Jižní Amerika

Chiloe – pohádkový chilský ostrov s barevnými domky, úžasnou krajinou a nejmenším jelenem světa
Je to Chile známý pro svou rozmanitou krajinu, od pustých suchých štěrbin pouště Atacama až po zasněžené vrcholky a tyrkysová jezera Patagonie. Ale na samém jihu země je ostrov Chiloe, skrytý klenot která okouzleně láká všechny neohrožené cestovatele k jejímu prozkoumání. Největší ostrov stejnojmenného souostroví je častým cílem opravdových milovníků dobrodružství.

Zamlžená, ale smaragdová pole, kde můžete potkat ovce a krávy, stejně jako narazit na útesy na pobřeží, vás přinutí připomíná Irsko ale bohatá kultura ostrova je směsí jezuitského křesťanství, místní mytologie a dlouholeté rybářské tradice, která zakořenila v průběhu let. Unikátní směs je také zastoupena v mnoho kostelů, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Byly postaveny v 17. a 18. století a představují řemeslo stavitelů lodí, kteří je postavili ve své době ve svém osobitém stylu, jaký nenajdete nikde jinde na světě.

Podobně můžete vidět i ty neobvyklé domy malované v barvách duhy dotýkající se okraje vody v hlavním městě Castro, můžete se také projít centrem ulicí Plaza de Armas, nakoupit suvenýry na řemeslném jarmarku nebo v místních obchodech a ochutnat všechny místní kulinářské speciality. Podle místního obyvatelstva nesmíte vynechat návštěvu restaurace Travesia která kombinuje tuzemské receptury s dávkou moderních chutí.

Nejlepší destinace pro digitální nomády

Chiloe – ideální místo pro dobrodruhy

Pro milovníky outdoorových dobrodružství, ostrov nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku. Návštěva Národní park Chiloe který nabízí úžasný výhled na oceán a bohatou divokou zvěř.

V samotném parku budete mít možnost vidět a Pudu, nejmenší jelen na světě.

Stateční horolezci mohou si užít dlouhou a namáhavou cestu na opuštěnou pláž Cole Cole který stojí za každý krok k němu. Můžete také jdete dolů po kopcovitém útesu s výhledem na oceán k Pier of Souls, tedy dřevěné plošině místního autora, která slibuje filmový pohled.

Pro ty, kteří se nechtějí příliš unavovat doporučujeme jít do Bosqupiedro, kde na vás čekají šumivá jezera, zelené lesy a vodopády. Pokud chcete ostrov prozkoumat dále, přejděte na přírodní rezervace Parque Tantauco který vám nabízí možnost prozkoumat divočinu bohatou na mokřady a řeky a také více než 80 mil turistických stezek.

Mezi hotely, které vyčnívají, je Tierra Chiloé Adventure and Spa Hotel. I přes nedávné přidání dalších pokojů je hotel stále překvapivě útulný a pohodlný. Pokoje jsou zařízeny v jednoduchém stylu, a velká okna nabízejí výhled na západ slunce a klidnou zátoku. Ve společných prostorách hotelu si můžete vychutnat pohodlné pohovky u měděných krbů, které vytvářejí dokonalé prostředí k pití některého z chilských vín.

Mezitím Můžete se těšit na venkovní bazén a lázně kde si můžete odpočinout po četných exkurzích s místními průvodci, které jsou vám nabízeny. A menu restaurace si užijí nejen gurmáni, ale všichni cestovatelé, kterým záleží na ohleduplnosti k životnímu prostředí, protože hotel směřuje k lepšímu ekologickému rozvoji.

Nejlepší města s pouličním uměním

Kdy je nejlepší čas navštívit tento ráj? Od ledna do března, kdy je příjemná teplota a velmi málo deštivých dnů. Chiloé můžete začlenit do svého chilského turné, které by zahrnovalo Santiago a Patagonii.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *