Evropa

Nejlepší evropské pláže pro letní dovolenou




Letní dovolená je ideálním časem na relaxaci a osvěžení u moře. Evropa nabízí mnoho nádherných pláží, které lákají turisty z celého světa. V tomto článku vám představíme pět nejlepších evropských pláží, které stojí za to navštívit během letní dovolené. Od malebných skalnatých zátok po rozlehlé písčité pláže – každý si zde najde to svoje. Připravte se na slunečné dny, teplou vodu a úchvatnou přírodu!

Malebné skalnaté zátoky a písečné pláže

Jedním z nejkrásnějších míst pro letní dovolenou je například Costa Brava ve Španělsku. Tato oblast nabízí nádherné skalnaté útesy, které se tyčí nad tyrkysovými vodami Středozemního moře. Kromě toho tu najdete také idylické písčité pláže s jemným bílým pískem, na kterých si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující koupání.

Dalším skvostným evropským cestovatelským cílem jsou Azorské ostrovy v Portugalsku. Tyto ostrovy jsou známé svou překrásnou přirozenou scenérii, kam patří i malebné skalnaté zátoky a úchvatné písčité pláže. Zdejší pobřežní linie je bohatá na různorodost – od strmých útesů po klidné laguny s průzračnou vodou. Nezapomenutelný relax si tu užijete na jedné ze slavných pláži jako například Praia Formosa nebo Praia da Vitória.

Tyto dvě destinace jsou jen malým výběrem z mnoha malebných skalnatých zátok a písečných pláží, které Evropa nabízí. Bez ohledu na to, jestli preferujete dobrodružství ve skalách nebo lenošení na slunečním pobřeží, určitě si najdete svůj vysněný koutek pro letní dovolenou.

Nejlepší evropské destinace pro letní dovolenou

Jednou z nejlepších evropských destinací pro tyto prázdninové radosti je Španělsko. Zde se nachází nespočet krásných pláží s jemným písčitým pobřežím a azurově modrou vodou Středozemního moře. Například Costa del Sol láká turisty svými dlouhými plážemi a slunečním počasím po celý rok. Další oblíbenou destinací je také řecký ostrov Mykonos, který je znám svou bohatou historií a malebnými bělostnými domky. Pláže na tomto ostrově jsou čisté, klidné a nabídne vám dokonalé podmínky k relaxaci.

Dalším skvostem Evropy jsou italské pláže, zejména na Sicilii. Tento slunný ostrov ležící u pobřeží Itálie nabídne nádherné písčité pláže obklopeny tyrkysově modrým mořem Jaderského moře. Na Sicilii si můžete užít jak rodinných aktivit jako například šnorchlování nebo surfování, tak i romantické procházky po pláži při západu slunce. Další skvostnou destinací je také Portugalsko, které nabízí několik úchvatných pláží na svém pobřeží Atlantského oceánu. Například Algarve je známým letoviskem s krásnými skalnatými útesy a malebnými zátokami. Tato oblast je ideálním místem pro milovníky surfování a dalších vodních sportů.

Odpočiňte si na nejkrásnějších plážích Evropy

Jedním z těchto rájů je například pláž Zlatni Rat v Chorvatsku. Tato jedinečná písčitá pláž se nachází na ostrově Brač a je známá svou proměnlivostí dle směru vln a proudů moře. Dlouhý jazyk písčitého pobřeží se táhne do azurového Jaderského moře a poskytuje ideální podmínky pro opalování i různé vodní sporty.

Dalším evropským pokladem jsou Kanárské ostrovy ve Španělsku, kde najdeme nespočet krásných pláží. Například Playa de las Teresitas na ostrově Tenerife láká turisty svou bledou zlatavou písčitou pláži obklopenou palmami. Voda je tu klidná a teplá po celý rok, což činí toto místo ideálním pro relaxaci i rodinné dovolené s dětmi. Kromě slunění si můžete užít také širokou nabídku restaurací a barů přilehlých k této malebné pláži.

Objevte úchvatnou přírodu na evropských plážích

Od břehů Středozemního moře až po písčité pláže Atlantiku nabízí Evropa širokou škálu destinací pro letní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších oblastí je Středomořské pobřeží, kde se nachází například Costa Brava ve Španělsku s jejím tyrkysovým mořem a skalnatými útesy. Dalším skvostem jsou italské Amalfijské pobřeží s jeho malebnými vesničkami a azurovým mořem či francouzská Riviéra s luxusními letovisky jako Cannes a Nice.

Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete vyrazit na sever Evropy, kde se nachází nespočet překrásných plážových lokalit. Například v Chorvatsku najdete krásné oblázkové pláže obklopené horskými masivy a průzračným Jadranem. Nezapomenutelným zážitkem může být také návštěva norských fjordů, které nabídne jedinečné scenérie s vysokými horami a ledovci. Bez ohledu na to, zda preferujete sluneční koupání nebo procházky po pobřeží, evropské pláže mají co nabídnout každému milovníkovi přírody a krásných krajin.

Slunečné dny a teplá voda na nejlepších evropských plážích

Slunečné dny a teplá voda jsou dvě hlavní přednosti těchto pláží, které nabízejí dokonalý únik od každodenního shonu. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou je Španělsko s jeho krásnými plážemi Costa del Sol a Costa Brava. Tyto oblasti se pyšní dlouhými písčitými plážemi, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující koupání ve Středozemním moři.

Další skvostnou evropskou destinací je Řecko, známé svými bledomodrými vodami a malebnými pobřežními vesničkami. Ostrov Mykonos patřícím do Kykladských ostrovů nabídne nádherné pláže jako Paradise Beach či Super Paradise Beach, které jsou vyhlášené pro svůj živý noční život i krásné slunečné dny. Naopak Italské Sicilie lákajícím svoji historickou atmosférou také nepohrdnete jejich písčitým pobřežím a teplou vodou. Pláže jako San Vito Lo Capo nebo Cefalù jsou ideálními místy pro relaxaci, opalování a koupání v tyrkysově modrém moři.