Evropa

Jak poznat Německo ekologicky?
I během pandemie, Německé městské regiony nabízlií mnoho způsobů, jak spojit ekologicky udržitelnou dovolenou s půvabem městské přestávky.

Kampaň Německé turistické organizace (DZT) German.Local.Culture. – se ve svém tématu zaměřovala na  rozmanitost. Jak si vlastně můžete užít barevnou atmosféru, kulturu a historické památky, ale v rozlehlých parcích a zelených plochách?

Volný čas a dobrodružství v německých lesích

Německo je jednou z nejhustěji zalesněných zemí v Evropě téměř třetinu plochy pokrývají lesy. Od Porúří po Sauerland, od Kolína nad Rýnem po region Eifel nebo od Porýní-Mohanu po pohoří Taunus – zde je příroda vždy na dosah. V mnoha lesních oblastech vedou lesní strážci návštěvníky na výlety do jejich tajného světa.

Kouzlo německých měst

Zdroj energie v srdci přírody

Asi třetina rozlohy Německa je pod zvláštní ochranou jako přírodní park nebo národní park. Pečlivé a odpovědné hospodaření s přírodními krásami země umožňuje návštěvníkům strávit zde nezapomenutelný a osvěžující čas. Mýty a legendy jsou často nedílnou součástí geograficky specifických míst jako jsou břehy řek nebo útesy, a mnozí věří, že tato místa mají určitou energii. Mezi tyto případy patří např. atraktivní a neobvyklé popraskané kameny Externsteine ​​ve Vestfálsku, Sky Path poblíž Nebry nebo Neolitické hrobky v Everstoff Forest v Meklenbursku.

Písečné útesy v národním parku Saské Švýcarsko nedaleko Drážďan po staletí také inspirovaly lidi, a tak pojal průkopník udržitelného rozvoje Sven-Erik Hitzer malá obec Šmilka jako udržitelné rekreační středisko na hranici s Českou republikou.

Bosí ve Waddenském moři

Waddenské moře se nachází na severozápadě Německa a představuje region s největší plochou pobřežního bahna na světě. Když příliv opadne, mohou se bosenští návštěvníci připojit k odborníkům na průzkum této neobvyklé krajiny a jejích charakteristických obyvatel, včetně krabů hnědých, bezpočtu druhů ptáků, žížal a dalších. Také, neměli byste minout ani Halligen – malé, prakticky nedotčené ostrůvky které jsou někdy kvůli bouřkovým přílivům zcela zaplaveny. Pobřeží Severního moře je velmi dobře dostupné, pokud pocházíte ze severních německých regionů kolem Hamburku a Brém.

Co dalšího stojí za to vidět během vašeho pobytu v Německu pro skutečný ekologický zážitek?

Berlínlegendární letiště uprostřed města, proslavila berlínská letecká přeprava, byl přeměněn na obrovský veřejný park pro celou rodinu. Je to skvělé místo k odpočinku a prožití skutečného Berlína.

Braniborsko – nedaleko od Postupimi se nachází Feldheim/Trojenbritzen, první německá vesnice, která je energeticky soběstačná.

Bremen – Speckenbuttel Park, severně od Bremerhavenu, nabízí 70 hektarů wellness a rekreace. K dispozici jsou vodoléčba, venkovní cvičební a fitness areál, běžecké dráhy, zelené plochy a jezírko pro plavby s fontánou.

Rýn-Falc – cyklistická túra podél Rýna prochází mnoha městytakže je spousta příležitostí zastavit se v některém z mnoha vinařství po cestě.

Dolní Sasko – v bývalém vévodském městě Celle se nachází největší evropská skupina hrázděných staveb a byla certifikována společností TourCert jako udržitelná cestovní destinace.

Sasko – ohromující přírodní krajina a kulturní akce v údolí Labe snadno dostupné veřejnou dopravou, na kole, pěšky, po vodní cestě nebo autem. Objevte Saské Švýcarsko, hrady a zámky, ale i města jako např Pirna, Drážďany, Radebeul a Míšeň.

Šlesvicko-Holštýnsko – oblast Šlesvicka na pobřeží Baltského moře je certifikována jako udržitelná prázdninová destinace. Návštěvníci této oblasti mohou objevovat malá a okouzlující města, jako je Schleswig, Kapelln a Arnis.

Nejkrásnější německá středověká města

wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *