Afrika

Hurghada: Egyptský klenot Rudého moře – potápění, hory a luxus
Pokud hledáte místo pro dovolenou, které nabízí dokonalou kombinaci relaxace, dobrodružství a kultury, nehledejte dál Hurghada, Rudé moře letovisko v Egypt. Toto letovisko se nachází na břehu tyrkysového Rudého moře s modrou oblohou a zlatým pískem a je ideální destinací pro cestovatele, kteří hledají jedinečný zážitek z dovolené. Hurghada se spoustou západního vlivu je oblíbenou destinací, která stojí za vaši návštěvu, stejně jako Sharm El Sheikh.

Ať už si chcete odpočinout a obnovit, hrát si a spojit se nebo se inspirovat, hurghadská turistická promenáda nabízí pro každého něco. Od nejlepších pláží od Sigala, Sahl Hasheesha Makadi BayPro zkoumání mořského života a korálových útvarů existuje mnoho aktivit.

Zažijte bohatý mořský život a korálové formace v Hurghadě

Hurghada je potápěčským rájem s teplou a čistou vodou, která nabízí vynikající viditelnost, což z ní dělá oblíbenou destinaci potápěčů po celém světě. Pro ty, kteří chtějí tuto sezónu získat certifikaci PADI, je to ideální místo. Budete mít příležitost prozkoumat Rudého moře mořský život a korálové útvary, stejně jako vrakové potápění, jako je at Ostrov Shadwan. Díky řadě potápěčských center v regionu si můžete být jisti, že najdete perfektní potápěčský zážitek, který vyhovuje vašim preferencím a úrovni dovedností.

Island Hop na ostrovy Giftun a Gota Abu Ramada

Pokud jste fanouškem šnorchlování a potápění, musíte využít příležitosti k ostrovnímu skoku na Ostrovy Giftun. Ostrovy známé také jako „Akvárium“ jsou domovem některých z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Zde si můžete užít den šnorchlování nebo potápění v křišťálově čistých vodách a zároveň si užívat nádhernou modro-zlatou krajinu. Gota Abu RamadaNachází se zde také potápěčská lokalita.

 

Dobrodružství v horách a poušti v Hurghadě

Zatímco Hurghada je známá svými plážemi a místy pro potápění, v této úžasné oblasti je toho k prozkoumání mnohem víc. Pokud chcete dobrodružnější zážitek, vydejte se do hor a pouště. Užijte si jízdu na čtyřkolkách, expedice na džípech a výlety na dunách na buginách v poušti nebo si zarezervujte výlet s beduínskou večeří pro více kulturních zážitků. Za prozkoumání samozřejmě stojí i úžasné hory Hurghada se spoustou příležitostí pro pěší turistiku a trekking.

Kitesurfing a Wakeboarding v El Gouně

El Gouna je malé městečko 25 kilometrů severně od Hurghady a je známé svými luxusními resorty, úžasnými plážemi, kitesurfingem a wakeboardingem. Je to skvělé místo pro milovníky dobrodružství, kde si mohou užít vodní sporty, se spoustou půjčoven vybavení a zkušenými instruktory, kteří vám pomohou tyto sporty zvládnout. Ať už jste tedy zkušený kitesurfař nebo začátečník, El Gouna má co nabídnout každému.

Luxusní hotely a letoviska k pobytu v Hurghadě

Hurghada má svůj slušný podíl na luxusních letoviscích v Egyptě. Mezi nejlepší střediska patří The Oberoi Sahl Hasheesh, Kempinski Hotel Soma Bay, Chedi El Gouna, Casa Cook El Gouna, Rixos Premium Magawish Suites and Villas a Baron Palace Sahl Hasheesh. Tato letoviska nabízejí úchvatný výhled na Rudé moře a prvotřídní vybavení, jako jsou soukromé pláže, nekonečné bazény a lázeňská zařízení.

Oberoi Sahl Hasheesh je například klidné útočiště se soukromou pláží, svěžími zahradami a luxusními pokoji a apartmá. Mezitím Chedi El Gouna nabízí moderní útočiště v malebném prostředí se stylovými pokoji a vilami, lázněmi a nekonečným bazénem s výhledem na lagunu. Ať už tedy hledáte romantický útěk nebo rodinnou dovolenou, tato letoviska nabízejí dokonalou směs luxusu, pohodlí a relaxace.

Nový, ekologický Serry Beach Resort v Hurghadě

Nejnovější nabídka luxusního pohostinství v oblasti Rudého moře je Plážový resort Serry v Hurghadě, prestižní člen Preferred Hotels & Resorts – Lifestyle. Tato nově otevřená soukromá plážová nemovitost se může pochlubit 453 malebnými ubytovacími jednotkami sedmi různých typů, včetně střešních bytů, apartmá a apartmá až se čtyřmi ložnicemi.

Resort se pyšní tím, že je prvním udržitelným luxusním resortem v hlavním městě Rudého moře a prvním luxusním resortem šetrným k životnímu prostředí v regionu. Jeho ekologicky šetrná architektura a výzdoba jsou inspirovány zemitou, minimalistickou arabskou zenovou a egyptskou kulturou, přičemž každý pokoj, chata a apartmá jsou navrženy tak, aby poskytovaly pocit klidu a pohody.

Resort využívá přírodní a místně vyrobený nábytek, ručně vyráběné hliněné nádoby a obrazy, spolupracuje s komunitními tesaři, farmáři, umělci a řemeslníky. Kromě toho využívá přírodní kámen, solární energii a recyklaci vody ke snížení své uhlíkové stopy.

Serry Beach Resort nabízí jedinečný kulturní a kulinářský zážitek prostřednictvím pěti různých prodejen inspirovaných místním dědictvím a řadou zážitků na míru, včetně certifikovaného pětihvězdičkového potápěčského centra PADI. Tento resort je vynikající volbou pro cestovatele, kteří hledají luxus a autentičnost městské turistické promenády.

Hurghada nabízí nepřeberné množství aktivit pro každého cestovatele, od plážových povalečů až po milovníky dobrodružství. Se svými nádhernými plážemi, neuvěřitelným mořským životem a fascinující pouštní krajinou je toto letovisko ideální destinací pro jedinečný a nezapomenutelný zážitek z dovolené.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *