Asie

Antalya, kde jsou léta delší….


Antalya
slunné město krocan nadále vítá návštěvníky v příjemném prostředí, protože podzim začíná ochlazovat severní polokouli. Teplé počasí Antalya, nedotčené pláže, bujná příroda a starobylé poklady nabízejí prodloužené léto těm, kteří plánují podzimní útěk.

Antalya se nachází v srdci Středozemního moře a na Turecké riviéře tři sta slunečných dní svým šťastným obyvatelům. Oni moc zřídka zažívají teploty pod 20 stupňů a až do konce listopadu se mohou koupat v moři a užívat si čisté pláže tohoto regionu. Příznivá geografická poloha Antalye – a její teplé klima téměř po celý rok – nezůstaly bez povšimnutí jejích oddaných.

Kam v říjnu k moři

Namísto tuto zimu zahřát se u vás doma, zamyslete se nad příjemným klimatem Antalye.

Nedotčené pláže

Antalya je známá čisté pláže které se táhnou, kam až oko dohlédne. Hlavní město Turecké riviéry se může pochlubit 229 pláží zdobených Modrou vlajkou kterou si lze užít do konce listopadu nebo i do začátku prosince.

Antalya Kas

V Antalyi, na podzim a v zimě, s výhledem na průzračné tyrkysové moře na Turecké riviéře můžete navštívit pláže Lara, Konjaaltı a Kaputaş. Nachází se v centru města, Pláž Laras jemným pískem a mírnými vlnami, je ideální ke koupání. Pláž Konjaalti se táhne sedm kilometrů od západní části města k Mount Bay a pobřeží plné barů, kaváren a nočních klubů umožňuje stejně vzrušující dny a večery jako v létě. Pláž Kabátový mužu Kaš a Kalkan, je malebné místo, kam se dostanete po dlouhém schodišti vytesaném do skály.

Velkolepost starověkých měst

Antalya, domovem civilizací starých tisíce letmá jedinečné kulturní dědictví. Starobylé město Perga, hlavní město regionu Pamphylia, se nachází pouhých 18 kilometrů východně od centra Antalye. Toto velkolepé město, známé v celé historii svou architekturou a mramorovými sochami, stále potěší návštěvníky svými Římské lázněúžasný podlahové mozaiky a stadión ve tvaru podkovy, stejně jako monumentální divadlo kam se kdysi vešlo dvanáct tisíc lidí! Perge je poklad, který skutečně přenáší starobylou vznešenost Antalye až do současnosti.

Starobylé město Patara, asi 40 kilometrů západně od Kas, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Lýkijské říše. Zatímco vykopávky Patara probíhají od roku 1988jeho velkolepá pláž je důležitým místem rozmnožování ohrožených želv ve Středozemním moři, Caretta Caretta. kolem toho, Patara je rodištěm svatého Mikulášeznámý po celém světě jako Santa Claus.

Krásná potápěčská centra

Antalya také světově proslulé potápěčské centrum. Město nabízí mnoho příležitostí pro vodní sporty. Zkušenosti potápění na světové úrovni je dokonce k dispozici a na podzim a v zimě. Provincie Antalya nabízí širokou škálu příležitostí k potápění, od Kalkanu přes Patara na východě až po Pokladna na jihu, což je jedno z 10 nejlepších potápěčských míst na světě. Můžete zde zažít mořskou flóru a faunu, jako je mořská tráva, korály a mořské houby, spolu s potopenými ruinami starověkých měst.

Antalya Plaza

Je preferován golfisty

Belekznámé letovisko Antalya, také přitahuje pozornost a golfové kurzy, navržený světoznámými golfisty. Významné centrum golfové turistiky s luxusními hotely, resorty a infrastrukturou je známé v evropském golfovém světě. Belek se nachází 20 minut jízdy od Antalye Na podzim a v zimě je otevřeno 15 výrazných golfových hřišťa některé z nich nabízejí a noční golf s unikátními osvětlovacími systémy.

Světově proslulé turistické trasy

Antalya je skutečným rájem pro milovníky trekkingu. Lykijská cesta a Cesta svatého Pavla, které jsou řazeny mezi nejkrásnější trasy světa, se nacházejí v hranicích tohoto slunného města. Lycian Way, první dlouhá turistická trasa v Turecku se táhne z Fethiye do Antalye, na 500 kilometrů. Lýkijská cesta prochází oblastmi nádherné přírody, jako je Fethiye, Oludeniz, Butterfly Valley, Kabak Bay, Kalkan, Kas, Kekova, Demre, Patara, Mount Olympos, Çirali a kaňon Goynuk a představuje historii regionu sahající až do starověku.

Pavlova cesta, která začíná od starobylého města Perga a končí ve čtvrti Jalvach poblíž jezera Egirdir v Ispartě, je druhou nejdelší turistickou stezkou v Turecku. Turisté mohou být svědky jedné z nejdůležitějších změn v křesťanství při procházce touto slavnou a náročnou trasou, známou jako poutní cesta dva tisíce let.

Antalya Konyalti

Přírodní zázraky jeskyní

Antalya také známý svými jeskyněmi, z nichž každý je zázrakem přírody. Nachází se 30 kilometrů severozápadně od města v nadmořské výšce asi 430-450 metrů nad mořem, Jeskyně Karain je jedna z největších přírodních jeskyní v Turecku. Pozůstatky z jeskyně, které odhalují jiný pohled na lidskou historii, jsou vystaveny v muzeu Antalya a v muzeu Karain poblíž jeskyně.

První jeskyně v Turecku, která je otevřena pro turistiku, Jeskyně Damlatas, v okresním centru Alanye, dostal svůj název podle vody, která kape z jeho krápníků. Odhaduje se, že tyto stalaktity a stalagmity, které jsou 300 metrů dlouhé a zabírají plochu 200 metrů čtverečních v jeskyni, vznikly více než 12 000 let.

Efez je jedním z nejvýznamnějších historických míst v Turecku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *