Severní Amerika

Boston – nejlepší atrakce města, kde se tvořily americké dějiny

Jestli je nějaké město, o kterém vám většina lidí řekne, že má evropskou atmosféru a architekturu, je to Boston. Hlavní a největší město amerického státu Massachusettsmá jen asi 600 000 obyvatel, a je to 340 kilometrů od New Yorku. Nicméně v metropolitní oblasti města, „Velký Boston„jak se lidově nazývá příměstská část města, má přes 4,5 milionu obyvatel. Boston není sám jedno z nejstarších měst v USA ale také město, kde se odehrávaly důležité dějiny země. Významné události jako např Boston Tea Party a Bostonský masakr, které vedly k americké revoluci, proto mnoho Američanů nazývá Boston „kolébkou Ameriky“.

Americká města, která mají evropský šmrnc

Boston je dnes centrum vysokého školství a výzkumu v oblasti vědy, proto je životní úroveň vysoká, což způsobilo, že město patří k nejdražším městům v Americe. Co se vám na Bostonu bude nejvíce líbit? Atmosféra města! Ponořený do koloniální historie, V některých částech Bostonu se budete cítit, jako byste se vrátili v čase – nebo možná do ulic Anglie nebo Irska. Dnes vám přinášíme výběr těch nejlepších atrakcí v Bostonu, kdybyste tam jednoho dne náhodou byli!

Muzeum věnované Bostonské čajové párty

Mnoho atrakcí, které město nabízí, čerpá z bohaté historie Bostonu. A možná nejslavnější událostí v historii města byl Boston Tea Party. Pojďme si na chvíli připomenout historii. Boston Tea Party se konal 16. prosince 1773 v Boston Harbor. Pak skupina Boston Sons of Liberty, převlečená za indiány, na znamení protestu proti britské politice, hodil do moře 342 balíků čaje z britské lodi. Tato událost byla jednou z jisker, která zažehla americkou revoluci. Návštěva muzea je zábavná především pro děti vzhledem k tomu, že každý den herci v přestrojení za indiány „ožívají“ jen pro diváky, kompletní akce na replice lodi z 18. století. Vstupenky stojí asi 28 dolarů pro seniory a 21 dolarů pro děti. Nedaleko tohoto muzea se nachází Boston Children’s Museum.

7 nejkrásnějších jezer v USA

Bostonské dětské muzeum

Pokud cestujete jako rodina, pak ano návštěva tohoto muzea je nutností! Založena v roce 1913, Muzeum je již 100 let vzdělávacím a zábavním centrem pro děti. Toto je také druhé nejstarší dětské muzeum na světě. Děti do 12 let mají vstup zdarma, starší děti a dospělí zaplatí za vstupenku 18 eur.

Muzeum lodí USS Constitution

USS Constitution Museum ukrývá téměř 2 000 artefaktů a více než 10 000 archivních záznamů, včetně různých sbírek a výzkumů, dokumentujících příběh kolem první americké lodi. Muzeum se nachází naproti slavné lodi, která byla postavena v roce 1794 jako jedna z prvních válečných lodí nově vzniklého národa. Během svého života, loď byla zapojena do válek s Francouzi, piráty a Brity. Tvá přezdívka, Staré Ironsides, loď vděčí za to, že dubový trup zůstal neporušený i přes palbu z děl, která na něj nepřátelské lodě mířily. Po více než dvou stoletích tato loď zůstává jednou z nejstarších lodí v americkém námořnictvu. Vstupné do muzea stojí 10 $ pro dospělé a 5 $ pro děti. Vstupné do muzea nezahrnuje vstup na loď, ale jelikož je součástí Boston National Historic Park, vstup je zdarma.

Stezka svobody

Boston je sídlem americké historie, a i když neznáte všechny podrobnosti o tom, jak tato země vznikla, měli byste se vydat po stezce svobody. Začíná na Boston Common a končí u Bunker Hill Monument v Charlestownu, 2,5 km dlouhá stezka spojuje 16 významných historických míst. Po cestě budete prozkoumávat kostely, hřbitovy, muzea, parky a další. Některé z nejkrásnějších budov a atrakcí zahrnují Paul Revere House, Old State House, Old South Meeting House, Faneuil Hall, Old North Church a USS Constitution. Cestu si můžete projít sami popř zarezervujte si jednu z několika prohlídek s průvodcem (14 USD pro dospělé; 12 USD pro seniory a studenty; 8 USD pro děti ve věku 6-12 let a zdarma pro děti do 6 let).

Faneuil Hall

Faneuil Hall, původně postavený jako tržiště, se rychle stal místem setkávání kde budou obyvatelé Bostonu diskutovat o klíčových otázkách dne. S projevy zde vystoupilo mnoho významných osobností, včetně Samuela Adamse a George Washingtona. Dnes je to historické, ale městské tržiště plné obchodů, restaurací a hospod. Faneuil Hall je snadné najít: stačí jít po dlážděné stezce svobody přes historické čtvrti Bostonu. Pokud máte zájem dozvědět se více o jeho historii, připojte se k bezplatné prohlídce. Pokud jste zde na oběd, budete mít spoustu možností, od klasických novoanglických jídel po mezinárodní pokrmy.

Quincy Market

Quincy Market se nachází hned vedle Faneuil Hall a je oblíbeným místem pro místní i turisty díky své festivalové atmosféře. Zde je několik kiosků podél jedné budovy, kde se prodávají různé produkty. Quincy Market, spolu se Severním a Jižním trhem, byla postavena, aby zbavila Faneuil Hall velké davy 20. let 19. století. Dnes je Quincy Market známý svou řeckou architekturou a nabízí mnoho specializovaných obchodů a restaurací. Je také uveden v Národním registru historických míst.

Boston Common Park

Již více než 350 let slouží Boston Common nejen jako místem relaxace a rekreace, ale také místem svobody slova a veřejného shromažďování. Založen v roce 1634, je považován nejstarší americký park. Martin Luther King Jr. zde uspořádal shromáždění za občanská práva a v roce 1979 zde dokonce sloužil mši papež Jan Pavel II. v parku jsou dětská hřiště, podzemní garáže, tenisové kurty a jezírko se žábami. V létě také zdarma kurzy jógy, a Žabí rybník se v zimě mění v kluziště. Boston Common je zdarma k návštěvě.

Veřejná zahrada a labutí lodě

Druhý veřejný park v Bostonu Byl založen 200 let po prvnímg (Boston Common), ale stal se první veřejná botanická zahrada v USA. Jeho vznik byl koncipován jako odpověď na newyorský Central Park, a dnes má rozlohu 24 hektarů. Návrh parku provedl George Mitcham a park nabízí viktoriánské litinové zábradlí, zakřivené chodníky, fontány, sochy a květinové aleje. K dispozici je také rybník o rozloze 6 hektarů, kde se nacházejí slavné dřevěné lodě s přídí ve tvaru labutě. Plavba Swan Boat probíhá od jara do léta a trvá asi 12 až 15 minut. Flotila 13 stop dlouhých pontonů přepravuje asi 25 cestujících. V roce 2011 byla loď Swan Boat prohlášena za symbol Bostonu.

Prohlídka starých městských trolejbusů

Jízda starými městskými trolejbusy vám pomůže rychle vidět atrakce města. Trollové Old Town Trolley funguje v Bostonu více než 36 let, a dnes vám nabízejí speciální příležitost užít si flashback do zašlých časů. Trollové mají 18 zastávek, včetně oblíbených turistických atrakcí, jako je Faneuil Hall, Historic District, Cheers Bar, Boston Common, Copley Place Mall a mnoho dalších. Kupte si vstupenku online a ušetřete 10 %. To znamená, že Silver Pass vás bude stát 43 USD a 23,75 USD pro děti ve věku 4–12 let. Silver Pass bude umožňují neomezenou jízdu, slevy a vstupenky na atrakce, které nemusí být využity ve stejný den.

Muzeum výtvarných umění

Milovníci umění budou inspirováni díly v Bostonském muzeu výtvarných umění (MFA), které má sbírka téměř 500 000 děl pokrývajících širokou škálu období, technik a médií. Je to jeden z nejrozsáhlejší umělecká muzea na světě. Najdete zde obrazy slavných umělců, jako jsou Van Gogh, Rembrandt, Gauguin a Monet, spolu s předměty z pravěku a starověku. Také má obrovskou sbírku asijského umění, která obsahuje keramiku a grafiku a také egyptské starožitnosti. Chcete-li ze své návštěvy vytěžit maximum, připojte se bezplatná prohlídka s průvodcemposlouchejte zvuk nebo vytvořte své vlastní mistrovské dílo. Vstupné je 25 $ pro dospělé, 23 $ pro seniory (ve věku 65 let a starší) a studenty (ve věku 18 let a starší). Děti ve věku 7–17 let mají vstup zdarma ve všední dny po 15:00, o víkendech a státních školních prázdninách v Bostonu. Jinak vstupné je 10 USD. Pro děti do 6 let je vstup zdarma.

Severní konec

North End, o kterém se uvažuje Boston’s Little Italy je nejstarší částí města, založena v roce 1646. Místo je tam, kde jsou Italové se usadili po emigraci do této země koncem 19. století. a na počátku 20. století. Řeka Charles je severovýchodní hranicí a Route 93 hraničí s jižní částí této oválné enklávy, která se táhne podél úzkých dlážděných uliček lemovaných obchody a pekárnami, které jsou zde desítky let. Povinnou součástí prozkoumávání North End je přestávka v jedné z mnoha pekáren, včetně Bova Bakery (134 Salem Street), Parziale (80 Street Prince), Bricco Panetteria (11 Board Alley) a objednání cannoli v cukrárně Mike’s Bakery (300 Hanover Street). Určitě si objednejte i další klasické italské sladkosti jako např sfogliatelle (vrstvy pečiva plněné krémem), koláč z tiramisu nebo ricotty.

Newbury Street

I když nemáte zájem o nákupy, naše rada je projít se touto ulicí! Newbury Street se táhne asi kilometr, začínající na Arlington a Newbury Street a končící na Charlesgate East. Po cestě objevíte spoustu butiků a obchodů prodávajících luxusní produkty, salony a lázně, umělecké galerie, vintage obchody a restaurace. Pokud chcete navštívit bostonskou instituci, zamiřte do Newbury Comicskterá funguje od roku 1978. Obchod prodává komiksy a grafické romány, vinylové desky a CD. Původní obchod je na 348 Newbury Street a druhý obchod je ve Faneuil Hall (1 North Market Building).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *