Austrálie

Národní park Abel Tasman ve 4k Ultra HD
Národní park Abel Tasman je pobřežní ráj Nového Zélandu. Můžeš to mít prozkoumat ze země, vody nebo vzduchua cestovní kanceláře budou nabídka okružních plaveb, možnost jízdy na kajaku, heli-výlety nebo dokonce plachtění. Přestože je léto oblíbeným obdobím k návštěvě, místní věří, že podzimní sezóna je ve skutečnosti nejlepším obdobím k prozkoumání parku. opuštěné moře a pláže vám umožní skutečně si užít klid a pohodu.

Ti, kteří touží po odpočinku, mohou zůstat v luxusních resortechale spaní pod hvězdami pod stanem je považováno za nejlepší způsob zažít ducha Abela Tasmana.

Abel Tasman byl pojmenován po evropském průzkumníkovi

Národní park Abel Tasman je novozélandský národní park, který nachází se mezi Golden Bay a Tasman Bay na severním konci Jižního ostrova. To bylo pojmenováno po Abel Tasman, který V roce 1642 se stal prvním evropským průzkumníkem, který prozkoumal Nový Zéland a která zakotvila poblíž Golden Bay. Je to park otevřena 18. prosince 1942 u příležitosti 300. výročí návštěvy Abela Tasmana. Slavnostního zahájení v Tarakohe se zúčastnil Charles van der Plas, osobní zástupce královny Nizozemska Wilhelmina. Park zabírá poměrně malých 22 530 hektarů, což což je nejmenší ze všech národních parků na Novém Zélandu.

Nejkrásnější částí parku jsou…

Turistické stezky a pláže patří k hlavním lákadlům turistů. Tady písečné pláže se zdají být docela izolované mezi stromy a přílivem. Křišťálově čisté potoky stékají mechovými údolími a spojují se s oceánem. Žulové a mramorové útvary jsou také díly, které vás potěší. V zálivu Te Puketea, dokonalém půlměsíci zlatého písku, pěšina vede podél Pitt Head na starověké maorské místo (pevnost). Co se týče stezek, je zde šest horských a turistických stezek. Nejzajímavější cestou je určitě Pobřežní. Na tuto stezku potřebujete tři až pět dní. Je považována za střední cestu o délce 60 kilometrů s místy strmým a bahnitým terénem. Výhled z cesty se rozšiřuje na krásné písečné pláže a Kleopatřin bazén (přírodně vytvořené mechové jezírko s tobogánem).

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *