Asie

Zajímavé jednodenní výlety z Tokia

Uvolněte se a zaplaťte lekce surfování v Kamakura, vykoupat se v horkých pramenech hory Hakone, navštívit tě svatyně a chrámy Nikko– a Pokud je to na vás příliš, vychutnejte si nedotčenou přírodní krásu této oblasti Pět jezer Fuji nebo na pláži bez dalšího turisty v dohledu na poloostrově Iza.

Díky fantastické japonské infrastruktuře, všechna místa lze dojet vlakem za jeden den z Tokia. Jste připraveni naplánovat si je na další cestu? Přečtěte si více o nejlepších jednodenních výletech z Tokia.

Kamakura a Enošima

Pokud hledáte půldenní nebo celodenní přestávku od Tokia, Kamakura je vaše nejlepší sázka. Je to nejblíže k městu a je plné krásných pláží (je to oblíbená Yuigahama), zahrady a prostorné chrámy. Tato oblast je nejlépe známá díky Daibutsu-den, obřímu Buddhoviale v posledních letech jeho surfařská scéna přitahuje mezinárodní hosty, kteří rádi hladce klouzají po vlnách.

Místo je jako kalifornské město surfařů ze 70. letjim. Očekávejte, že zde vyzkoušíte některé z nejlepších sushi kdy byl zachycen nedaleko nedalekého malého ostrova (propojeného mostem pro chodce) Enoshima.

Top 7 míst v Tokiu

Nikko

Nachází se severně od Tokia, Nikko je často opomíjeno ve prospěch města Hakone. Nachází se zde sbírka starověkých dřevěných chrámů, která je na seznamu UNESCO prohlášena za světové dědictví, ale také celý další ekosystém onsen (horký pramen) a les které mohou cestovatelé objevit. Zatímco mladé rodiny se hrnou do japonských velkých měst za profesními příležitostmi, vesnice prefektury Tochigi – jako Kinugawa a Kawaji, které se nacházejí v okolí města Nikko – jako by patřily minulosti. Den u jezera Chuzenji je absolutní nutnostízvláště na podzim, kdy vysoké stromy září duhově žlutou a oranžovou barvou.

Hakone

Oblast Hakone se stala synonymum pro ryokan – japonské taverny které téměř vždy nabízejí večeři o několika chodech, velkou snídani zdarma a přístup k malému horkému prameni nebo onsenu, kde se hosté mohou vykoupat ve vodě bohaté na minerály. Takových hostinců máte k dispozici desítky, ne-li přes stovky, ale oblast se také stala docela uměleckým centrem s mnoha galeriemi a velkým skanzenem.

Na Vlakové nádraží Hakone-Yumoto kde zastaví vlak z Tokia, je zde přes 50 obchodů se suvenýry s širokou škálou tradičních výrobků. Zde si můžete zakoupit dekorativní předměty ze skla nebo dřevěných figurek, které jsou typickou japonskou ruční prací.

Hokkaido

Pět jezer Fuji

Možná si myslíte, že nejkrásnější místo v zemi je odměnou jen pro neohrožené, ale v Japonsku cestující s potěšením zjistí, že „náhrdelník“ jezer, který se ovíjí kolem „krku“ hory Fudži výlet, který si musí dovolit. I když za teplejšího počasí jsou možné výlety na vrchol velké a svaté hory (výstup na samotný vrchol vám zabere několik dní), dáváme přednost zůstaňme na jeho úpatí, kolem jezera Yamanaka nebo jezera Kawaguchi a užijme si výhledy na Fudži. Je to jako Eiffelova věž – nemůžete ji vidět v celé její kráse, pokud vylezete na její vrchol.

Poloostrov Izu

Tento poloostrov bývalo horkým místem pro domorodce z Tokia předtím, než mezinárodní letecká doprava udělala z Havaje atraktivnější pláž. Ale v posledních letech se tato oblast stala oblíbená volba pro místní, kteří si o víkendech rozkládají ručníky podél písku Shimoda nebo se projděte krásnými vesnicemi, jako je Shuzenji. Mezinárodní cestovatelé stále nejsou tak častým návštěvníkem protože je to jen trochu dál od klasiky, kterou musíte vidět (Hakone a Kamakura), ale těch pár minut ve vlaku navíc bude stát za to, pokud se chystáte být jediným cizincem na poloostrově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *