Afrika

48 hodin v Kapském Městě

Je těžké na dálku sdělit, co vám návštěva Kapského Města přináší. Za prvé, tady to je krása pohoří, které prudce klesá do šumivého moře, s „stranami“, které jsou pokryty zelení a květinami. Pak existují nedotčené bílé pláže obklopené chladným, mocným Atlantikem.

Žádná návštěva se samozřejmě neobejde bez alespoň jednoho dne vyčlenit na průzkum okolních údolí porostlých vinnou révou kde „žije“ bohatý terroir, který produkuje oceněná vína špičkové kvality.

Kapské Město má také městské kouzlo: vynikající umělecké galerie, trendy bary, restaurace světové třídy a designové obchody. Je také domovem mnoha inovativních afrických umělců a designérů, které přitahuje přírodní krása města. Ve zkratce, toto pulzující město ve vás zanechá chuť znovu navštívit.

Nejlepší města s pouličním uměním

První den v Kapském Městě

Ráno: Vydejte se Stolová hora (Stolová hora, nejlepší vyhlídka města) brzy ráno, kdy je nejméně pravděpodobné, že bude foukat vítr. Je to relativní dvě až tři hodiny nenáročné chůze podél soutěsky Platteklip, nejstarší a nejpřímější cesta. Stačí sledovat dobře vybudovanou stezku na úbočí hory, nebo pokud počasí není ideální je zde lanovka, která nabízí zvláštní výhledy na město. Lanovka začíná v létě fungovat již v 8:00, v zimě v 8:30. Kolik času strávíte zkoumáním vrcholu, je jen na vás, ale zvládnete to za hodinu. Dostaňte se dolů nejpozději v 10 hodin, abyste se dostali Brána Nelsona Mandely, odkud vyplouvá trajekt na ostrov Robben.

Ostrov, na kterém je Nelson Mandela strávil mnoho let ve vězení je nejoblíbenější turistickou atrakcí v Kapském Městě, proto si ji zarezervujte předem před příjezdem. Jedná se o tříhodinovou cestu (včetně přibližně hodinové zpáteční cesty trajektem), a vrcholem návštěvy je zobrazení buněk kde Nelson Mandela strávil 18 z 27 let, kdy byl vězněn. Turistický zážitek hodně závisí na průvodci, kterého dostanete (bývalého vězně), ale většina lidí to považuje za poučné.

Odpoledne: Na oběd to doporučujeme zastávka v nedalekém Den Anker s nádherným výhledem na Stolovou horu. Steak je velmi dobrý a Wagiy burger nejlepší výběr místních obyvatel. Nechybí ani 1kg talíř mušlí a také šťavnatá bylinková ořechová polévka. Po obědě se vydejte do muzea MOCAA která ukrývá působivou sbírku současného afrického umění.

Večer: Osvěžte se a pak vydejte se do Camps Bay a sledujte, jak slunce „klesá“ do Atlantského oceánu. Vyberte si večeři v Bilboa, restauraci, která nabízí jednoduché, ale dobré menu s vlivem Blízkého východu. Skutečným bonusem je výhled na pláž, a to z první řady. Na koktejl se můžete přesunout nahoru Činčila nebo jít do lounge bar Asoka která má svůj intimní dvůr. Pro mladší je to tam hippie místo Up Yours.

Druhý den v Kapském Městě

Ráno: Abychom plně ocenili přirozenou krásu města, měli byste se vydat na projížďku po poloostrověpohybující se po západní pobřežní silnici, zkoumání vesnických předměstí s výhledem na Falsea Bay. Odjeďte v 8:00, abyste se dostali do národního parku Kapské Město před davy. Zastavte se, abyste mohli užil si výhled na půli cesty na Chapman’s Peak Drive.

Přejděte údolím Noordhoek, obejděte Misty Cliffs a Scarborough, abyste dosáhli národního parku, také známý jako Mys Dobré naděje. Podle počasí můžete pozorovat paviány, antilopy a pštrosy, popř zamiřte přímo k majáku a užijte si neskutečné výhledy z nejjihozápadnějšího bodu Afriky. Další zastávka je Pláž Boulders kde můžete navštívit ohrožený druh afrických tučňáků. Nezapomeňte si vzít kostým a v případě pěkného počasí si zaplavat.

Odpoledne: Jeďte do Harbour House v Kalk Bay pro čerstvé ryby a fantastickou polohu, přímo nad mořem na okraji nábřeží. Pokud byste dali přednost něčemu rychlému a neformálnímu, poblíž Kalky’s nabízí vynikající fish and chips. Po obědě se projděte po hlavní ulici Kalk Bay a vychutnejte si vesnickou atmosféru s neobvyklými galeriemi – odvojnásobný čas pro Kalk Bay Modern a butik Catacombes. Dokončete prohlídku poloostrova degustace vína v Constantii, nejstarší vinařské oblasti Nového světa. S krásnými budovami Cape Dutch ze 17. století a malým muzeem vína má Groot Constantia velmi zajímavou historii. Nejlepší vína v údolí, pokud jste oenofil, na vás čekají v Klein Constantia. Zkuste víno Vin De Constance, dezertní víno popsané Jane Austenovou v románu Rozum a cit jako „balzám na zlomené srdce“. Pak přeskočte do Beau Constantia, kde najdete ty nejlepší výhledy na vinice.

Večer: Užijte si stejný úžasný výhled na večeři v Chef’s Warehouse Beau Constantia. Na cestě zpět do města se projděte po Rue Bree do koktejlového baru Koktejlové emporium sirotčince. Pokud je víkend, jděte si zatancovat club Reset – nejlepší ozvučení ve městě vás bude bavit až do rána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *