Evropa

Saint Bernards, termální koupaliště a hory – to je to, co dělá Švýcarsko výjimečným

Udělejte si vzpomínky na celý život ve Švýcarsku. Na jihozápadě Švýcarska, v oblasti kolem údolí Saas, se návštěvníci setkají s řadou archetypálních švýcarských zážitků, dobrodružství a výletů, které nelze užít nikde jinde na planetě. Od setkání se sladkými zvířaty až po výlety po skrytých vodních cestách, je to kraj plný úsměvů, překvapení a míst, která si nesmíte nechat ujít.

Buďte blízko se svatými Bernardy, něžnými obry Alp

Snad žádné zvíře není tak ikonicky švýcarské než svatý Bernard, něžný obr Alp. Velké, hravé plemeno s vrásčitým obočím a tmavýma očima, Saint Bernard po staletí vystupoval do povědomí veřejnosti jako horský záchranářský pes, který pomáhá lyžařům uvízlým ve sněhu.

V Barryland v Martigny, založené v roce 2006, Musée et Chiens du Saint-Bernard je muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět o těchto nádherných tvorech a dokonce s nimi komunikovat. Psi Barry Foundation, organizace, která je nejstarší a nejvýznamnější chovatelskou stanicí svatého Bernarda na světě, zde jedí, spí, hrají si a jsou upravováni a cestovatelé se mohou dozvědět vše o plemeni, když je sledují, jak jedí v venkovní výběh pro doprovod na túry v areálu (nadace tyto vycházky nabízí po celou sezónu).

Ještě více vzrušující pro děti je možnost vidět štěňata – rodí se čtyřikrát nebo pětkrát do roka, s oznámením na webových stránkách nadace a na Facebooku. Prostý akt být svědkem nemotorných, neukázněných, ospalých chomáčů srsti v doprovodu jejich ochranitelské matky je potěšujícím a skutečně nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Barryland-Musée et Chiens du Saint-Bernard je muzeum, kde se návštěvníci mohou učit a komunikovat se svatými Bernardy, obrázek © Barryland 

Barryland-Musée et Chiens du Saint-Bernard je muzeum, kde se návštěvníci mohou učit a komunikovat se svatými Bernardy, obrázek © Barryland

Výlet do Barrylandu je také perfektním odrazovým můstkem k dalším atrakcím v regionu Valais kraj. The Nadace Pierra Gianaddy představuje otočný výběr výstav ze soukromých sbírek a velkých muzeí po celém světě, zatímco Geosciences Museum Tissieres Foundationotevřený od roku 2001, se zaměřuje na informace, popularizaci a animaci v geovědách.

Alpská zoo Marécottes je nejvýše položená zoologická zahrada v Evropě, ležící v nadmořské výšce 1100 metrů, obklopená jedlovým a modřínovým lesem a rozkládající se na 35 000 metrech čtverečních. Mezi zvířaty, která se potulují, zde cestovatelé uvidí rysa, medvěda, sviště, lišku a jelena.

Western City, která se rozkládá na 10 000 metrech čtverečních, je ponorem do amerického Divokého západu, ale přesazena do švýcarských Alp! Zde je 70 výzev rozděleno mezi pět různých světů, které zahrnují Dálný západ, Zlatou horečku (kde mohou průkopníci hledat zlaté nugety) a Západní vesnici. K dispozici je dokonce 18 jamek minigolfu, které zajistí celodenní zábavu pro celou rodinu.

Miliony let ve výrobě, prohlídka podzemního jezera ve Švýcarsku

30 minut jízdy severovýchodně od Barrylandu, Lac Souterrain de St. Leonard v horním údolí řeky Rhôny je podzemní vodní útvar vytvořený působením geologie, deskové tektoniky, hydrologie a polohy. Před miliony let, kdy byla tato oblast součástí obrovského oceánu, byly během formování Alp přemístěny a přeskupeny vrstvy hornin, čímž se vytvořily podmínky pro vznik jezera mezi vrstvami černé břidlice a mramoru.

Voda nadále filtruje do jezera, aby rostlo, a tento úžasný přírodní úkaz, který se nachází uprostřed vinic (i když 30–70 metrů pod nimi), kdysi používali vinaři k chlazení svých lahví. Jezero bylo poprvé otevřeno pro veřejnost v roce 1949, i když neustálé zlepšování zážitku návštěvníků zaručuje, že je dnes pohodlné, bezpečné, fantasticky osvětlené a snadno přístupné.

Lac Souterrain de St. Leonard v horním údolí řeky Rhôny je podzemní vodní plocha 

Lac Souterrain de St. Leonard v horním údolí řeky Rhôny je podzemní vodní plocha

Cestovatelé přijíždějí na projížďku lodí s průvodcem po nadpozemském jezeře, které je s délkou 300 metrů největší přírodní podzemní jezero v Evropě, které lze prozkoumat lodí. Některé soukromé prohlídky, které obvykle trvají kolem 30 minut, zahrnují místní aperitiv a víno. Zážitek zvednutí sklenice mezi modrozelenou křišťálově čistou vodou, s kameny sahajícími nad hlavu každým směrem, je vzrušujícím způsobem, jak oslavit návštěvu této jedinečné, téměř mystické destinace.

Přibližte se k chlupatým svišťům Saas-Fee

Další vzrušující dobrodružství pro celou rodinu se odehrává v alpské vesnici Saas-Fee, v údolí Saas poblíž hranic s Itálií. Srstnatí svišti jsou zde s oblibou označováni jako nejsladší vesničané a v oblastech hory zvané Spieldboden a Stafelwald jsou svišti známí tím, že se toulají a hrají si. Během slunečných letních měsíců si užívají krmení arašídy a mrkví, chutnou a zaslouženou odměnou po půlroční zimní hibernaci v jejich jeskyních.

Svišti v Saas-Fee, obrázek © Saastal Tourismus AG - Puzzle Media 

Svišti v Saas-Fee, obrázek © Saastal Tourismus AG – Puzzle Media

Děti se o těchto alpských tvorech mohou dozvědět vše na nové okružní stezce ve Spielbodenu, kde sedm panelů nastiňuje zajímavá fakta o životě těchto chlupatých průzkumníků, nejtěžších členů veverčí rodiny. Pro skupiny, které uvítají možnost krmit sviště, se v Saas-Fee Tourist Office a v restauraci Spielboden prodávají pytlíky arašídů. Malý sáček je opakovaně použitelný a kromě zamýšleného účelu jako přihrádka na kousátka pro zvířata je to trvalý suvenýr z návštěvy této přírodní říše divů.

Podívejte se na Švýcarsko v novém světle na World Nature Forum

Světové fórum o přírodězapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, se vhodně nachází na seznamu světového dědictví, v oblasti švýcarských Alp Jungfrau-Aletsch, v blízkosti největšího ledovce v Evropě a v jedné z nejkrásnějších horských oblastí na světě.

Zdejší působivá topografie je nápadně prezentována v oblasti Panorama prostřednictvím dvou filmů promítaných na plátno o ploše 100 metrů čtverečních. Každý film trvá asi 15 minut – aktuální názvy jsou Let motýla malované dámya Muž ve světovém dědictví. První film sleduje evoluci motýla Vanessa Cardui, druhu, který žije v regionu během čtyř ročních období a je laskavě známý jako Painted Lady pro své krásně vzorované oranžové a černé barvy. Druhý film se zaměřuje na muže a ženy, kteří pracují a žijí v regionu, od horského farmáře až po výzkumníka, a dává divákům nahlédnout do každodenního života v Jungfrau-Aletsch.

Topografie je prezentována v oblasti Panorama promítané na plátno o velikosti 100 metrů čtverečních, obrázek © World Nature Forum 

Topografie je prezentována v oblasti Panorama promítané na plátno o velikosti 100 metrů čtverečních, obrázek © World Nature Forum

Další expozicí s místním významem je železniční vůz Jungfrau, který svou první cestu na Jungfraujoch dokončil v roce 1912, což je příklad vizionářského turistického projektu, který byl zahájen počátkem minulého století. Návštěvníci muzeí mohou vylézt na vůz a virtuálně zažít výstup na vrchol Evropy, jak je Jungfraujoch známý. Při vstupu do muzea, které v roce 2019 získalo Cenu za udržitelnost v Evropském muzeu roku, dostanou návštěvníci z recepce malé míčky, které umístí do kolejí kolem exponátů, a kolem budovy jsou dokonce skrytá hřiště, kreativní rozptýlení. bavili mladí.

Najděte si svou dokonalou teplotu koupele v Leukerbad, the destinace termálních lázní ve švýcarských Alpách

Venku se slaví ve velkém stylu a teple Termální lázně Leukerbad koupele v Leukerbad. S 10 relaxačními koupelemi, z nichž si můžete vybrat, moderní saunou s wellness a přírodními léčebnými alternativami a skluzavkami pro rodinnou zábavu, je tento vodní komplex největší termální lázní v celém alpském regionu.

Teplota vody se pohybuje od příjemných 20 stupňů až po pálivých 40 stupňů (ideální pro ostřílené koupající se), což je variace, která umožňuje každému v rodině najít úroveň, která je pro něj správná. V průběhu celé koupele se návštěvníci setkají s množstvím lehátek a sedadel s bublinkovými tryskami, což znamená, že relaxace a načerpání nových sil je zaručena.

Pro děti je v dětském bazénu k dispozici skluzavka, domeček na hraní a koutek pro batolata nabitý herním vybavením, kde se děti mohou cákat dosyta. Nový bazén Kids‘ Paradise je určen pro batolata do čtyř let a zaměřuje se na zábavu s ohledem na bezpečnost. Pro dobrodružnější rodinné skupiny jsou to vodní tobogány, které rozpumpují srdce a adrenalin, sjezdy na skluzavkách na nafukovacích pneumatikách nebo 126 metrů dlouhý Badnerblitz, který nabízí dvě vzrušující 360stupňové zatáčky.

Jinde je krytý bazén vybaven terapeutickým okruhem podvodních masážních trysek a je to dobrý způsob, jak uvolnit svaly, než se vydáte do jiných vodních zařízení. Vodopád je mocný kanál vody padající z kaskády ve tvaru houby a pomáhá koupajícím se uvolnit svaly unavené z každodenních činností. O bolavé končetiny se postará nášlapná koupel, klasická Kneippova terapie horkých a studených bazénů pro nohy, předloktí a ruce, která stimuluje kardiovaskulární systém.

Termální lázně Leukerbad v Leukerbad, ©MyLeukerbadAG 

Termální lázně Leukerbad v Leukerbad, ©MyLeukerbadAG

Jeskyně z přírodního kamene je napájena nefiltrovanou termální vodou a parní generátor zvyšuje teplotu až na 44 stupňů Celsia, což hostům umožňuje zahřát se a zároveň vyčistit dýchací cesty. Pro více páry, smíchané s dramatem světla, obsahuje Adventure Pool bublinkové trysky, chrliče a světelné efekty, které se kombinují a vytvářejí termální divadlo. Vitality Bath je také zábavná světelná podívaná doprovázená silnými podlahovými bublinami, uklidňujícími bublinami na zádech a lavicích a energizujícími vodními tryskami.

Pro návštěvníky, kteří to se svým vodním snažením myslí vážněji, je sportovní bazén určen pro plavce, vodní joggery a každého, kdo si chce zdokonalit techniku ​​potápění. Hned vedle je hřiště na plážový volejbal o rozměrech 11 × 16 metrů s vysoce kvalitním křemičitým pískem a velkou plochou na opalování pro letní zábavu, což návštěvníkům této fascinující části Švýcarska poskytuje další způsob, jak si bez námahy užít nádhernou přírodu regionu.

Pokud hledáte nezapomenutelné rodinné dobrodružství, švýcarské Alpy rozhodně stojí za návštěvu. Můžete se zblízka a osobně seznámit s některými z největších a nejpřátelštějších zvířat v této oblasti, prozkoumat podzemní jezera, která tu byla miliony let, a vidět Švýcarsko ze zcela nové perspektivy.

Kde se mohu ubytovat při návštěvě Valais

Martigny : Hotel Vatel.

Saint-Léonard : Hotel Crans Ambassador, Hotel Guarda Golf, Hotel Royal, Hotel Guarda Golf, W Verbier a Hotel Nendaz 4 Vallées.

Saas-Fee : Walliserhof Grand-Hotel & Spa, Capra Saas-Fee a Wellnesshotel Schweizerhof.

Leukerbad : Les Sources des Alpes, Hotel de France a Therme51. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *