Asie

Baku – nejkrásnější atrakce ázerbájdžánské metropole
Nachází se u Kaspického mořehlavní město Ázerbájdžánu Baku spojuje středověké staré město s ultramoderní architekturou, spojující perské, turecké, sovětské a evropské vlivy.

S nejlepšími městskými atrakcemi, od mrakodrapů 18. století po muzea kobercůázerbájdžánské hlavní město má pro každého něco.

Baku je největší město a přístav Kaspického moře

Icheri Sheher (Staré město Baku)

Opevněné staré město Baku, které je na seznamu UNESCO, bylo středověké hlavní město za Shirvanshahů. Dnes je to historické srdce hlavního města a domov pro Panenskou věž z 12. století (nejlepší výhled na Staré Město je z vrcholu věže), tradiční tkadleny koberců a spoustu barů a restaurací.

Palác Shirvanshah

Palác Shirvanshah, který nese jméno vládnoucí dynastie z této oblasti, která vládla 800 letlze vidět na zadní straně ázerbájdžánské 10manátové bankovky. Komplex z 15. století pod ochranou UNESCO sloužil 200 let jako královská rezidence. Celý komplex zahrnuje palác, mešitu, hrobky a mauzoleum. Úžasná architektura dělá z paláce jednu z hlavních atrakcí v Icheri Sheher.

 

Národní muzeum historie Ázerbájdžánu

Největší muzeum v Baku, Národní muzeum historie Ázerbájdžánu, je umístěn ve vile ve stylu italské renesance a může se pochlubit více než 300 000 artefaktů. Expozice muzea zahrnuje exponáty, které sahají od starověké po moderní historii a etnografii, a jednou z nejvýznamnějších expozic je jeho rozsáhlá numismatická sbírkakterá zahrnuje starověké řecké mince.

Ulice Nizami

Pojmenován po ázerbájdžánském básníkovi Nizami Ganjavi, ulice Nizami Délka 3,5 km tvoří hlavní nákupní čtvrť Baku. Když budete opatrně chodit věnujte pozornost architektuře který sahá od baroka a novogotiky až po novorenesanci s nádechem stylu, který byl typický pro Sověty a dobu za Stalina.

Plamenné věže

Towers of Flame, tedy tři nápadné mrakodrapy Baku představují nejznámější památku ve městě. V noci se skleněné fasády rozzáří v ohnivých barvách, díky efektu, který vytváří 10 000 barevných LED žárovek.

Dvě věže jsou obsazeny kancelářemi a byty zatímco třetí – Fairmont Baku, otevřeno pro hosty podle toho, že je v něm hotel, kde si můžete vychutnat drink nebo jídlo.

 
wtravelmagazine.com, travelmagazine.rs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *