Austrálie

Waves & Wellness: Průvodce po luxusních surfařských resortech pro dospělé
Surf je slovo z Narnie. Tato čtyři písmena v sobě nesou obrazy písečných nohou a slaných vlasů. Opálené chlapecké kmeny toulající se světem v obytných vozech VW, zatímco kořenově pivně sladký zvuk Beach Boys se line z jejich stažených oken ve vlahém vánku; nekonečných lét, hodin strávených sledováním slunečního světla a slané vody, jak spolu tančí – a tak dále krátké chvíle adrenalinu když skutečně zachytíte vlnu, která způsobí, že všechno ostatní ve vašem životě zmizí.

Podle International Surfing Association, světového řídícího orgánu pro surfování, nyní pravidelně surfuje více než 35 milionů lidí. A vzhledem k tomu, že se surfování stane profesionálním sportem na olympijských hrách v Tokiu letos v létě (soutěž se bude konat na pláži Shidashita), zdá se, že toto číslo poroste.

Zatímco sport a jeho okolní kultura jsou tradičně spojovány s Havají, surfařská turistika se nyní odehrává ve více než 160 zemích: od Biarritzu po Baliz Tahiti do Thajsko z Maroka do Mui Ne do Maledivy. A už to nejsou jen bosí plážoví povaleči, kteří chtějí popíjet pivo a spát pár hodin v chatrči, než vyrazí do vody. Nová vlna městských obyvatel s vysokou sítí se snaží vyřezat si svůj vlastní kousek z vln – a mnoho luxusních surfařských středisek, která vyplavila na nedotčené pláže po celém světě, je důkazem, že jsou připraveni za toto privilegium zaplatit.

Součástí přitažlivosti pro typy s dobrými podpatky je i wellness. Pádlování proti proudu je vražedné kardiovaskulární cvičení, vyskakování působí na jádro a skenování nekonečného horizontu je vynucená praxe všímavosti. Vedle surfařských škol a půjčování výstroje, tyto ultraluxusní resorty nabízí nespočet dalších wellness příležitostí. Vzpomeňte si na nejmodernější lázně, prvotřídní restaurace specializující se na vegetariánská jídla, místní léčitele a svérázné terapie, jako je meditace na koních. Surfové vdovy (kteří jsou v dnešní době stejně pravděpodobně muži jako ženy) a malé děti mají po ruce nekonečné zařízení a armády vysoce vyškoleného personálu, který uspokojí každý jejich rozmar.(/vc_column_text)(/vc_column) (/vc_row)(vc_row)(vc_column)(vc_column_text)

Vzrušující jízda v Indonésii, snímek Jasona Childse

Vzrušující jízda v Indonésii, snímek Jasona Childse

Nihi Sumba se vyznačuje elegantním, minimalistickým designem s blond dřevěnými doteky, obrázek Read McKendree

Nihi Sumba se vyznačuje elegantním, minimalistickým designem s blond dřevěnými doteky, obrázek Read McKendree

Dlouhá odpoledne na moři jsou odpočinkovým způsobem, jak trávit čas s přáteli, snímek Jasona Childse

Dlouhá odpoledne na moři jsou odpočinkovým způsobem, jak trávit čas s přáteli, snímek Jasona Childse

Převzít Nihi Sumba, (nihi.com) leží na stejnojmenném tropickém ostrově 400 km východně od Bali. Zakladatelé Claude a Petra Grave si toto místo skutečně vybrali pro svůj soukromý přístup k legendárnímu surfařskému zlomu, Occy’s Left. Tato konkrétní přestávka, pojmenovaná po australském surfaři Marku Occhilupovi, je známá jako výzva, protože je tak citlivá na různé podmínky: příliv a odliv, velikost, sílu a směr. Ulovit pořádnou jízdu není tak jednoduché, jak to vypadá, ale odměnou je 300 m dlouhá jízda křišťálovou vodou. Aby to bylo ještě výjimečnější, omezují přístup na pouhých deset lidí denně.

Středisko však stojí za dobrodružství i pro ty, kteří nemají zájem o surfování. Je to kolekce soukromých vil inspirovaných tradiční architekturou Indonésie, ale nekonečně extravagantnějších, s postelemi s nebesy a vkusným starožitným nábytkem. Jógová shala nabízí úžasný výhled na dokonalou pláž Nihiwatu a po celý den jsou zdarma lekce a také možnost zarezervovat si soukromou lekci v džungli pod baldachýnem stromů a exotického ptactva. Wellness program zahrnuje také „meditaci na koních“ v soukromých hotelových stájích a novou sérii dechových workshopů, které vyučují techniky vyvinuté profesionálními surfaři.

Pouhou hodinu letu letadlem je Bali přirozeně domovem mnoha high-end ústupy a stejně jako u mnoha jiných věcí na Ostrově bohů je často středem zájmu holistické wellness. Nachází se na jemné vulkanické pláži na méně rozvinutém východním pobřeží Bali, Hotel Komune (komuneresorts.com)má bezkonkurenční přístup k přestávce na surfování Keramas. Vylepšete své dovednosti v jejich 25m cvičebním bazénu, kde vedou řadu workshopů, včetně nácviku dýchání a velkých vln. Jejich nové centrum zdraví zahrnuje kuchyňskou zahradu, kde se organicky pěstují ananasy, zelenina a bylinky, než jsou přeměněny na kaloricky lehká jídla ve farmářské restauraci, zatímco skate park a dětský klub z něj dělají ideální místo pro dospělé surfaře s „grommies“. ‚ (slang pro ‚malé‘) v závěsu.

Uvolněný australský luxus s jemnými asijskými vlivy na 28 Degrees

Uvolněný australský luxus s jemnými asijskými vlivy na 28 Degrees

One&Only Palmilla má rezidentní průvodce Tropicsurf, kteří jsou k dispozici pro individuální nebo skupinové sezení

One&Only Palmilla má rezidentní průvodce Tropicsurf, kteří jsou k dispozici pro individuální nebo skupinové sezení

V Hotel Komune není nouze o čerstvě vymačkané džusy a exotické koktejly

V Hotel Komune není nouze o čerstvě vymačkané džusy a exotické koktejly

Perfektní předpověď počasí na 28 stupňů

Perfektní předpověď počasí na 28 stupňů

Prostorné apartmá s bazénem u pláže v hotelu Komune, obraz Petera Mylonase

Prostorné apartmá s bazénem u pláže v hotelu Komune, obraz Petera Mylonase

Poloostrov Baja má konzistentní příboj

Poloostrov Baja má konzistentní příboj

Najděte svůj zen i na suchu, ve wellness centru Hotelu Komune, obraz Petera Mylonase

Najděte svůj zen i na suchu, ve wellness centru Hotelu Komune, obraz Petera Mylonase

(/vc_column_text)(/vc_column)(/vc_row)(vc_row)(vc_column)(vc_column_text)Přes on Mexiko Poloostrov Baja, kde trvale silné vlny Jižního oceánu tlučou pláže s pískem měkkým jako cukr, One&OnlyPalmilla (oneandonlyresorts.com/palmilla) má na místě vlastní Tropicsurfcentre, kde nechybí místní odborníci, kteří vás dovedou na nejlepší místa. Kombinace písečných pláží, krátkých a působivých útesů a dlouhých vlnitých zlomů dělá z této oblasti ráj každého surfaře a na obzoru můžete spatřit šedé velryby. Na suché zemi lázně čerpají ze starověkých léčebných postupů vedených šamanem z kmene Mayo, což je skutečně jedinečný způsob, jak poznat místní kulturu.

V Austrálii surfařský ráj Byron nadále přitahuje svou slušnou část dlouhovlasých typů hippies, ale objevuje se luxusnější stránka tohoto vychlazeného plážového města. V posledních několika letech byly otevřeny špičkové koncepční obchody a uznávané restaurace, jako je Fleet, a také intimní penziony, jako je 28 stupňů (byronbayluxuryaccommodation.com.au). Je to několik pokojů, které nabízejí uvolněný australský styl v té nejvybroušenější podobě: představte si organické ložní prádlo, venkovní sprchy a soukromé bazénky. Nachází se jen pár minut od pláže v rušné části města a je ideální pro ty, kteří chtějí mít možnost nakupovat a prozkoumávat bez kompromisů v kvalitě surfování.

Chcete-li se pokusit porozumět více o tom, co přitahuje dospělé vysoko létající na surfování, World Travel Magazine hovořil s Jamesem Hendym, který je již více než deset let prezidentem ředitele Rip Curl Indonesia. Jestli někdo ví, jak makat jako šéf na vodě i mimo ni, je to on. Chvíli mu trvá, než převede své myšlenky do slov, a pak řekne: „Když jste tam venku a soustředíte se na zachycení další vlny studeným sprejem ve vašem obličeji, každý z nich zapomene na tlaky každodenní práce. Každý příboj vám vyčistí hlavu a budete se cítit desetkrát živější.“ Uvidíme se na pláži.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *