Jižní Amerika

Chile – nejlepší atrakce pro milovníky nádherné přírody
Přestože během globální zdravotní krize mnozí myslí na cestování na dlouhé vzdálenosti, jiní sní o návštěvě úžasných míst za oceánem. Chile je jedním z nich země, které nabízejí fascinující památky a berou dech. Proto jsme se rozhodli představit vám ty nejlepší turistické destinace v Chile, které stojí za to prozkoumat. Když se k tomu samozřejmě vytvoří podmínky…

Krásy Latinské Ameriky

Santiago

Hlavní a největší město Chile bylo založeno 14. února 1541 a v současnosti je rozdělena do 37 obcí. Městská estetika s pohořím And v pozadívynikal svou vysoce kvalitní infrastrukturou a architekturou. Santiago vám nabízí různé aktivity: od pěší turistiky v sousedních kopcích, přes kulturní výlety až po výzkum prezidentské sídlo Palacio de la Moneda.

Co se týče kulturních zájezdů, v Santiagu můžete návštěva domu velkého básníka Pabla Nerudy v Barrio Bellavista jsou také Muzeum vzpomínek a muzeum předkolumbovského umění, mimo jiné. Kopec Santa Lucia je jedním z nejnavštěvovanějších veřejných parků v zemi, který nabízí panoramatický výhled na město. Existuje také Pevnost Hidalgo, jedna z koloniálních památek, které lze nalézt v Santa Lucii. Další kopec, který láká turisty, je San Cristobal, do kterého vede lanovka.

Poušť Atacama

Uvažuje se o poušti Atacama nejsušší místo na světě a jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Chile, A pokrývá asi 105 000 kilometrů čtverečních. I když návštěvnost vrcholí na jaře, kdy se to stane slavné pouštní kvetoucí událostje zde mnoho atrakcí po celý rok, např. gejzíry El Tatio. Tento gejzír se nachází v pohoří And na severu Chile v nadmořské výšce asi 4 320 metrů a dosahuje teploty až 85 ºC.

Valle de la Luna neboli Údolí Měsíceznámý pro svůj měsíční povrch, je součástí toho chilského „Údolí smrti“, ve kterém lidé mohou jednoduše obdivovat neuvěřitelné skalní útvary které se zdají být ve formě soch. Jednou z největších atrakcí Atacama je astroturistika. San Pedro de Atacama je privilegované místo vidět oblohu protože je zde malé světelné znečištění a prakticky žádná vlhkost.

Velikonoční ostrov

Odlehlý sopečný ostrov, nachází se v polynéském trojúhelníku a je oficiálně součástí regionu Valparaisocož z něj dělá zvláštní území Chile. „Pupek světa“ má jen jedno město, Hanga Roakde můžete navštívit antropologické muzeum Sebastiana Englerta, domorodé komunity a Botanická zahrada Tau Kiani s více než 3000 rostlinami.

Nejznámější pláž na ostrově je Anakena, známý pro svůj bílý písek a tyrkysovou vodu. Je to určitě ostrov známý také pro své mystické sochy moai a ahu které se nacházejí na speciálních plošinách a jejichž původ nebyl dosud objasněn. Jeden z nejzajímavější místa by byla Ahu Te Pito Kura, s výhledem na záliv La Perouse, kde je vidět padlé moai. Je však hned vedle velký kulovitý kámen zvaný Te Pito O Te Henua (v překladu „pupek světa“) a pokud si na toto místo přinesete kompas, bude se otáčet v kruzích, aniž by dokázal ukazovat na sever.

Mramorové jeskyně

Také známý jako Mramorová katedrála nebo Mramorová kapleTato přírodní rezervace je tvořena neobvyklými minerálními formacemi uhličitanu vápenatého nachází se v Lake General Carrera v regionu Aysen. Kontrast mezi impozantními skalními útvary s tyrkysovou a křišťálovou vodou je podívanou pro každého návštěvníka. Tyto jeskyně od roku 1994 prohlášeny národní kulturní památkouvznikly vodní erozí, která pomalu vytvořila nádherné skalní útvary zářivých barev.

Mramorové jeskyně navštěvují tisíce turistů z celého světa a nacházejí se 223 km jižně od Coyhaiku. Pro vstup do jeskyní, návštěvníci musí jezdit na malých člunech ve městě Puerto Rio Tranquilo, umožňuje jim vidět je zblízka, aby skutečně ocenili jejich barvy a textury.

Chiloe

Souostroví Chiloe je známý pro svou krásnou krajinu, impozantní přírodu a slavné domy na chůdách (domy stojící na dřevěných kůlech). Každý rok jsou tisíce turistů přitahovány jeho magickou přitažlivostí a folklórem a mnoha mýty a legendami, jako je Trauco nebo Pincoya. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Chiloe je Muelle de las Almas (Wharf of Souls), se nachází v oblasti Cucao. Je to dílo vytvořené umělcem Marcelem Orellanou, inspirované místní legendou, která říká, že když člověk zemře na ostrově, duše straší na útesech a doufá, že tam najde věčný odpočinek.

Palafitos z Castra jsou zvláštní atrakcí v Chiloe. Tyto domy přitahují pozornost svými barevnými fasádami a zvláštní polohou. Nicméně, příroda je jednou z nejzajímavějších atrakcí na ostrově. Například kolonie tučňáků Punihuil, deklarované dědictví, je to jediné místo na světě, kde koexistují tučňáci Humboldtovi a Magellanští.

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *