Severní Amerika

Nejlepší americké road tripy: Kultovní trasy a zastávky
Americké road tripy jsou synonymem dobrodružství a svobody na silnici. Země plná rozmanitých krajů, ikonických měst a překrásné přírody nabízí nekonečné možnosti pro ty, kteří se chtějí vydat na nezapomenutelnou cestu. V tomto článku vám představíme pět nejlepších amerických road tripů, které vás zavedou po kultovních trasách a zastávkách. Připravte se na objevování úchvatných scenérií, historie i modernosti, které Amerika nabízí každému milovníkovi dobrodružství za volantem.

Kultovní trasy: Od Route 66 po Pacific Coast Highway

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších je Route 66. Tato historická silnice spojuje Chicago s Los Angeles a nabízí jedinečný pohled na americkou krajinu. Na trase najdete ikonické památky, jako jsou Cadillac Ranch v Texasu nebo Grand Canyon v Arizoně. Navíc si můžete užít autentickou atmosféru malých měst a motorestů, které připomínají minulost.

Další oblíbenou trasou je Pacific Coast Highway, která se vine podél pobřeží Kalifornie. Tato cesta nabízí neskutečné výhledy na oceán a malebné pláže. Projedete kolem známých destinací, jako jsou San Francisco s Golden Gate Bridge či Los Angeles s Hollywoodem. Můžete si také udělat odbočku do Národního parku Sequoia a obdivovat gigantické sekvoje nebo navštivte slavný vinohradnický region Napa Valley.

Oba tyto road tripy patří mezi kultovní trasy Ameriky a nabídne vám skvělé dobrodružství i poznání této fascinující země.

Přírodní krása: Národní parky a Grand Canyon

Mezi ty nejslavnější patří Národní park Yellowstone, který se rozkládá na území třech států – Wyomingu, Montany a Idaha. Tento park je známý svými geotermálními prameny, vodopády a jedinečnou faunou. Navštívíte-li ho během road tripu, můžete spatřit medvědy grizzly, vlky či losy ve volné přírodě.

Dalším ohromujícím místem pro milovníky přírody je Grand Canyon v Arizoně. Tato obrovská rokle vyhloubená řekou Colorado nabídne dechberoucí pohled na vrstvené skalní stěny o různých odstínech oranžové barvy. Prozkoumat tento divoký krajinný útvar lze po speciálním turistickém chodníku nebo si užít panoramatické výhledy z okraje kaňonu. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete Grand Canyon objevit, jeho impozantnost vás určitě dostane do varu a zapustila se hluboko do vašich vzpomínkových alb z road tripu po Americe.

Městské dobrodružství: New York, Miami a Las Vegas

Pokud hledáte nezapomenutelné městské dobrodružství v USA, nemůžete minout tři ikonická místa – New York, Miami a Las Vegas. Začněme s Big Apple – New Yorkem. Toto kosmopolitní město nabízí nepřeberné množství atrakcí pro každého návštěvníka. Projděte se po Times Square, obdivujte panoramatický výhled z Empire State Buildingu nebo navštivte slavnou Sochu svobody na Liberty Island. Pro milovníky umění je tu také Metropolitní muzeum umění či Guggenheimovo muzeum.

Další zastávkou na vašem road tripu by mohlo být slunné Miami na Floridě. Toto tropické rájové město láká turisty svými krásnými plážemi a živou noční scénou. Uvolněte se na pláži South Beach, kde si užijete slunce i moře, nebo projděte historickou čtvrť Art Deco District s unikátním architektonickým stylem 20. století. Pokud máte chuť na adrenalinový zážitek, vydejte se za divokostmi Everglades National Parku a pozorujte aligátory a další divokou zvěř.

Posledním, ale rozhodně ne méně zajímavým místem na vašem road tripu je Las Vegas. Toto světové centrum hazardu a zábavy vás okouzlí svými kasiny, luxusními hotely a ohromujícími show. Prozkoumejte slavný bulvár The Strip s jeho neonovými reklamami a nádhernou architekturou hotelů jako Bellagio či Venetian. Navštivte také jedno ze známých kasin, kde si můžete vsadit na ruletu nebo se pokusit o štěstí u hracích automatů. Ať už hrajete nebo jen pozorujete tento bláznivý svět, Las Vegas vám nabídne dobrodružství plné vzrušení a adrenalinu.

Tato tři americká města jsou skutečnými ikonami USA a jejich návštěva bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele.

Historické zastávky: Charleston, San Francisco a New Orleans

Charleston, San Francisco a New Orleans jsou tři historické zastávky, které by neměly chybět na žádném americkém road tripu. Charleston je známý svým bohatým koloniálním dědictvím a malebnou atmosférou. Můžete se procházet úzkými uličkami plnými zachovalých historických domů nebo navštívit některé z místních muzeí, která vás provedou přes minulost tohoto fascinujícího města.

San Francisco je ikonické město na západním pobřeží Spojených států s bohatou historií spojenou s dobýváním Zlaté horečky. Při návštěvě tohoto města si nemůžete nechat ujít projížďku po slavném mostu Golden Gate Bridge nebo jízdu starobylými tramvajemi, které jsou symbolem San Francisca. Navštivte také čtvrť Fisherman’s Wharf, kde se nachází oblíbená turistická atrakce Alcatraz – bývalá věznice ležící na ostrově uprostřed zálivu.

New Orleans je jedinečné místo plné hudby, kultury a vzrušení. Tento jižanský skvost nabídne nespočet možností pro objevování historie i současnosti. Projděte se po slavné Bourbon Street, kde můžete ochutnat autentickou kreolskou kuchyni a poslechnout si jazzová představení v jednom z mnoha klubů. Navštivte také historický francouzský čtvrť s jeho úzkými uličkami plnými koloniálních domů a nádherných zahrad. New Orleans je opravdu nezapomenutelnou zastávkou na vašem road tripu Amerikou.

Nejlepší výhledy: Skalnaté hory, Floridské klíčové ostrovy a Aljaška

Mezi nejlepší místa s nádhernými panoramaty patří skalnaté hory. Tyto majestátní pohoří se táhnou od Kanady až po Mexiko a nabízejí jedinečné výhledy na divokou krajinu, horské vrcholky a hluboká údolí. Při road tripu po Skalnatých horách si můžete užít nezapomenutelné okamžiky například na známém Národním parku Glacier, kde se nachází ledovce i malebná jezera.

Dalším fascinujícím místem jsou Floridské klíčové ostrovy. Tato řetězec korálových ostrovů ležící podél jihozápadního pobřežního pruhu Floridy nabídne neskutečné výhledy na tyrkysové moře, bělostné pláže a tropickou vegetaci. Road trip po těchto ostrůvcích je jako cesta do ráje – můžete si užít sluneční paprsky na Key Westu, prozkoumat unikátně chráněný Big Pine Key nebo navštíviti historický Fort Jefferson na Dry Tortugas National Park.

Pokud toužíte po opravdu drsné a divoké přírodě, pak je pro vás nejlepší volbou road trip po Aljašce. Tato obrovská severní země nabízí úchvatné scenérie s ledovci, fjordy a horami. Při cestě tímto odlehlým koutem Ameriky můžete spatřit například Mount McKinley – nejvyšší vrchol Severní Ameriky, projít se mezi ledovci na Mendenhall Glacier či sledovat lososy při jejich migrační cestě na Brooks Falls. Aljaška je opravdu jedinečným místem plným nádhery a dobrodružství.