Austrálie

Slunce, písek a vlny pro bohaté a slavné

V srdci Tichého oceánu, v melanéské části Oceánie, se nachází souostroví 333 ostrovů, jejichž jméno je synonymem exotiky. Fidži leží asi 2000 km od Nového Zélandu a je jednou z nejoblíbenějších tichomořských turistických destinací.

Je hlavním městem státu Suchý se nachází na největším ostrově, Viti Levu. Přestože na Fidži není snadné se dostat a výlet není levný, návštěvníci to slyší uvítací pozdrav „Bula!“začíná jejich vysněná dovolená – jedinečný zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

Soukromé ostrovy

Zatímco většina tichomořských ostrovů nabízí turistům pobyty v krásných plážových letoviscích, Fidži má trochu jiný přístup. Velké množství soukromých ostrovů, z nichž některé mají jen několik hektarů, se proměnilo v malá luxusní letoviska. Většinou jsou zařízené v tradičním stylu a nabízejí hostům soukromí a nadstandardní služby. Jsou navrženy tak, aby na ostrově nebylo obvykle více než 30 hostů současně. Proto jsou oblíbené zejména mezi celebritami. Některé z nejznámějších soukromých ostrovů jsou Royal Davui, Turtle Island, Vomo Island Resort, Vatulele Island Resort, Qamea Resort and Spa, Laucala Island a Wakaya Club.

Romantické Burei

Typické ubytování na Fidži je bure – tradiční bungalov umístěný buď na pláži, nebo v bujném tropickém prostředí. Nejčastěji mají pouze jednu místnost s otevřenými okny, stropním ventilátorem a povinnými sítěmi proti hmyzu. Vana je většinou venku, bez střechy a sudy mají většinou vlastní bazénky. Nejlevnější ubytování na ostrovech nelze najít pod 150 $ za noc na osobu, ale v nabídce je luxusnější ubytování – od několika tisíc dolarů za noc. V této ceně je však obvykle zahrnuto veškeré jídlo a četné aktivity. Je důležité říci, že ano poznávat další ostrovy je drahá práceprotože doprava mezi nimi je na naše poměry velmi drahá.

Teplí hostitelé

Ostrované jsou známí svou pohostinností, religiozita a velká láska k rugby. Během svého pobytu na Fidži budou mít návštěvníci příležitost dozvědět se více o tradiční kultuře a zvycích a mohou být dokonce pozváni k návštěvě místní vesnice a podělit se o drink a jídlo s místními obyvateli. Mezi nejoblíbenější suvenýry, které si turisté kupují, patří palice válečníků a „vidličky kanibalů“ z vyřezávaného dřeva. Jsou komercializovanou připomínkou válečnické kultury, která zde panovala před kolonizací (Brity). I když značně přehnané, příběhy staré kanibalistické praxe nejsou nepravdivé a jsou součástí místního folklóru.

Potápění

Viti Levu je největší ostrov kde žije 80 % populace pod jeden milion. Zbytek země se ještě nezačal urbanizovat a nedotčená příroda a chráněné útesy se nacházejí po celém souostroví. Křišťálově čistá voda jižního Pacifiku a více než 1000 druhů rybjsou dostatečným důvodem k návštěvě a téměř každý resort se může pochlubit několika špičkovými potápěčskými lokalitami v okolí nutná předchozí certifikace které mohou návštěvníci na ostrovech získat.

Gastronomie

To, co mohou potápěči obdivovat ve vodách kolem ostrova, skončí na jejich talíři jako skvěle připravené čerstvé jídlo. Ryby a mořské plody jsou základními potravinami na Fidži a podávají se také syrové. Národní jídlo kokodo je mahi-mahi ryba marinovaná v kokosovém mléce a limetce, s cibulí a rajčaty. Oblíbené jsou také humři, krabi a tuňák, stejně jako vepřové a kuřecí maso

Slavná lázeňská centra

Letoviska Fidži jsou známá svými lázeňskými centry, která ve svých léčebných postupech používají nejkvalitnější místní suroviny, jako jsou oleje, ovoce, sůl a písek. Fidži je obzvláště oblíbené jako destinace pro líbánky pro bohaté a slavné, takže v nabídce je řada letovisek lázeňské a wellness balíčky pro páry. Mezi známá lázeňská centra patří Spa & Sanctuary (Namale Resort), Mandara Spa (Westin Denarau Island Resort & Spa) a Jungle Spa (Qamea Resort).

Golf

Být oblíbenou destinací pro bohaté a slavné, je samozřejmé, že Fidži má také dobrá golfová hřiště. Ve skutečnosti jsou na Viti Levu až tři profesionální soutěžní pole. Nejznámější z nich je Golfové hřiště Natadola Bay Championship. Jsou atraktivní jak kvalitou terénu, tak sobeckým prostředím, ve kterém se nacházejí.

Pláže

Většina ostrovů na Fidži se může pochlubit plážemi s jemným bílým pískem a četnými klidnými lagunami. Patří mezi nejznámější pláže souostroví Yasawa. Mnoho resortů poskytuje svým hostům pikniky na osamělých ostrovech s neskutečnými plážemi, kde stráví den sami. Resorty jim poskytnou dopravu, slunečníky a lehátka, vybavení na šnorchlování a přenosnou ledničku naplněnou jídlem a pitím a poté si je ve stanovený čas vyzvednou.

Adrenalinová dobrodružství

Fidži však není jen romantickou destinací pro zamilované páry na líbánkách. Mezi mnoha adrenalinovými dobrodružstvími jsou nejznámější rafting na řece Nauvoo a safari na řece Sigatoka. Milovníci procházek mohou prozkoumat stezky do vodopády na ostrově Taveuni a v divočině Kadavské ostrovy. Na ostrovech je mnoho příležitostí pro pěší turistiku, cykloturistiku, surfování a parasailing. Je velmi oblíbený a krmení žraloků.

Místní kultura

Kromě domorodých obyvatel Fidži, kteří jsou hrdí na svou melanéskou a v menší míře polynéskou kulturu, na ostrovech téměř třetinu populace tvoří potomci indiánů které zde v 19. století usadili Britové jako služebnictvo a levnou pracovní sílu. Dnes jsou integrováni do společnosti a tvoří součást pestré místní mozaiky. Mezi zajímavé zvyky patří: kávový obřad – pití kávy, která má mírný uklidňující účinek, a rytmický tanec měkkého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *