Afrika

48 hodin v Káhiře
 

 

Káhira je známá svými starobylými historickými památkami, Velká pyramida v Gíze stejně jako polovina plavby podél řeky Nilu. V egyptské metropoli toho však můžete dělat a vidět mnohem víc. Zde jsou velká národní muzea restaurace, které nabízejí prvotřídní tradiční egyptská jídla stejně jako velké trhy a bazary které turisté s velkým potěšením navštěvují. Pokud trávíte víkend v Káhiře nebo jej spojujete s relaxací na egyptském pobřeží, zde je návod, jak si užít kouzelných 48 hodin v hlavním městě Egypta.

48 hodin v Madridu

První den: ráno

Po příletu do Káhiry se vydejte do hotelu. Zkuste se přihlásit dříve nebo si zavazadla nechte na recepci. Skvělou volbou pro pobyt v Káhiře je hotel Marriott Mena House. Nachází se 5hvězdičkový hotel na začátku komplexu nejznámějších pyramid v Gíze. Z tohoto místa se návštěvníkům nabízí úchvatný pohled na slavnou egyptskou atrakci. Vychutnejte si šálek čaje nebo kávy v hotelovém baru, než se vydáte na prohlídku města a gastronomický průzkum.

Tvých 48 hodin v Káhiře začíná ranní prohlídka mystických pyramid v Gíze 4500 let starý. Velké pyramidy se skládají ze tří monumentálních budov: Cheopsovy, Kefrenovy a Mykerinovy ​​pyramidy. Užijte si procházku mezi pozůstatky minulosti a udělejte pár fotek hodný Instagramu, před Sfingou a další artefakty v komplexu. Poté přejděte přes řeku Nil a navštivte Egyptské muzeumjeden z z nejstarších archeologických muzeí na Blízkém východě. Zde můžete vidět další starověké artefakty a ohromující egyptská umělecká díla.

První den: odpoledne

Je čas na oběd. Vydejte se kavárna Nagib Mahfouz, který je pojmenován po slavném egyptském spisovateli, nositeli Nobelovy ceny. Kavárna se nachází v centru Káhiry okouzlující arabský interiér. K dispozici je také přátelský personál v tradičních egyptských vestách, který podává tradiční pokrmy na zlatých talířích. Zkus to „fattah“ (vrstvy rýže, s kousky masa, přelité rajčatovou omáčkou s česnekem). Maso může být hovězí, telecí, ale nejtradičnější je jehněčí. Po výborném jídle si dopřejte šálek čerstvě uvařené kávy nebo aromatická vodní dýmka.

Jeďte metrem do Mar Girgis stanice a Koptská čtvrť jak byste viděli Kostel svaté Matky Božítaké známý jako Závěsný kostel („Al Mualaka“). Je to v otázce jeden z nejstarších kostelů v Egyptě. Vzhledem k tomu, že byl postaven nad vodárenskou věží a mezi dvěma věžemi staré římské pevnosti, vypadá, jako by byl zavěšen nad průchodem, odtud jeho jedinečná přezdívka. Vstup do kostela vede masivními železnými dveřmi zdobenými biblickými mozaikami. Po Visícím kostele se určitě zastavte nedalekého Koptského muzea pro další požitek ze zajímavých exponátů a uměleckých děl.

První den: večer

Návštěva Káhiry by bez něj nebyla úplná večeře v oblíbené restauraci „Zooba“, která se nachází v ulici 26. jula. Mezinárodní řetězec restaurací se stal známým pro přeměna oblíbeného egyptského pouličního jídla na lahodná gurmánská jídla připravené z nejlepších tuzemských surovin. Mezi klasická egyptská jídla patří falafel a shakshuka s domácím, čerstvě upečeným chlebem. S venkovními stoly a barevnými vzory a vzory nabízí tento místní klenot veselou atmosféru, která doprovází vaše lahodné jídlo.

Pokud se stále nechcete vrátit do hotelu, zastavte se v „Káhirský jazzový klub„, městské hudební centrum Pokud jde o živá hudba. Díky domácím i zahraničním umělcům je v klubu kromě jazzu slyšet i rock, hip-hop a DJs. Při poslechu skvělých umělců si odpočiňte u některých z nich skvělé koktejly.

Druhý den: ráno

48 hodin v Káhiře pokračuje návštěvou Národní muzeum egyptské civilizace která je otevřená v dubnu 2021. Muzeum debutovalo ve velkém stylu, když se přestěhovali z Egyptského muzea Bylo přeneseno 22 královských mumií během události známé jako Zlatý průvod faraonů. V hlavním sále muzea jsou vystaveny staroegyptské artefakty pocházející z pravěku.

Druhý den: odpoledne

U do bohaté rezidenční čtvrti Garden City nachází se „Taboula“, klasická arabská restaurace známá fúzí libanonské a blízkovýchodní kuchyně. Zde musíte ochutnat meze, ale také pokrmy s grilovaným masem a kuřecím masem. Jídlo završte arakem (libanonský nápoj) nebo vínem.

Až budete v Káhiře, nezapomeňte nakupovat súky a bazary. Existuje několik skvělých míst k nakupování a mnozí říkají, že je to nejlepší slavný bazar Han el Khalili. Nachází se v islámské části města, poblíž mešity Al-Azhar. Bazar je známý svými barevnými látkami, lesklými stříbrnými šperky a kořením a je skvělou příležitostí k nákupu dárků a suvenýrů. Pamatujte, že ceny nejsou na místech, jako je toto, nikdy pevné, takže věnujte nějaký čas domlouvání s prodejci.

Druhý den: večer

Pokud v Káhiře nezůstanete dlouho, hodinová plavba po Nilu při západu slunce je to opravdu idylické. Pro klasický zážitek si vyberte plavba na tradiční dřevěné plachetnici (feluca), které lze často vidět ve východním Středomoří. Je to skvělá volba pro rodiny i sólo cestovatele, protože na skupinové plavbě se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Po plavbě zakončete den jídlem u oceněného gastronomické a zábavní zařízení „Le Pacha“ která se nachází na břehu okresu Zamalek. Původně plovoucí palác z roku 1901, tento „orientační bod na Nilu“ nabízí prvotřídní služby, ohromující výhled na vodu a skvělé příležitosti pro špičkové stolování. Je vám k dispozici sedm restaurací. Restaurace „Le Steak“ ve stylu pařížského bistra, „L’Asiatique“, která podává čínskou, japonskou, thajskou a indickou kuchyni, a také „Le Tarbouche – Akl Zaman“, která nabízí autentická tradiční egyptská jídla.

Zajímavá fakta o Zanzibaru

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *