkoumejte slané vody Indického oceánu a veškerou jeho úžasnou flóru a faunu. Navštivte místní vesnice a seznamte se s jejich historií od zkušených průvodců – a přitom zažijte nádherný výhled z paluby své vlastní plachetnice dhow v africkém stylu!

Keňská velká pětka moře ve Watamu

Hostující Watamu pro hlubinné rybářské dobrodružství je jako vstup do nového světa. Watamu je známé jako jedna z nejlepších dobrodružných destinací v Africe a místním obyvatelům je známo jako „Velká pětka moře“. Zde mají rybáři potenciál setkat se tváří v tvář s některými z nejpozoruhodnějších tvorů shora i pod hladinou.

Ti, kteří se zúčastní plaveb Watamu s hlubokým mořským rybolovem, jsou odměněni nezapomenutelnými zážitky, včetně pozorování skutečně majestátního mořského života, který je součástí této jedinečné dobrodružné aktivity. Nabízejí vše od rovníkových delfínů, delfínů pruhovaných, delfínů, delfínů hrbatých, mořských želv, keporkaků, trpasličích velryb, kosatek, žraloků, mant, plachetníků a dalších druhů, připravte se na vzpomínky na celý život a příběhy. ◼

Přihlaste se k odběru nejnovějšího vydání kliknutím sem.
(adrote banner=”14″)

© Tento článek byl poprvé publikován online v prosinci 2022 – World Travel Magazine.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *