Afrika

Nejlepší africké pláže: Kde najít ráj na zemi
Afrika je kontinentem bohatým na přírodní krásy a exotická místa, která lákají milovníky slunce, moře a pláží. Pokud hledáte ráj na zemi, africké pláže jsou tím pravým místem pro vás. Od bělostných písčitých pobřeží po úchvatné korálové útesy nabízí Afrika širokou škálu destinací pro relaxaci a dovolenou snů. V tomto článku se podíváme na pět nejlepších afrických plážových destinací, které stojí za to navštívit.

Seychely: Ostrovní ráj s bělostnými plážemi

Seychely jsou jedním z nejkrásnějších ostrovních rájů na světě. Tento africký archipelag se nachází v Indickém oceánu a láká návštěvníky ze všech koutů světa svými bělostnými plážemi a tyrkysovými mořskými vodami. Seychelské pláže jsou známé pro svou nedotčenost a klid, což je ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek. Mezi nejoblíbenější pláže patří Anse Source d’Argent na ostrově La Digue, která je obklopena impozantními granitovými skalisky a palmami. Další oblíbenou destinací je Beau Vallon na hlavním ostrově Mahé, která nabídne širokou škálu aktivit jako potápění, surfování či jachting.

Na Seychelách si mohou návštěvníci užít také bohatství podmořského života při potápění nebo šnorchlování. Korálové útesy kolem těchto ostrůvků skrývají pestrou paletu ryb a dalšího mořského života, které oko divákovi doslova bere dech. Krom toho mají Seychely i unikátní flóru a faunu – na ostrově Praslin se nachází Vallée de Mai, která je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO a kde rostou vzácné druhy palem jako Coco de Mer. Seychely jsou tak ideálním místem pro milovníky přírody i plážových dovolených, kteří si chtějí užít jedinečný ráj na zemi.

Zanzibar: Exotické pobřeží s křišťálově čistou vodou

Zanzibar, ostrov ležící v Indickém oceánu u východního pobřeží Tanzanie, je synonymem pro exotiku a nádherné pláže. Jeho bělostný písek se zde snoubí s křišťálově čistou vodou, která láká turisty ze celého světa. Zanzibar je známý také díky svému bohatství podmořského života a korálům, což ho činí ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Kromě toho si na ostrově můžete užít i romantickou atmosféru malebných rybářských vesniček nebo navštívit historické centrum Stone Town, které je zapsané na seznamu UNESCO.

Pokud hledáte opravdový ráj na zemi, pak byste neměli minout Zanzibar při plánování vaší africké dovolené. Tento ostrov nabídne nejenom úchvatné pláže s jemným písčitým pobřežím a azurovou vodou, ale také jedinečnou směsici kultur a tradic. Místní obyvatelstvo je velmi přátelské a ochotné ukázat vám krásy jejich domova. Ať už se rozhodnete relaxovat na slunečníku s koktejlem v ruce, nebo se vydat na dobrodružnou plavbu po okolních ostrovech, Zanzibar vám poskytne zážitky a vzpomínky na celý život.

Mauricius: Luxusní dovolená na tropických plážích

Mauricius je jednou z nejžádanějších destinací pro luxusní dovolenou na tropických plážích. Tato malá ostrovní země v Indickém oceánu láká návštěvníky svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou podmořskou faunou. Na Mauriciu si můžete užít klidné dny strávené opalováním na slunečníku, koupáním ve vlnách nebo potápěním mezi korály. Kromě toho nabízí ostrov také širokou škálu aktivit jako jsou golfové hřiště, jachting či surfování. Luxusní hotely a resorty s prvotřídním servisem se starají o maximální pohodlí hostů a poskytují jim veškeré vybavenosti pro dokonalý relaxační pobyt.

Pokud toužíte po exotické dovolené na africkém kontinentu, nemůže chybět návštěva Mauricia. Ostrov je znám svým přátelským obyvatelstvem a bohatstvím kulturního dědictví. Můžete navštívit tradiční vesnice, ochutnat místní speciality nebo se zúčastnit barevných festivalů a tanců. Pro milovníky přírody je tu také mnoho možností k prozkoumání ostrova, jako jsou návštěvy botanických zahrad, vodopádů nebo chráněných rezervací. Mauricius je opravdu rájem na zemi a nabízí dokonalý únik od každodenního shonu do tropického ráje plného luxusu a krásy.

Kapverdy: Skrytý poklad Atlantiku pro milovníky surfování

Kapverdy, souostroví ležící uprostřed Atlantiku, jsou skutečným rájem pro milovníky surfování. Tato africká destinace nabízí neuvěřitelné podmínky pro tento adrenalinový sport díky svému vlnitému pobřeží a konstantnímu větru. Ostrovy jako Sal, Boa Vista a São Vicente jsou známé mezi surfaři z celého světa díky svým nádherným plážím s dokonalými vlnami. Zde si můžete užít nekonečné hodiny na prkně a zažít jedinečnou atmosféru tohoto surfařského ráje.

Kromě perfektních podmínek pro surfování nabízejí Kapverdy také úchvatné přístavy s barevnými rybářskými loděmi, malebná města se starobylou architekturou a bohatou kulturou. Po dni stráveném na pláži si můžete dopřát chutnou kapverdskou kuchyni, která je ovlivněna portugalskou tradicí i africkými kořeny. Nezapomeňte také ochutnat místní rum či grogue – tradiční alkoholický nápoj vyrobený z cukrové třtiny. Kapverdy jsou opravdu unikátním cílem pro surfaře, kteří hledají nejen skvělé vlny, ale i autentickou africkou atmosféru.

Egyptské Rovinky: Unikátní kombinace pouště a korálových útesů

Tato oblast se nachází v severním Egyptě a nabízí unikátní kombinaci pouštní krajiny a nádherných korálových útesů. Cestovatelé sem přicházejí, aby si užili slunečního svitu na písčitých plážích, ale také aby objevili podmořský život ve velkolepém korálovém prostředí.

Poušť je charakteristickým rysem této oblasti a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pohled na rozlehlé duny s oranžovými odstíny je ohromujícím pohledem, který láká k dobrodružstvím. Mnoho turistů se rozhodne prozkoumat poušť na velbloudovi či quadu, což jim umožňuje zažít autentickou atmosféru egyptského venkova.

Korálové útesy jsou další atrakcí Egyptských rovin. Tyto útesy jsou domovem bohatého mořského života a potápěči sem přijíždějí ze všech koutů světa kvůli jejich krásnému podvodnímu panoramatu. Potopené vraky lodí, pestrobarevné ryby a korálové zahrady jsou jen některými z mnoha úžasných věcí, které lze objevit při potápění. Pro ty, kteří nemají rádi potápění, je možné si pronajmout skleněný dno člunu a prohlédnout si podmořský svět bez nutnosti se namočit.

Tato destinace nabízí nejen krásné pláže s teplým sluncem, ale také dobrodružství v poušti a fascinujícím podvodním světě. Pokud hledáte raj na zemi ve středozemní Africe, Egyptské Rovinky by mohly být tou správnou volbou pro vás.