Afrika

Pozoruhodná nová muzea k návštěvě v Egyptě 2021

Další tři důvody, proč navštívit Egypt. Národní muzeum Sharm El-Sheikh na Sinaji, Muzeum Kafr El-Sheikh v deltě Nilu a Muzeum královských kočárů v Káhiře. Všechny tři se nedávno otevřely veřejnosti a jsou domovem artefaktů, mumií, soch, hliněných a žulových tabulek, všechny pokryté starověkými hieroglyfy, které držely archeology na dně po celá desetiletí.

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh, otevřené na konci roku 2020, je prvním muzeem starožitností, které bylo postaveno na Sinaji a nachází se na letištní silnici, poblíž zálivu Naama na jižním Sinaji. Zcela nové muzeum, které bylo postaveno s rozpočtem přibližně 52 milionů USD (812 milionů EGP), se skládá ze 3 výstavních sálů, otevřeného divadla, náměstí pro akce a maloobchodních prostor pro místní řemesla.

Důvod k návštěvě Národního muzea Sharm El-Sheikh

Muzeum se skládá z 5200 artefaktů od pravěku a dále pokrývajících celé rozpětí egyptské civilizace.

Mumie zvířat Národního muzea Sharm El-Sheikh

Mumie zvířat Národního muzea Sharm El-Sheikh

Výstava Národního muzea Sharm El-Sheikh za sklem

Výstava Národního muzea Sharm El-Sheikh za sklem

Výstavy Národního muzea Sharm El-Sheikh

Výstavy Národního muzea Sharm El-Sheikh

Vedoucí oddělení muzeí na ministerstvu turismu a starožitností Moamen Othman řekl, že toto muzeum poskytuje turistům příležitost užít si malebné pláže města, ráno provozovat zábavné vodní sporty a navštívit muzeum v noci. dozvědět se o starověké egyptské civilizaci – to vše je součástí politiky ministerstva integrace plážové turistiky s kulturní turistikou.

Muzeum Sharm El-Sheikh ilustruje každodenní život starověkých Egypťanů během Nové říše, kde vystavené artefakty zobrazují civilizovaný život, který staří Egypťané v té době zažívali.

Přečtěte si více: Zelená Strana Pouště

Zvířecí mumie

Výstava zvířecích mumií v muzeu ilustruje zájem starých Egypťanů o divokou přírodu a odhaluje, jak se starověcí Egypťané starali o zvířata, ptáky, plazy a hmyz, aby je chovali, posvěcovali, domestikovali a ošetřovali. Sbírka muzea se skládá z mumifikovaných koček, jestřábů, orlů, beranů, krokodýlů a soch paviánů.

Síň civilizací

Síň civilizací zobrazuje předměty ze všech ostatních civilizací, které mají s Egyptem propletenou historii a zanechaly své stopy na zemi Nilu. Vystaveny jsou artefakty z řecko-římského, byzantského a osmanského období včetně kompletní římské lázně.

Sál zobrazuje krásné vnitřní a vnější rakve Isetemheb, manželky velekněze Amona Panedjema II., který byl sám kněžkou Isis, Mina a Hora v Akhmimu. Pozoruhodné jsou také Isetemhebovy baldachýny, sbírka papyru, kosmetika a nádobky na parfémy, hlava sochy Hatšepsut a figurky Tanagra zobrazující ženy v různých šatech.

Výstava římských lázní v Národním muzeu Sharm El-Sheikh

Výstava římských lázní v Národním muzeu Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Národní muzeum Sharm El-Sheikh

Vystavena je malá část nádherné ložnice princezny Shewikar, členky bývalé královské rodiny Egypta. Podobně jako ve stylu francouzské královské rodiny nebo ruských carů minulé éry, je místnost v zelené barvě zdobena motivy zlatého listí a lustrů. Expozice také představuje šperky a kosmetiku, které kdysi patřily této bývalé vládnoucí rodině Mohameda Aliho.

Vystaveno je také deset předmětů ze světově proslulé sbírky staroegyptského krále Tutanchamona. Tyto předměty se však přesunou do nového Velkého egyptského muzea (GEM) na Pyramids Plateau, jakmile se nové muzeum otevře na konci roku 2021. Můžete si zde také prohlédnout sochu Ka, choť Tutanchamona. V muzeu Sharm El-Sheikh jsou také vystaveny dvě staroegyptské lodě z Dahshour, které odrážejí význam dopravního systému Nilu pro staré Egypťany.

Otevírací doba Národního muzea Sharm El-Sheikh

Muzeum Sharm el-Sheikh je otevřeno každý den od 10 do 13 hodin a od 17 do 23 hodin. Ceny vstupenek jsou 40 EGP pro egyptské návštěvníky, 20 EGP pro egyptské studenty, 200 EGP pro zahraniční turisty a 100 EGP pro zahraniční studenty. Dostat se do muzea je snadné, protože je vzdáleno pouhých 10 až 15 minut (7 km) od známé oblasti Naama Bay.