Jižní Amerika

Jižní Amerika – Salar de Uyuni

 

Zvažuje se Salar de Uyuni v Bolívii nejkrásnější přírodní atrakce Jižní Ameriky.

Slané srdce Bolíviejak mu mnozí říkají, pokrývá více než 4 050 kilometrů čtverečních a představuje největší solnou poušť na světě, píše Národní geografie.

Nachází se zde tlustý talíř soli, pokrytá polygonálními vzory soli stoupající ze země. Odhaduje se, že Salar obsahuje 10 bilionů tun soli.

V určitých obdobích roku, kdy prší, blízká jezera přetékají a tenká vrstva vody promění talíř v největší a nejkrásnější zrcadlo na světědo ohromujícího odrazu oblohy.

Toto krásné a velmi neskutečný „terén“ slouží jako lukrativní místo pro těžbu soli a lithia – prvek zodpovědný za napájení notebooků, smartphonů a elektromobilů.

Kromě místních pracovníků, kteří tyto minerály sbírají, Krajina je domovem prvního hotelu na světě ze solných plání.

Jak se dostat do slaného srdce Bolívie?

Salar de Uyani se nachází v jihozápadní části Bolíviea kromě turistů z Evropy a Severní Ameriky přitahuje velké množství návštěvníků ze sousedního Chile a Argentiny.

Samozřejmě, že logistika a délka vaší cesty do Salar de Uyani bude záviset na tom, odkud přijíždíte.

Salar de Uyani – jaký je nejlepší čas na návštěvu?

Salar de Uyuni má dvě různá období. V období dešťů (prosinec až duben) jsou návštěvníci svědky zrcadlového efektu která bere dech.

Dejte si však pozor, abyste se na silnici nezachytili v období silných dešťů, které v prosinci a lednu mohou způsobit zrušení zájezdu.

V období sucha (od května do listopadu) teploty jsou nižší, země ztvrdla a cestovatelé mohou projet tuto bílou krajinu do míst, která nejsou v období dešťů přístupná.

Turističtí operátoři se domnívají, že období od června do srpna je stále nejlepší pro návštěvu.

Salar der Uyani – výběr výletů

Přestože je solná pánev jednou z nejoblíbenějších atrakcí Bolívie, je tomu tak jen malá část nádherného bolivijského Altiplanave kterém se Salar nachází. Mnoho návštěvníků se vydává na třídenní prohlídku (nebo delší), která zahrnuje pouště, sopky, gejzíry a horké prameny na jihu země.

Turistická místa jako např chilské město San Pedro de Atacama a bolivijská Tupiza který vypadá jako Đavolja varoš, patří mezi oblíbené zájezdy spárované se Salarem.

Cestovatelé si mohou vybrat mezi sdíleným zájezdem (levnější a standardizovanější) nebo soukromým zájezdem (za vyšší cenu a přizpůsobený).

Společné prohlídky jsou obecně poskytovány španělsky mluvící průvodci, a kteří jsou zároveň řidiči a kuchaři po cestě.

Řídí se pevným plánem, který pravděpodobně nebude splňovat individuální potřeby.

Kontrast, soukromé zájezdy lze přizpůsobit přáním klienta, což cestujícím poskytne větší kontrolu nad zájezdy a možnost vydat se mimo vyšlapané cesty k sopkám nebo jeskyním. Soukromé zájezdy nabízejí jak kuchaře, tak pohodlnější vozidlo a anglicky mluvící průvodce.

Nezapomeňte se podívat na online recenze a cestovní průvodce pečlivě vybrat tu nejlepší možnou možnost pro vás.

Vyhněte se společnostem, které nabízejí nejnižší ceny – nemusí být schopni zajistit autorizovaného průvodce nebo auto.

Jak zde pořídit co nejlepší fotku?

Jedním z nejdůležitějších detailů Salar de Uyuni je nekonečný horizont, který každému umožňuje hrát si s perspektivou a hloubkou ostrosti.

Klíčem ke skvělým fotografiím je dostat fotoaparát na zem.

Poskytne vám skvělou perspektivu. Také se příliš nevzdalujte, protože pro fotoaparát bude těžší udržet vše zaostřené.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *